|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 18.03.2025ж |
Педагогтің аты-жөні:Карабаева Ж А |
|||||
|
Сынып: 4 Е |
Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 38. Суды үнемдеу Ашық сабақ |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1* Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау 4.2.5.1 *Шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыра алады және оған жауап береді; оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады. |
|||||
|
Құндылыққа баулу: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Кім
жылдам» ойыны 1 Бұлақ 2 Теңіз Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер және стакандағы сумен болжайды. |
Қол шапалақтау
«Қол шапалақ» Басбармақ |
Су ,видио слайд ,,презентатция ,шарлар |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Ойтүрткі «Ойлан, жұптас, талқыла» стратегиясы арқылы тақтадан жаңа тақырыпты суреттер арқылы көрсетеді.
Жаңа сөз үйренейік
.топтық жұмыс. Ойланайық 1-тапсырма «Қисынды ойлау » әдісі арқылы.
Сұрақ -жауап
Сергіту сәті
Сен білесің бе?
Назар аударайық!
Есте сақтайық!
Сөйлесейік Ойлан тап әдісі Топтық жұмыс. Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Қосымша тапсырма Айтылым Тыңдап ,жауап берейік
Спинер ойыны әдісі
Жазылым
Жаттығайық
Сөйлесейік 3-тапсырма
Видио тамашалайды Самал Су |
Тыңдалым,айтылым. Үнемдеу-экономить Текше метр-квадрат метр Ауызсу-питьевая вода Айтылым Оқушылар жекелей өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағаз бетіне түсіреді. Содан кейін өз жазғанын жұбымен 3-4 минут талқылайды. Мұғалімнің бағыттауы бойынша топта жұмыс істейді. Одан кейін топ ортақ бір ой жасайды. Әр топ кезегімен жаңа тақырып бойынша ортақ ойға бір-бір сөзден қосады. Мұғалім бірнеше оқушыға өз пікірлерін, жаңа тақырып бойынша қандай сөздер жазғанын оқытады. Айтылым Суретке қара. Суретпен байланысты сөздердің тізімін жаса.
Оқылым Айтылым Суды қалай үнемдеуге болады?
Сергіту сәтін орындайды. Мектебің мынау класың, Осында 10 жыл тұрасың. Тарыдай боп кіресің, Таудай болып шығасың.. Видиодан қайталап қимылдар жасайды Айтылым
Айтылым
Оқылым Тыныс белгісін есіңе сақта
Айтылым «Сұраққа жауап бер». Кімнің орындығының артында стикер жабысып тұр, солар сұрақтарға жауап береді (мұғалімнің не оқушылардың)
Сұрақ –жауап бекіту Сұрақтарға жауап береді Айтылым «Қарлы кесек»ойынын ұйымдастырады. Зат есім мен сын есімді еске түсіру мақсатында «Шапалақ» әдісін қолданады. Жазылым «Күрделі сөйлем» әдісін қолдану. «Үндемес» ойыны – тақырыпқа қатысты суреттерді көрсетеді. Жазылым Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып, сөйлем құра. Айтылым Постерге қара.
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Мамандық туралы әңгімелейді.
«Қол шапалақ» Басбармақ
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық
сөздік
оқулық кітап дәптер
Оқулық
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
Дескриптор:
-Мамандық туралы әңгімелейді.
«Қол шапалақ» Басбармақ
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Оқулық
сөздік
Оқулық
Оқулық
Сабақтың соңы
3 минут Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма
Кері байланыс
«Түрлі- түсті смайликтер»
Өз деңгейлерін анықтайды.
Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Қысқа мерзімді жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суды үнемдеу
Суды үнемдеу
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : 18.03.2025ж |
Педагогтің аты-жөні:Карабаева Ж А |
|||||
|
Сынып: 4 Е |
Қатысқан оқушылар: 12 Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 38. Суды үнемдеу Ашық сабақ |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1* Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау 4.2.5.1 *Шығарманың кейіпкері туралы пікірлерді (менің түсінігім бойынша, ... оның пікірінше, ... , оның айтуынша, ..., кейбір адамдардың ойынша, …) салыстыра отырып бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыра алады және оған жауап береді; оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады. |
|||||
|
Құндылыққа баулу: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Кім
жылдам» ойыны 1 Бұлақ 2 Теңіз Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер және стакандағы сумен болжайды. |
Қол шапалақтау
«Қол шапалақ» Басбармақ |
Су ,видио слайд ,,презентатция ,шарлар |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Ойтүрткі «Ойлан, жұптас, талқыла» стратегиясы арқылы тақтадан жаңа тақырыпты суреттер арқылы көрсетеді.
Жаңа сөз үйренейік
.топтық жұмыс. Ойланайық 1-тапсырма «Қисынды ойлау » әдісі арқылы.
Сұрақ -жауап
Сергіту сәті
Сен білесің бе?
Назар аударайық!
Есте сақтайық!
Сөйлесейік Ойлан тап әдісі Топтық жұмыс. Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Қосымша тапсырма Айтылым Тыңдап ,жауап берейік
Спинер ойыны әдісі
Жазылым
Жаттығайық
Сөйлесейік 3-тапсырма
Видио тамашалайды Самал Су |
Тыңдалым,айтылым. Үнемдеу-экономить Текше метр-квадрат метр Ауызсу-питьевая вода Айтылым Оқушылар жекелей өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағаз бетіне түсіреді. Содан кейін өз жазғанын жұбымен 3-4 минут талқылайды. Мұғалімнің бағыттауы бойынша топта жұмыс істейді. Одан кейін топ ортақ бір ой жасайды. Әр топ кезегімен жаңа тақырып бойынша ортақ ойға бір-бір сөзден қосады. Мұғалім бірнеше оқушыға өз пікірлерін, жаңа тақырып бойынша қандай сөздер жазғанын оқытады. Айтылым Суретке қара. Суретпен байланысты сөздердің тізімін жаса.
Оқылым Айтылым Суды қалай үнемдеуге болады?
Сергіту сәтін орындайды. Мектебің мынау класың, Осында 10 жыл тұрасың. Тарыдай боп кіресің, Таудай болып шығасың.. Видиодан қайталап қимылдар жасайды Айтылым
Айтылым
Оқылым Тыныс белгісін есіңе сақта
Айтылым «Сұраққа жауап бер». Кімнің орындығының артында стикер жабысып тұр, солар сұрақтарға жауап береді (мұғалімнің не оқушылардың)
Сұрақ –жауап бекіту Сұрақтарға жауап береді Айтылым «Қарлы кесек»ойынын ұйымдастырады. Зат есім мен сын есімді еске түсіру мақсатында «Шапалақ» әдісін қолданады. Жазылым «Күрделі сөйлем» әдісін қолдану. «Үндемес» ойыны – тақырыпқа қатысты суреттерді көрсетеді. Жазылым Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып, сөйлем құра. Айтылым Постерге қара.
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: -Мамандық туралы әңгімелейді.
«Қол шапалақ» Басбармақ
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық
сөздік
оқулық кітап дәптер
Оқулық
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
|
Қысқа мерзімді жоспар |
Дескриптор:
-Мамандық туралы әңгімелейді.
«Қол шапалақ» Басбармақ
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Оқулық
сөздік
Оқулық
Оқулық
Сабақтың соңы
3 минут Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма
Кері байланыс
«Түрлі- түсті смайликтер»
Өз деңгейлерін анықтайды.
Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Қысқа мерзімді жоспар
шағым қалдыра аласыз



















