Бекітемін Юсупова З
|
Пәні: |
Математика (фак) |
|
|
Бөлімі: |
ІІ.Ойлауға берілген есептер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судоку |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығарады. |
|
|
Құндылықтар |
Құндылық:ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Құзыреттілік: қоғамға қызмет • Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы • Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну • Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Қызығушылықтыояту |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Соңы |
С Жапоншадан аударғанда "су" — "сан", "доку" — "бөлек тұрған". Кейде судокуды "сиқырлы шаршы", кейде латын шаршысы деп те атайды. Судокуды әлемнің әртүрлі елдеріндегі газеттер мен журналдар белсенді басып шығарады. Судоку жинақтары үлкен таралымдармен (тираж) басылып шығарылады. Судоку шешу — бос уақыт өткізудің танымал түрі. Судоку – жапондық басқатырғыш, онда сандарды белгілі бір алгоритм бойынша енгізу керек (олар тігінен, көлденеңінен, диагональ бойынша қайталанбауы үшін). Қарапайым судокулар жетіспейтін сандарды енгізу қажет 3х3 ұяшықтарды білдіреді. Күрделі басқатырғыштарда 6*6, 9*9 немесе одан үлкен шаршылар болуы мүмкін.
|
|
Оқушыларды 1-10 балл жүйесімен бағалау |
|
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. Рефлексия
|
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Судоку
Судоку
Бекітемін Юсупова З
|
Пәні: |
Математика (фак) |
|
|
Бөлімі: |
ІІ.Ойлауға берілген есептер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судоку |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығарады. |
|
|
Құндылықтар |
Құндылық:ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Құзыреттілік: қоғамға қызмет • Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы • Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну • Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
|
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Қызығушылықтыояту |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Соңы |
С Жапоншадан аударғанда "су" — "сан", "доку" — "бөлек тұрған". Кейде судокуды "сиқырлы шаршы", кейде латын шаршысы деп те атайды. Судокуды әлемнің әртүрлі елдеріндегі газеттер мен журналдар белсенді басып шығарады. Судоку жинақтары үлкен таралымдармен (тираж) басылып шығарылады. Судоку шешу — бос уақыт өткізудің танымал түрі. Судоку – жапондық басқатырғыш, онда сандарды белгілі бір алгоритм бойынша енгізу керек (олар тігінен, көлденеңінен, диагональ бойынша қайталанбауы үшін). Қарапайым судокулар жетіспейтін сандарды енгізу қажет 3х3 ұяшықтарды білдіреді. Күрделі басқатырғыштарда 6*6, 9*9 немесе одан үлкен шаршылар болуы мүмкін.
|
|
Оқушыларды 1-10 балл жүйесімен бағалау |
|
|
Соңы 10 мин |
Сабақты бекіту. Рефлексия
|
Бүгінгі сабақта алған білімдері бойынша рефлексия жасайды |
Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз
удоку
(жапон. 数独 су:доку)
— сандары бар танымал бас
қатырғыш. Сөзжұмбақтың түрлерінің бірі болып
табылады.


















