|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.Сәтбаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Валиева Э.Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың еріткіштік қасиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың еріткіштік қасиетімен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру
5 минут
Жаңа білім 5 минут
10 минут
1 минут
5 минут
7 минут
Бекіту 5 минут
2 минут
5 минут |
Ширату Сабаққа дайындық Аптаның қай күні Ауа-райы қалай /керемет/ Көңіл-күйіміз қалай /тамаша/ «Жедел сұрақ» әдісі - Судың қасиеті қандай? - Су туралы нақыл сөздер - Су табиғатта қандай түрде кездеседі?
Оқу мақсатын хабарлап, оқушыларға Бейнеролик көрсетіледі. Қосымша мәліметтер берілді
Тірек сөздер Еру, Ерітінді, Минеаралды су Оқулықпен жұмыс. «Түртіп алу» әдісі бойынша жаңа сөздерді дәптерге жазып отырады. Мәтінмен танысып, сұрақтарға жауап береді. 1-тапсырма. Топтық жұмыс
Әр топқа тапсырма беріледі, топтар зерттеу жүргізіп, кестені толтырады, қорғайды. Суға заттарды салып, еритінін немесе ерімейтінін бақылайды 1-топ: Шай түйіршіктерін зерттейді 2-топ: Тұзды 3-топ: Қантты
Сергіту сәті: «Нейрожаттығулар»
2 тапсырма: Жеке жұмыс Суға байланысты мақал-мәтел жаздыру 1.Судың да сұрауы бар. 2.Сулы жер-нулы жер 3..Судың анасы-бұлақ, 4.Сөз анасы-құлақ 5..Өзен жағалағанның өзегі талмайды. 6..Көлдің көркі-құрақ, 7.Таудың көркі-бұлақ
3-тапсырма. Жұптық жұмыс Маңызын анықтау Күнделікті өмірде еретінділердің не үшін қолданылытынын анықта Ерітінділер. Не үшін қолданылыды? Әктас ерітіндісі Сірке суы ерітіндісі (уксус) Йод ерітіндісі Ас тұзының ертіндісі Ағар қыш белизна Сутегінің асқын тотығы ерітіндісі
Эссе жазу. Тақырыбы: «Судың пайдасы»
Үй тапсырмасы Судың еріткіштік қасиетін бақылап келу 1. Шай түйіршігі 2. Қант 3. Тұз
Кері байланыс: «Сұрақты қағып ал» әдісі «БББ» кестесі арқылы ауызша өз ойларын айтады. |
Өз көңіл күйлерін білдереді
Өткен тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы қайталайды.
Оқулықтағы мәтін бойынша жұмыстанып, сұрақтарға жауап береді.
Топтар зерттеу жүргізіп кестеге жазады.
Саусақ қозғалысы
Өздері білетін мақал-мәтелдерін дәптерге жазып алады
Суда ерітілген заттардың маңызын айтады
Қосымша жұмыс орындайды Үй тапсырмасын алады
|
Өз-өздерін мадақтау
Дескриптор: -Судың еріткіштік қасиетімен танысады-1Б -Ерітінділердің қолданылуы туралы біледі-1Б
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Қ.Сәтбаев атындағы
жалпы орта білім беретін
мектебі
Пәні:
Жаратылыстану
Бөлім:
Заттар және олардың
қасиеттері. Ауа мен су
Педагогтің
аты-жөні:
Валиева
Э.Ж
Күні:
Сынып:
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Судың еріткіштік
қасиеті
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 4.3.1.1заттың қасиетіне
байланысты қолдану аясын
анықтау
4.1.2.2 алынған
нәтижені оқушы таңдаған формада
ұсыну
Сабақтың
мақсаты
Судың еріткіштік
қасиетімен танысады
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі/ уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурстар Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске
түсіру
5
минут
Жаңа
білім 5
минут
10
минут
1
минут
5
минут
7
минут
Бекіту 5
минут
2
минут
5
минут Ширату Сабаққа
дайындық Аптаның қай
күні Ауа-райы қалай
/керемет/ Көңіл-күйіміз қалай
/тамаша/ «Жедел сұрақ»
әдісі
- Судың қасиеті
қандай?
- Су туралы нақыл
сөздер
- Су табиғатта
қандай түрде
кездеседі? Жауын- шашын түрлерін
ата Оқу мақсатын хабарлап,
оқушыларға Бейнеролик көрсетіледі.
Қосымша мәліметтер берілді
Тірек
сөздер Еру, Ерітінді, Минеаралды
су Оқулықпен
жұмыс. «Түртіп алу» әдісі бойынша
жаңа сөздерді дәптерге жазып
отырады. Мәтінмен танысып, сұрақтарға
жауап береді.
1-тапсырма.
Топтық жұмыс Зат Суда ери
ме? Суда қалай
ериді? Өзгеріс болды
ма? Тұз Крахмал Құм Саз
Әр топқа тапсырма
беріледі, топтар зерттеу жүргізіп, кестені толтырады,
қорғайды.
Суға заттарды салып,
еритінін немесе ерімейтінін
бақылайды
1-топ: Шай
түйіршіктерін зерттейді
2-топ:
Тұзды
3-топ:
Қантты
Сергіту сәті:
«Нейрожаттығулар»
2 тапсырма: Жеке
жұмыс
Суға байланысты
мақал-мәтел жаздыру
1.Судың да сұрауы
бар.
2.Сулы жер-нулы
жер
3..Судың
анасы-бұлақ,
4.Сөз
анасы-құлақ
5..Өзен жағалағанның
өзегі талмайды.
6..Көлдің
көркі-құрақ,
7.Таудың
көркі-бұлақ
3-тапсырма.
Жұптық жұмыс
Маңызын
анықтау
Күнделікті өмірде
еретінділердің не
үшін қолданылытынын
анықта
Ерітінділер. Не үшін
қолданылыды?
Әктас
ерітіндісі
Сірке суы ерітіндісі
(уксус)
Йод
ерітіндісі
Ас тұзының
ертіндісі
Ағар қыш
белизна
Сутегінің асқын
тотығы ерітіндісі
Эссе
жазу.
Тақырыбы: «Судың
пайдасы»
Үй
тапсырмасы
Судың еріткіштік
қасиетін бақылап келу
1. Шай
түйіршігі
2.
Қант
3.
Тұз
Кері
байланыс:
«Сұрақты қағып
ал» әдісі
«БББ» кестесі арқылы
ауызша өз ойларын айтады.
Өз көңіл күйлерін
білдереді
Өткен тақырыпты
сұрақтарға жауап беру арқылы
қайталайды.
Оқулықтағы мәтін
бойынша жұмыстанып, сұрақтарға жауап
береді.
Топтар
зерттеу жүргізіп
кестеге жазады.
Саусақ
қозғалысы
Өздері білетін
мақал-мәтелдерін дәптерге жазып
алады
Суда ерітілген
заттардың маңызын айтады
Қосымша жұмыс
орындайды
Үй тапсырмасын
алады
Өз-өздерін
мадақтау
Дескриптор:
-Судың еріткіштік қасиетімен
танысады-1Б
-Ерітінділердің қолданылуы
туралы біледі-1Б
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















