Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Шуақты көктем
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 сынып |
Қатысушылар саны: 2 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шуақты көктем |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көктем мезгілі жайлы түсінікті дамыту |
|
Сабақтың міндеттері: |
Ұлттық құндылықты дәріптеу; Ақсүйек ойыны арқылы ойлауын, сөздік қорын дамыту. |
|
Сабақтың түрі; |
Ойын арқылы оқыту |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І.Кіріспе кезеңі 2 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Армысың алтын
күн! |
Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару. |
Саусақпен бағалау |
|
|
Нейрогимнастикалық жаттығу жасату 3 минут Сабақтың басы 2 минут 2 минут 3-минут
3-минут
2 минут
5 минут
2 минут |
Барлығымыз орнымыздан түрып, нейрогимнастикалық жаттығу жасайық,
Балалалар, сендер нейрогимнастикалық жаттығуымызды жақсы орындадындар. Ал енді бүгінгі сабағымыздың тақырыбын білу үшін сендерге «Адасқан «әріптер» ойынын ойнайық.
(Көктем мезгілінің суретін тақтаға іледі/АКТ дан көктем мезгілінің суретін көрсетеді) Суретпен жұмыс.
Келіссендер төменнен жоғары қолдарынды шапалақтап «Отшашу» бейнесін жасандар Оқу бөлмеміздің әртүрлі жерлерін ақсүйек жасырылған. Ақсүйектің қайда жасырылғандығы алдарындағы нөмірленген сандықшада жазылған. Ақсүйекті тауып тапсырманы орындайсыңдар.
1- сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Тапсырма: көктем лэпбугына салынған пазлды құрастыр. Ненің бейнесі құрастырылды?
2-сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Құстар күзде жылы жаққа ұшып кетеді, көктемде оралады. (лепбуктан құстардың суретін аламын) Қараторғай, көкек, бұлбұл, тырна, ұзақ құстарымен қатар қарлығаш та оралды. Қарлығаштың ұясына адаспай жетуіне көмектес. Тапсырма: «Өтпелі жолдар»
3-сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Тапсырма: «көлеңкесін тап»
Тыныс алу жаттығуы. Ережесі: демді мұрынмен алып, ішімізде ұстап, ауызбен шығарамыз. (бірінші оқушылар дұрыс тыңыс алудың ережесін түсіндіреді. Бірнше рет қайталайды) 4-сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Тапсырма: 1.«Жұмбақ әлем» кітабынан жасырылған жұмбақты оқы, шешуін тап. 2. жұмбақты дәптеріне көшіріп жаз. 3. Пиктограммасын сал. 4. Жұмбақтың жауабын боямақпен сәйкестендір, түрлі түсті карандашпен /гуаш (мақталы таяқша) боя. |
Балалар орындарынан тұрып, мүғаліммен бірге нейрогимастикалық жаттығу жасайды.
Сандарды ретімен орналастырып тақырыпты табады. Көктем мезгілінің суретімен танысады. Оқушылар қолдарын төменнен жоғары шапалақтап отшашу бейнесін жасайды
Бәйшешек, қызғалдақ гүлдері /пазл құрастырады/ Бәйшешек гүлі Қызғалдақ гүлі Көктемде ең бірінші шығатын гүлдер Қарлығаштың өз ұясына дұрыс жолмен жетуіне көмектеседі. Есептерді шығарады. Суреттің көлеңкесін тауып, липучкамен жапсырады. Тыныс алу жаттығуын орындайды |
Саусақпен бағалау Саусақпен бағалау Саусақпен бағалау |
Әні мен сөзі: Бота Бейсенова «Көктем келді». Көктем мезгілінің суреті
Липучкалы ойын Түрлі түсті қағаздан жасалған қызғалдақтың жапырағы «Жұмбақ әлем» интерактивті кітабы. Quiver құралынан алынған боямақ парақтар. Дәптер Түрлі түсті қарандаштар, гуаш, мақталы таяқшалар
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
Көктем суретін салу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шуақты көктем
Шуақты көктем
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Шуақты көктем
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 сынып |
Қатысушылар саны: 2 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шуақты көктем |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көктем мезгілі жайлы түсінікті дамыту |
|
Сабақтың міндеттері: |
Ұлттық құндылықты дәріптеу; Ақсүйек ойыны арқылы ойлауын, сөздік қорын дамыту. |
|
Сабақтың түрі; |
Ойын арқылы оқыту |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
І.Кіріспе кезеңі 2 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Армысың алтын
күн! |
Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару. |
Саусақпен бағалау |
|
|
Нейрогимнастикалық жаттығу жасату 3 минут Сабақтың басы 2 минут 2 минут 3-минут
3-минут
2 минут
5 минут
2 минут |
Барлығымыз орнымыздан түрып, нейрогимнастикалық жаттығу жасайық,
Балалалар, сендер нейрогимнастикалық жаттығуымызды жақсы орындадындар. Ал енді бүгінгі сабағымыздың тақырыбын білу үшін сендерге «Адасқан «әріптер» ойынын ойнайық.
(Көктем мезгілінің суретін тақтаға іледі/АКТ дан көктем мезгілінің суретін көрсетеді) Суретпен жұмыс.
Келіссендер төменнен жоғары қолдарынды шапалақтап «Отшашу» бейнесін жасандар Оқу бөлмеміздің әртүрлі жерлерін ақсүйек жасырылған. Ақсүйектің қайда жасырылғандығы алдарындағы нөмірленген сандықшада жазылған. Ақсүйекті тауып тапсырманы орындайсыңдар.
1- сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Тапсырма: көктем лэпбугына салынған пазлды құрастыр. Ненің бейнесі құрастырылды?
2-сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Құстар күзде жылы жаққа ұшып кетеді, көктемде оралады. (лепбуктан құстардың суретін аламын) Қараторғай, көкек, бұлбұл, тырна, ұзақ құстарымен қатар қарлығаш та оралды. Қарлығаштың ұясына адаспай жетуіне көмектес. Тапсырма: «Өтпелі жолдар»
3-сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Тапсырма: «көлеңкесін тап»
Тыныс алу жаттығуы. Ережесі: демді мұрынмен алып, ішімізде ұстап, ауызбен шығарамыз. (бірінші оқушылар дұрыс тыңыс алудың ережесін түсіндіреді. Бірнше рет қайталайды) 4-сандықша (жасырылған орын) Жарайсың! Сен ақсүйекті таптың. Тапсырма: 1.«Жұмбақ әлем» кітабынан жасырылған жұмбақты оқы, шешуін тап. 2. жұмбақты дәптеріне көшіріп жаз. 3. Пиктограммасын сал. 4. Жұмбақтың жауабын боямақпен сәйкестендір, түрлі түсті карандашпен /гуаш (мақталы таяқша) боя. |
Балалар орындарынан тұрып, мүғаліммен бірге нейрогимастикалық жаттығу жасайды.
Сандарды ретімен орналастырып тақырыпты табады. Көктем мезгілінің суретімен танысады. Оқушылар қолдарын төменнен жоғары шапалақтап отшашу бейнесін жасайды
Бәйшешек, қызғалдақ гүлдері /пазл құрастырады/ Бәйшешек гүлі Қызғалдақ гүлі Көктемде ең бірінші шығатын гүлдер Қарлығаштың өз ұясына дұрыс жолмен жетуіне көмектеседі. Есептерді шығарады. Суреттің көлеңкесін тауып, липучкамен жапсырады. Тыныс алу жаттығуын орындайды |
Саусақпен бағалау Саусақпен бағалау Саусақпен бағалау |
Әні мен сөзі: Бота Бейсенова «Көктем келді». Көктем мезгілінің суреті
Липучкалы ойын Түрлі түсті қағаздан жасалған қызғалдақтың жапырағы «Жұмбақ әлем» интерактивті кітабы. Quiver құралынан алынған боямақ парақтар. Дәптер Түрлі түсті қарандаштар, гуаш, мақталы таяқшалар
|
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
Көктем суретін салу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















