|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Жұбанов атындағы ЖББОМ |
||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дербисалина С.Д |
||||||||||||||||
|
Күні:29.02.2024 |
|
||||||||||||||||
|
Сынып:4 «А» |
Қатысқандар: 14 Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
№71 сабақ. Суасты тіршілігіне қамқорлық |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын деректер келтіре отырып дәлелдеуге үйрену.. |
||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ-тың жоспары |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру Топқа бөлу «Сағат-дос»әдісі |
Шеңберге тұрады.Бір бірінің жақсы қасиеттерін ,тілектерін айтады. |
Жарайсыңдар! |
суреттер |
|||||||||||||
|
4минут Сабақтың ортасы 2 минут Білу 5минут
5мин 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут 3минут 4 минут |
Өткенді пысықтау «Додакаэдр»әдісі «Есік қаққан Еңбек» мәтінімен жұмыс 1. Тіршілік үшін еңбек ету керектігін Қоңыз қалай түсінді? 2. Барлық жан-жануарлар Еңбекті не үшін жақсы көреді? 3.Тіршілік атаулыға ғажайып өмір сыйлағысы келген Еңбекке қандай баға бересіңдер? Мәтіндегі негізгі ой: еңбектене білу керек Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын Жаңа тақырып 1.Жұмбақ шешу Суда өседі, өнеді, Күміспен апталған, Судан шықса, өледі. / Балық / Теңгемен қапталған. /Сазан/ Қомағайлық жасайды, Өзі алып кемедей, Шабақтарды асайды. /Шортан / Дауылдардан ықпайды. Су шашып, телегей Мұхиттан шықпайды. /кит/ Мұғалім: Тамаша! Шешкен жұмбақтарымыз не жайында болды? Неліктен? -Бүгінгі сабағымыз балықтар туралы болады деп ойлаймын. Мұғалім: Ал, балықтар қайда тіршілік етеді? - Суда Мұғалім: Дұрыс айтасыздар! Ендеше,біің сабағымыздың тақырыбы: - Суасты тіршілігіне қамқорлық. 3.Пікір алмасу Мұғалім: « Суасты тіршілігі» дегенде көз алдыңызға не елестейді? -Мұхиттағы жануарлар -Көлдегі, өзендегі балықтар Бейнебаян көрсету. «Судағы тіршілік» ФС-тапсырмасы «Пікіріңді айт» айдары Топпен жұмыс. «Фишбоун» әдісі - Суда тіршілік ететін жануарларға адамның қамқорлығы қажет пе? Су асты жануарларының тіршілігіне қандай қауіп-қатер төнуі мүмкін? Басы: Балықтың қырылуы Ортасы: Адамдардың көп аулауы Ұрық шашар кезде аулануы Аяқ жағы: Суға қоқыстар тасталуы Табиғи апаттар Соңы: «Қызыл кітапқа «енген балықтар Балықтарға көмек . Автор Жаңабек Баққондыұлы Шағатаев. ЕБҚ-тапсырма 1.Автор туралы дерек. Жаңабек Шағатаев (1961 жылы туған, Жамбыл облысы Талас ауданы, Ұшарал ауылында дүниеге келген. Мәтінмен жұмыс. Мұғалімнің оқуы.Оқыту 1.Тізбектей оқыту.1-топ 2.Спираль оқыту.2-топ 3.Фонарикпен оқыту.3-топ «Аквариум» әдісімен мазмұндау. «Сергіту сәті» «Теңізге саяхат» релаксациялық тренинг ЖЖ 1.Таңғы шай уақытында Мақсатқа әкесі қандай ұсыныс айтты? 2.Қамысты көлге барғандағы қыс келбеті сипатталған жерді мәтіннен тауып оқы. 3.Мақсат пен әкесі балықтарға қандай көмек берді? 4. Мақсат су астындағы балықтардың тіршілігі туралы не ұқты? 6.Дәптерге жаңа сөздердің мағынасын жазу. Жылым-өзен мен көлдің қыстыгүні қатпайтын тұсы Жеке жұмыс Ойыңмен бөліс: 1.Мына суреттегі жануарлардың ұқсастығы. айырмашылығы неде? 2.Қай жануар туралы қызық ақпарат айта аласың? 3.Жануарлар тіршілігінің қиындықтарын шешу не үшін керек? Суреттегі қай жануар туралы қызық ақпарат айта аласың? Шығармашылық жұмыс Мұғалім: Адамға белгісіз бір теңіз жәндігінің суретін сал. Оған ат қой. Оның бейнесін, тіршілігін сипаттап ( не? қандай? қайда? қалай?) жаз . Қорытындылау Тест
|
. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Қауіпсіздік техникасы ережесін сақтайды. Кестемен жұмыс жасай алады. Сұрақтарға жауап береді. Автор туралы мәлімет біледі. Сұраққа жауап береді Мәтін деректерімен дәлелдейді. Өз ойынан сурет салады. Тест тапсырмаларына жауап береді |
ҚБ: « «Диаграмма»бағалау парағы әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1Б ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі Дескриптор: Суасты тіршілік иелеріне төнген қауіптер туралы біледі-1Б Оларды қорғау керектігін түсінеді-1Б . . ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі Дескриптор: Оқушылар бүгінгі
сабақтың |
«Диаграмма»бағалау парағы
«Додакаэдр» «Әдебиеттік оқу» оқулығы, Суреттер,жұмбақтар.
Бейнебаян көрсету. «Судағы тіршілік
Кітаппен жұмыс Музыка
Тест тапсырмалары |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау Үй тапсырма : Сұрақтар дайындап,хабарлама жасау. Кері байланыс «Диаграмма» Рефлексия «Балықтар»
|
Кері байланыс береді. |
Өз ой қорытындысы мен бөліседі
Балдар жиынтығын қою |
|
|||||||||||||


Қ.Жұбанов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі
Сабақтың тақырыбы: Су асты тіршілігіне қамқорлық

Сыныбы: 4 «А»
Өткізген:Дербисалина С.Д
2024ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суасты тіршілігіне қамқорлық
Суасты тіршілігіне қамқорлық
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Жұбанов атындағы ЖББОМ |
||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дербисалина С.Д |
||||||||||||||||
|
Күні:29.02.2024 |
|
||||||||||||||||
|
Сынып:4 «А» |
Қатысқандар: 14 Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Тақырыбы |
№71 сабақ. Суасты тіршілігіне қамқорлық |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын деректер келтіре отырып дәлелдеуге үйрену.. |
||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ-тың жоспары |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру Топқа бөлу «Сағат-дос»әдісі |
Шеңберге тұрады.Бір бірінің жақсы қасиеттерін ,тілектерін айтады. |
Жарайсыңдар! |
суреттер |
|||||||||||||
|
4минут Сабақтың ортасы 2 минут Білу 5минут
5мин 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут 3минут 4 минут |
Өткенді пысықтау «Додакаэдр»әдісі «Есік қаққан Еңбек» мәтінімен жұмыс 1. Тіршілік үшін еңбек ету керектігін Қоңыз қалай түсінді? 2. Барлық жан-жануарлар Еңбекті не үшін жақсы көреді? 3.Тіршілік атаулыға ғажайып өмір сыйлағысы келген Еңбекке қандай баға бересіңдер? Мәтіндегі негізгі ой: еңбектене білу керек Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын Жаңа тақырып 1.Жұмбақ шешу Суда өседі, өнеді, Күміспен апталған, Судан шықса, өледі. / Балық / Теңгемен қапталған. /Сазан/ Қомағайлық жасайды, Өзі алып кемедей, Шабақтарды асайды. /Шортан / Дауылдардан ықпайды. Су шашып, телегей Мұхиттан шықпайды. /кит/ Мұғалім: Тамаша! Шешкен жұмбақтарымыз не жайында болды? Неліктен? -Бүгінгі сабағымыз балықтар туралы болады деп ойлаймын. Мұғалім: Ал, балықтар қайда тіршілік етеді? - Суда Мұғалім: Дұрыс айтасыздар! Ендеше,біің сабағымыздың тақырыбы: - Суасты тіршілігіне қамқорлық. 3.Пікір алмасу Мұғалім: « Суасты тіршілігі» дегенде көз алдыңызға не елестейді? -Мұхиттағы жануарлар -Көлдегі, өзендегі балықтар Бейнебаян көрсету. «Судағы тіршілік» ФС-тапсырмасы «Пікіріңді айт» айдары Топпен жұмыс. «Фишбоун» әдісі - Суда тіршілік ететін жануарларға адамның қамқорлығы қажет пе? Су асты жануарларының тіршілігіне қандай қауіп-қатер төнуі мүмкін? Басы: Балықтың қырылуы Ортасы: Адамдардың көп аулауы Ұрық шашар кезде аулануы Аяқ жағы: Суға қоқыстар тасталуы Табиғи апаттар Соңы: «Қызыл кітапқа «енген балықтар Балықтарға көмек . Автор Жаңабек Баққондыұлы Шағатаев. ЕБҚ-тапсырма 1.Автор туралы дерек. Жаңабек Шағатаев (1961 жылы туған, Жамбыл облысы Талас ауданы, Ұшарал ауылында дүниеге келген. Мәтінмен жұмыс. Мұғалімнің оқуы.Оқыту 1.Тізбектей оқыту.1-топ 2.Спираль оқыту.2-топ 3.Фонарикпен оқыту.3-топ «Аквариум» әдісімен мазмұндау. «Сергіту сәті» «Теңізге саяхат» релаксациялық тренинг ЖЖ 1.Таңғы шай уақытында Мақсатқа әкесі қандай ұсыныс айтты? 2.Қамысты көлге барғандағы қыс келбеті сипатталған жерді мәтіннен тауып оқы. 3.Мақсат пен әкесі балықтарға қандай көмек берді? 4. Мақсат су астындағы балықтардың тіршілігі туралы не ұқты? 6.Дәптерге жаңа сөздердің мағынасын жазу. Жылым-өзен мен көлдің қыстыгүні қатпайтын тұсы Жеке жұмыс Ойыңмен бөліс: 1.Мына суреттегі жануарлардың ұқсастығы. айырмашылығы неде? 2.Қай жануар туралы қызық ақпарат айта аласың? 3.Жануарлар тіршілігінің қиындықтарын шешу не үшін керек? Суреттегі қай жануар туралы қызық ақпарат айта аласың? Шығармашылық жұмыс Мұғалім: Адамға белгісіз бір теңіз жәндігінің суретін сал. Оған ат қой. Оның бейнесін, тіршілігін сипаттап ( не? қандай? қайда? қалай?) жаз . Қорытындылау Тест
|
. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Қауіпсіздік техникасы ережесін сақтайды. Кестемен жұмыс жасай алады. Сұрақтарға жауап береді. Автор туралы мәлімет біледі. Сұраққа жауап береді Мәтін деректерімен дәлелдейді. Өз ойынан сурет салады. Тест тапсырмаларына жауап береді |
ҚБ: « «Диаграмма»бағалау парағы әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1Б ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі Дескриптор: Суасты тіршілік иелеріне төнген қауіптер туралы біледі-1Б Оларды қорғау керектігін түсінеді-1Б . . ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі ҚБ: «Диаграмма»бағалау парағы әдісі Дескриптор: Оқушылар бүгінгі
сабақтың |
«Диаграмма»бағалау парағы
«Додакаэдр» «Әдебиеттік оқу» оқулығы, Суреттер,жұмбақтар.
Бейнебаян көрсету. «Судағы тіршілік
Кітаппен жұмыс Музыка
Тест тапсырмалары |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау Үй тапсырма : Сұрақтар дайындап,хабарлама жасау. Кері байланыс «Диаграмма» Рефлексия «Балықтар»
|
Кері байланыс береді. |
Өз ой қорытындысы мен бөліседі
Балдар жиынтығын қою |
|
|||||||||||||


Қ.Жұбанов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі
Сабақтың тақырыбы: Су асты тіршілігіне қамқорлық

Сыныбы: 4 «А»
Өткізген:Дербисалина С.Д
2024ж
шағым қалдыра аласыз
















