|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Бөлімі: |
«Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Суды қалай тазартады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.3.4 - суды тазартудың түрлі тәсілдерін ұсыну |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Суды қалдықтардан қалай тазартатынын білу Суды тазалауға арналған сүзгі жасау |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Ғаламшарымыздағы барлық су жоғалып кетсе не болады?Жаз. «Ой қозғау» әдісі Суреттерге қара. Қалай ойлайсың мына су қоймалардан су ішуге бола ма? Неліктен? Бейнежазба ұсыну
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Эвриканың сұрағына қалай жауап берер едің? ЕББҚ Ішетін суды қайдан алуға болады? Талқылау сұрақтары: Суды қалай тазартады? |
Ғаламшарымыздағы барлық су жоғалып кетсе не болатынын жазады.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Бейнежазбаны тамашалайды
1. сұрақтың жауабын айтады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ойын жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұрақтың жауабын айтады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 78-бет Оқулық 78-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Суды тазартуға арналған сүзгіні қалай жасауға болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. қағазды ортасынан екі рет бүктеп,шаршы жасайды 2.бір бұрышынан екінші бұрышына қарай доғалдап қияды 3.лас суды сүзгіден өткізеді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -қағазды ортасынан екі рет бүктеп,шаршы жасайды(1б) -бір бұрышынан екінші бұрышына қарай доғалдап қияды(1б) -лас суды сүзгіден өткізеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Қажетті заттар: Қағаз Қайшы қарындаш |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3-тапсырма Жеке жұмыс «Қорытынды» әдісі Суды зарарсыздандыру жолын ретімен жаз. |
1. бірінші зарарсыздандыру жолын жазады 2.екінші зарарсыздандыру жолын жазады 3.үшінші зарарсыздандыру жолын жазады 4.төртінші зарарсыздандыру жолын жазады 5. қорытынды жасайды |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -бірінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -екінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -үшінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -төртінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -қорытынды жасайды(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Саяхатта жүргенде таза ауызсу таусылып қалса не істеуге болады?Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суды қалай тазартады ҚМЖ жарат 3 сын
Суды қалай тазартады ҚМЖ жарат 3 сын
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Бөлімі: |
«Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Суды қалай тазартады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.3.4 - суды тазартудың түрлі тәсілдерін ұсыну |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Суды қалдықтардан қалай тазартатынын білу Суды тазалауға арналған сүзгі жасау |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Ғаламшарымыздағы барлық су жоғалып кетсе не болады?Жаз. «Ой қозғау» әдісі Суреттерге қара. Қалай ойлайсың мына су қоймалардан су ішуге бола ма? Неліктен? Бейнежазба ұсыну
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Эвриканың сұрағына қалай жауап берер едің? ЕББҚ Ішетін суды қайдан алуға болады? Талқылау сұрақтары: Суды қалай тазартады? |
Ғаламшарымыздағы барлық су жоғалып кетсе не болатынын жазады.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Бейнежазбаны тамашалайды
1. сұрақтың жауабын айтады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ойын жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұрақтың жауабын айтады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 78-бет Оқулық 78-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Суды тазартуға арналған сүзгіні қалай жасауға болады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. қағазды ортасынан екі рет бүктеп,шаршы жасайды 2.бір бұрышынан екінші бұрышына қарай доғалдап қияды 3.лас суды сүзгіден өткізеді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -қағазды ортасынан екі рет бүктеп,шаршы жасайды(1б) -бір бұрышынан екінші бұрышына қарай доғалдап қияды(1б) -лас суды сүзгіден өткізеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Қажетті заттар: Қағаз Қайшы қарындаш |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3-тапсырма Жеке жұмыс «Қорытынды» әдісі Суды зарарсыздандыру жолын ретімен жаз. |
1. бірінші зарарсыздандыру жолын жазады 2.екінші зарарсыздандыру жолын жазады 3.үшінші зарарсыздандыру жолын жазады 4.төртінші зарарсыздандыру жолын жазады 5. қорытынды жасайды |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -бірінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -екінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -үшінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -төртінші зарарсыздандыру жолын жазады(1б) -қорытынды жасайды(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Саяхатта жүргенде таза ауызсу таусылып қалса не істеуге болады?Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













