|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Диярова Р.Р. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Суды үнемдеу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыра алады және оған жауап береді; оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу.
«Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. Сынып оқушылары «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша сынып қабырғаларына ілінген суреттерге сипаттама береді.
|
«Қол шапалақ» |
Слайд
|
|||
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі «Ойлан, жұптас, талқыла» стратегиясы арқылы тақтадан жаңа тақырыпты суреттер арқылы көрсетеді. Жаңа сөз үйренейік .Жұптық жұмыс. Ойланайық 1-тапсырма «Қисынды ойлау » әдісі арқылы. Сергіту сәті Сен білесің бе? Назар аударайық! Есте сақтайық! Сөйлесейік Ойлан тап әдісі Топтық жұмыс. Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Қосымша тапсырма Айтылым Тыңдап ,жауап берейік Жаттығайық Сөйлесейік 3-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Үнемдеу-экономить Текше метр-квадрат метр Ауызсу-питьевая вода Айтылым Жұптық жұмыс 1-тапсырма: Мәтінді түсініп тыңдаңдар. Су туралы қандай мәлімет білдің? Су адамның жалпы салмағының 65 пайызын құрайды. Адамға тәулігіне он литр су керек. Ер адамның ағзасы жетпіс пайыз судан тұрады. Әлемдегі судың үш пайызы ғана тұщы су. Қызанақ тоқсан пайыз судан тұрады. «Қазақстанның экологиясы» кітабынан Айтылым Суретке қара. Суретпен байланысты сөздердің тізімін жаса.
Оқылым Айтылым Суды қалай үнемдеуге болады?
Сергіту сәтін орындайды. Мектебің мынау класың, Осында 10 жыл тұрасың. Тарыдай боп кіресің, Таудай болып шығасың.. Айтылым
Айтылым ұұ Оқылым Тыныс белгісін есіңе сақта
Айтылым «Сұраққа жауап бер». Кімнің орындығының артында стикер жабысып тұр, солар сұрақтарға жауап береді (мұғалімнің не оқушылардың) Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Жағдаяттық тапсырманы түсініп оқыңдар. Өз ойларыңды білдіріңдер. Сен тамақтануға дәмханаға келдің. Тапсырыс берген соң, қолыңды жууға бардың. Екі бала суды ағызып қойып, әңгімелесіп тұр екен. Оларға қандай кеңес берередің? Жазылым Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып, сөйлем құра. Постерге қара.
|
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Мамандық туралы әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма 104 бет |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суды үнемдеу.Ашық сабақ 4-сынып
Суды үнемдеу.Ашық сабақ 4-сынып
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Диярова Р.Р. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Суды үнемдеу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыра алады және оған жауап береді; оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу.
«Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. Сынып оқушылары «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша сынып қабырғаларына ілінген суреттерге сипаттама береді.
|
«Қол шапалақ» |
Слайд
|
|||
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі «Ойлан, жұптас, талқыла» стратегиясы арқылы тақтадан жаңа тақырыпты суреттер арқылы көрсетеді. Жаңа сөз үйренейік .Жұптық жұмыс. Ойланайық 1-тапсырма «Қисынды ойлау » әдісі арқылы. Сергіту сәті Сен білесің бе? Назар аударайық! Есте сақтайық! Сөйлесейік Ойлан тап әдісі Топтық жұмыс. Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Қосымша тапсырма Айтылым Тыңдап ,жауап берейік Жаттығайық Сөйлесейік 3-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Үнемдеу-экономить Текше метр-квадрат метр Ауызсу-питьевая вода Айтылым Жұптық жұмыс 1-тапсырма: Мәтінді түсініп тыңдаңдар. Су туралы қандай мәлімет білдің? Су адамның жалпы салмағының 65 пайызын құрайды. Адамға тәулігіне он литр су керек. Ер адамның ағзасы жетпіс пайыз судан тұрады. Әлемдегі судың үш пайызы ғана тұщы су. Қызанақ тоқсан пайыз судан тұрады. «Қазақстанның экологиясы» кітабынан Айтылым Суретке қара. Суретпен байланысты сөздердің тізімін жаса.
Оқылым Айтылым Суды қалай үнемдеуге болады?
Сергіту сәтін орындайды. Мектебің мынау класың, Осында 10 жыл тұрасың. Тарыдай боп кіресің, Таудай болып шығасың.. Айтылым
Айтылым ұұ Оқылым Тыныс белгісін есіңе сақта
Айтылым «Сұраққа жауап бер». Кімнің орындығының артында стикер жабысып тұр, солар сұрақтарға жауап береді (мұғалімнің не оқушылардың) Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Жағдаяттық тапсырманы түсініп оқыңдар. Өз ойларыңды білдіріңдер. Сен тамақтануға дәмханаға келдің. Тапсырыс берген соң, қолыңды жууға бардың. Екі бала суды ағызып қойып, әңгімелесіп тұр екен. Оларға қандай кеңес берередің? Жазылым Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып, сөйлем құра. Постерге қара.
|
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Мамандық туралы әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 4-тапсырма 104 бет |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз






















