|
Пәні |
Әдебиеттік оқу ІІІ тоқсан № 70/23-сабақ |
|||||||||
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||||||
|
Педагогтың тегі, аты, әкесінің аты |
Чинибаева Э. Г. |
|||||||||
|
Күні |
28. 02. 2024 ж. |
|||||||||
|
Сынып 4 «Ә» |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Суасты тіршілігіне қамқорлық Балықтарға көмек |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Мәтіннің негізгі ойын деректер келтіре отырып дәлелдеу. ЕББҚ Жеңіл сұрақтарға жауап алу. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресустар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Психологиялық ахуал Судағы қауіпсіздік Суда малту, жүзу, арқамен жүзу. Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке, жұпта, топта, ұжымда) Тіршілік көзі еңбекте. Есік қаққан Еңбек мәтінін әңгімелеу. «Аялдама» әдісі бойынша әңгімелеу. Жоспар жазу, оқу. Еңбектің саяхаты. Африкдағы Қара қоңыз. Антарктидағы Пингвиндер, Солтүстік Мұзды мұхит, теңіз мысығы. Үндістан, тәтті қамыс терген балалар. Дәуіт пен Үнді тырнасы. Қорытынды. Еңбектің Қазақстанға келуі |
Жұмыс ережесін келісу
Танысу сәті: Мен кіммін? Қандаймын? Оқушылар Еңбектің пайдасы туралы ой-пкірлерін айтады. |
ҚБ: Оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
Әдебиеттік оқу № 2-бөлім |
||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Қызығушылықты ояту Еңбек «Скафолдинг» әдісі Қыс, көктем, жаз, күз. Қатты, сұйық, бу, мұз, жылы, суық, салқын. Адамдар, жануарлар, өсімдіктер. Бейнебаян Балықтарға көмек. Пікірлесу Бейнебаян не туралы? Балықтарға неліктен көмек жасау керек? Мағынаны тану 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс Мәтінді түсініп оқу. Мәтінді талдау. Мәтінді болжау 2-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ: Фишбоун әдісі Суасты жануарларға адамның қамқорлығы қажет пе? 2-топ: Мәтінге сатылай кешенді талдау 3-топ: Балықтарды қорғау туралы хабарлама жазу. 4-топ: FILA кестесі мәтінді мазмұндау ББЖМ тапсырмалары
А) Өзен мен көлдің қыстыгүні қатпайтын жері. В) Өзен мен көлдің терең жері. С) Өзен мен көлдің бетіндегі қатқан мұз
А) Қыстыгүні көлдер мен өзендерде мұз қатқанда су астында оттегі азайып кетеді. Балықтар әлсіреп, ауаның жоқтығынан әлі қоректің азаюынан қырылып қалады. Табиғатқа қамқорлық керек, себебі қыста оттегі азаяды. Балтаны ал да, мұзды ой, деді әкесі. В) Екеуіміз балыққа барып, балық аулайық, деді әкесі. С) - Ә, балам-ай, бұларды аулағанда не ұтамыз? Өздері онсыз да қырылып қала жаздапты ғой бейшаралар. Біз әлі жылым оюымыз керек.
_______________________________________________
_______________________________________________ Біліміңді қолдан Жұппен жұмыс Қызықты ақпарат Пингвин, тасбақа, кит, дельфин, морж, дельфин. Ой толғаныс кезеңі. Ойыңмен бөліс Қай жануар туралы қызық ақпарат айта аласың? Жануарлар тіршілігінің қиындықтарын шешу не үшін керек?
|
Берілген тірек сөздерге бір атау береді. Бейнебаян туралы ой-пікірлерін айтады. «Фишбоун» әдісі Суға қоқыс тастау. Судың ластануы. Тірі ағзалардың азаюы. Жәндіктердің азаюы. Қоректің азаюы. Оттектің жетіспеуі Мәтіннің тақырыбы: Балықтарға көмек Авторы: Жаңабек Шағатаев Мәтіннің жанры: әңгімелеу Кейіпкерлері: Әкесі, баласы Мақсат. Мәтіндегі көл атауы: Қамыстыкөл Мәтіннің негізгі идеясы: Балықтарға қамқорлық FILA кестесі
ҚБ. Эксперттік бағалау ББЖМ тапсырмасы жауабы
|
Бағалау критерийі Мәтіннің негізгі ойын анықтайды. Автордың ойына мәтіннен дәлелдер келтіреді.
Дескрипторы: Мәтінді түсініп оқиды, мәтінен негізгі ойды табады. Мәтіннің қорытынды бөліміне болжам жасайды. Автордың ойына қатысты дәлелдемелер келтіреді. Су асты жануарлардың қамқорлық ережелерін құрады. Дереккөздерден жануарлар туралы ақпараттар табады. Мәтін бойынша жеңіл сұрақтарға жауап береді. Күрделі сұрақтарға жауап береді. Топтық жұмыста әдістерді орындайды.
|
4-сынып әдебиеттік оқу № 2 бөлім 118-120-бет
10 months ago ...more. Телеканал 24kz. 1.85M. Subscribe. YouTube
|
||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Кері байланыс. Қорытындыла «Тиімді сұрақ, ұтымды жауап» әдісі Бағалау Кесте бойынша балдық жүйе |
Рефлексия (жеке, жұпта, топта, ұжымда) Ой толғаныс кезеңі. Әлем менің көзіммен Мен үшін бүгінгі сабақ ... |
«8-10» балл -5 «6-7» балл -4 «4-5» -3 |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суасты тіршілігіне қамқорлық Балықтарға көмек
Суасты тіршілігіне қамқорлық Балықтарға көмек
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу ІІІ тоқсан № 70/23-сабақ |
|||||||||
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||||||
|
Педагогтың тегі, аты, әкесінің аты |
Чинибаева Э. Г. |
|||||||||
|
Күні |
28. 02. 2024 ж. |
|||||||||
|
Сынып 4 «Ә» |
Қатысушылардың саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Суасты тіршілігіне қамқорлық Балықтарға көмек |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Мәтіннің негізгі ойын деректер келтіре отырып дәлелдеу. ЕББҚ Жеңіл сұрақтарға жауап алу. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресустар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! Психологиялық ахуал Судағы қауіпсіздік Суда малту, жүзу, арқамен жүзу. Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке, жұпта, топта, ұжымда) Тіршілік көзі еңбекте. Есік қаққан Еңбек мәтінін әңгімелеу. «Аялдама» әдісі бойынша әңгімелеу. Жоспар жазу, оқу. Еңбектің саяхаты. Африкдағы Қара қоңыз. Антарктидағы Пингвиндер, Солтүстік Мұзды мұхит, теңіз мысығы. Үндістан, тәтті қамыс терген балалар. Дәуіт пен Үнді тырнасы. Қорытынды. Еңбектің Қазақстанға келуі |
Жұмыс ережесін келісу
Танысу сәті: Мен кіммін? Қандаймын? Оқушылар Еңбектің пайдасы туралы ой-пкірлерін айтады. |
ҚБ: Оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
Әдебиеттік оқу № 2-бөлім |
||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Қызығушылықты ояту Еңбек «Скафолдинг» әдісі Қыс, көктем, жаз, күз. Қатты, сұйық, бу, мұз, жылы, суық, салқын. Адамдар, жануарлар, өсімдіктер. Бейнебаян Балықтарға көмек. Пікірлесу Бейнебаян не туралы? Балықтарға неліктен көмек жасау керек? Мағынаны тану 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс Мәтінді түсініп оқу. Мәтінді талдау. Мәтінді болжау 2-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ: Фишбоун әдісі Суасты жануарларға адамның қамқорлығы қажет пе? 2-топ: Мәтінге сатылай кешенді талдау 3-топ: Балықтарды қорғау туралы хабарлама жазу. 4-топ: FILA кестесі мәтінді мазмұндау ББЖМ тапсырмалары
А) Өзен мен көлдің қыстыгүні қатпайтын жері. В) Өзен мен көлдің терең жері. С) Өзен мен көлдің бетіндегі қатқан мұз
А) Қыстыгүні көлдер мен өзендерде мұз қатқанда су астында оттегі азайып кетеді. Балықтар әлсіреп, ауаның жоқтығынан әлі қоректің азаюынан қырылып қалады. Табиғатқа қамқорлық керек, себебі қыста оттегі азаяды. Балтаны ал да, мұзды ой, деді әкесі. В) Екеуіміз балыққа барып, балық аулайық, деді әкесі. С) - Ә, балам-ай, бұларды аулағанда не ұтамыз? Өздері онсыз да қырылып қала жаздапты ғой бейшаралар. Біз әлі жылым оюымыз керек.
_______________________________________________
_______________________________________________ Біліміңді қолдан Жұппен жұмыс Қызықты ақпарат Пингвин, тасбақа, кит, дельфин, морж, дельфин. Ой толғаныс кезеңі. Ойыңмен бөліс Қай жануар туралы қызық ақпарат айта аласың? Жануарлар тіршілігінің қиындықтарын шешу не үшін керек?
|
Берілген тірек сөздерге бір атау береді. Бейнебаян туралы ой-пікірлерін айтады. «Фишбоун» әдісі Суға қоқыс тастау. Судың ластануы. Тірі ағзалардың азаюы. Жәндіктердің азаюы. Қоректің азаюы. Оттектің жетіспеуі Мәтіннің тақырыбы: Балықтарға көмек Авторы: Жаңабек Шағатаев Мәтіннің жанры: әңгімелеу Кейіпкерлері: Әкесі, баласы Мақсат. Мәтіндегі көл атауы: Қамыстыкөл Мәтіннің негізгі идеясы: Балықтарға қамқорлық FILA кестесі
ҚБ. Эксперттік бағалау ББЖМ тапсырмасы жауабы
|
Бағалау критерийі Мәтіннің негізгі ойын анықтайды. Автордың ойына мәтіннен дәлелдер келтіреді.
Дескрипторы: Мәтінді түсініп оқиды, мәтінен негізгі ойды табады. Мәтіннің қорытынды бөліміне болжам жасайды. Автордың ойына қатысты дәлелдемелер келтіреді. Су асты жануарлардың қамқорлық ережелерін құрады. Дереккөздерден жануарлар туралы ақпараттар табады. Мәтін бойынша жеңіл сұрақтарға жауап береді. Күрделі сұрақтарға жауап береді. Топтық жұмыста әдістерді орындайды.
|
4-сынып әдебиеттік оқу № 2 бөлім 118-120-бет
10 months ago ...more. Телеканал 24kz. 1.85M. Subscribe. YouTube
|
||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Кері байланыс. Қорытындыла «Тиімді сұрақ, ұтымды жауап» әдісі Бағалау Кесте бойынша балдық жүйе |
Рефлексия (жеке, жұпта, топта, ұжымда) Ой толғаныс кезеңі. Әлем менің көзіммен Мен үшін бүгінгі сабақ ... |
«8-10» балл -5 «6-7» балл -4 «4-5» -3 |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













