|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біз су туралы не білеміз |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.5 түрлі заттардың судағы еріткіштігін зерттеу. 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі заттардың судағы еріткіштігін зерттеу. Алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады.
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: «Бірлік пен ынтымақ» |
Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде, ырыс бірге жүреді» Сабақ құндылығы: Оқушылар бірлік пен ынтымақтың маңызын түсініп, бір-біріне қолдау көрсетудің құндылығын ұғынады. |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5мин Өткен білімді еске түсіру 5мин Жаңа білім 25мин 2мин Бекіту 3мин Кері байланыс 5мин |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңіл күй» әдісі Тілек айту. Алдыңғы білімді пысықтау Жаңа тақырып ашу.ФС-тапсырма «Сәйкестендір» әдісі Word woll платформасы арқылы Жаңбыр – жер бетіне сұйық кұйде түсетін жауын-шашын. Қар – түрлі ұлпа пішінді мұз қиыршықтары түрінде түсетін жауын-шашын. Бұршақ – ірілі-ұсақты түйіршік мұз түрінде жауатын жауын-шашын. Шық – көбіне ауадан бөлініп, шөптерге, жапырақтарға тұрып қалатын су тамшылары. Қырау – шөпке, түрлі заттарға тұрып қалатын ақ ұлпа мұз қиыршықтары қабаты Жаңа тақырып ашу.ФС-тапсырма 1.Не себепті су тіршілік көзі дейміз? 2.1,2,3 сыныптарда оқыған судың қасиеттерін есіңе түсір. 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Тәжірибе әдісі Тәжірибе мақсаты:Заттардың суда еруін зерттеу. Зерттеу нысаны:Су және еритін заттар Керекті заттар: Стакан,су,қасық ,сабын саз.қант.
Қант суда ерігенде судың түсі мөлдір болады.Қант суда өте жақсы ериді. Сабын суда ериді,бірақ оның түсі мөлдір болмайды,бұлыңғырланады. Саз суда ерімейді.Стакандағы суға сазды салып қасықпен араластырғанда қоңыр түске енгенмен тұндырып қоятын болсақ саздың бәрі су астына шөгеді. Қорытынды. Осыдан заттардың кейбірі суда жақсы ериді.Кейбірі мүлде ерімейді.Кейбірі орташа ериді. 2-тапсырма Ұжымдық жұмыс « Тұңғиық тұрғындар әдісі » әдісі Мәтінді оқы.Сұраққа жауап бер. 1.Заттарды суда ерігіштігі бойынша қалай топтастырамыз? Еритін,орташа ,ерімейтін. 2.Заттардың ерігіштік деңгейі неге байланысты? 3.Қатты заттарды оңай еріту әдісі? Темпуратураны артыру. 4.Сұйық заттар суда ери ме? Мысал келтір? Сұйық заттар да уда ериді немесе ерімейді..Сірке су,спирт ериді.Сұйық май ерімейді. 5.Заттардың еруі дегеніміз не? 6.Судың еріткіштік қасиетін қандай салаларда қолданады ? Медицинада,тамақ жасауда,құрылыста
3-тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам» әдісі 1-топ Судың маңызы туралы түсіндір.
2-топ Судың үш күйі туралы түсіндір.Мысал келтір.
3-топ Табиғаттағы су айналымының жүріп өткен жолын түсіндір.
4-тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» Судың еріткіштік қасиетін қолдану саласына қарай топтастыр.
Мединцина Бриллиант көгі,сутегі асқын тотығы,йод. Тамақ жасау Компот,сорпа әзірлеу, Құрлыста Бояу,ак қолдану 4-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дұрыс,бұрыс » әдісі. 1.Қант суып қалған шайға қарағанда ыстық суда көбірек ериді.(Дұрыс) 2.Сұйық заттардың барлығы суда ериді.(Бұрыс) 3.Акврилмен суретті бояу судың еріткіштік қасиетін пайдалану арқылы іске асады..(Дұрыс) 4.Сабын суда ерімейді.(Бұрыс) 5.Сұйық заттар да суда ериді..(Дұрыс) 6.Қатты заттар суда мүлдем ерімейді..(Дұрыс) Үй тапсырмасы Оқу.
|
Сәлемдеседі Сабаққа дайындық жасайды
Алдыңғы бөлімді. Word woll платформасы арқылы сәйкестендіреді.
Тәжірибе жасайды.Қорытынды жасайды
Мәтінді оқып,сұраққа жауап береді
Судың маңызы туралы түсіндіреді. Судың үш күйі туралы түсіндіреді.Мысал келтіреді.
Табиғаттағы су айналымының жүріп өткен жолын түсіндіреді.
Дұрыс топтастырады..
Кері байланыс жасайды
|
Алдыңғы бөлімді. Word woll платформасы арқылы
1-апсырма Дескриптор Тәжірибе жасайды.Қорытынды жасайды.3б
2-тапсырма Дескриптор Мәтінді оқып,сұраққа жауап береді.2б
3-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Судың маңызы туралы түсіндіреді.. 2-топ Судың үш күйі туралы түсіндіреді.Мысал келтіреді.
3-топ Табиғаттағы су айналымының жүріп өткен жолын түсіндіреді.
4-тапсырма Дескриптор Арал теңізі туралы мәтінді оқиды? Суды қоғаудың ережесін жазады.2б
5-тапсырма Дескриптор Дұрыс топтастырады.
5-тапсырма Дескриптор Дұрыс,бұрысын табады.
|
Психологиялық ахуал Көгершін Топқа бөлу
Сұрақтар
Оқулық
Кері байланыс Парақшалары
бағалау «Асық»
|
||||||||||||||||
|
|
Туған жылы |
Шығармалары |
Жетістігі |
|
Әбілхан Қастеев |
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
|
КСРО суретшілер одағына қабылданды |
|
|
Парижде жүлделі 2 орын иеленді. |
|
|
24 жасында КСРО ның халық әртісі атанды. |
|
|
Театр ашып балет өнерін дамытты. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Судың еріткіштік қасиеті
Судың еріткіштік қасиеті
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біз су туралы не білеміз |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.5 түрлі заттардың судағы еріткіштігін зерттеу. 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі заттардың судағы еріткіштігін зерттеу. Алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады.
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: «Бірлік пен ынтымақ» |
Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде, ырыс бірге жүреді» Сабақ құндылығы: Оқушылар бірлік пен ынтымақтың маңызын түсініп, бір-біріне қолдау көрсетудің құндылығын ұғынады. |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5мин Өткен білімді еске түсіру 5мин Жаңа білім 25мин 2мин Бекіту 3мин Кері байланыс 5мин |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту «Көңіл күй» әдісі Тілек айту. Алдыңғы білімді пысықтау Жаңа тақырып ашу.ФС-тапсырма «Сәйкестендір» әдісі Word woll платформасы арқылы Жаңбыр – жер бетіне сұйық кұйде түсетін жауын-шашын. Қар – түрлі ұлпа пішінді мұз қиыршықтары түрінде түсетін жауын-шашын. Бұршақ – ірілі-ұсақты түйіршік мұз түрінде жауатын жауын-шашын. Шық – көбіне ауадан бөлініп, шөптерге, жапырақтарға тұрып қалатын су тамшылары. Қырау – шөпке, түрлі заттарға тұрып қалатын ақ ұлпа мұз қиыршықтары қабаты Жаңа тақырып ашу.ФС-тапсырма 1.Не себепті су тіршілік көзі дейміз? 2.1,2,3 сыныптарда оқыған судың қасиеттерін есіңе түсір. 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Тәжірибе әдісі Тәжірибе мақсаты:Заттардың суда еруін зерттеу. Зерттеу нысаны:Су және еритін заттар Керекті заттар: Стакан,су,қасық ,сабын саз.қант.
Қант суда ерігенде судың түсі мөлдір болады.Қант суда өте жақсы ериді. Сабын суда ериді,бірақ оның түсі мөлдір болмайды,бұлыңғырланады. Саз суда ерімейді.Стакандағы суға сазды салып қасықпен араластырғанда қоңыр түске енгенмен тұндырып қоятын болсақ саздың бәрі су астына шөгеді. Қорытынды. Осыдан заттардың кейбірі суда жақсы ериді.Кейбірі мүлде ерімейді.Кейбірі орташа ериді. 2-тапсырма Ұжымдық жұмыс « Тұңғиық тұрғындар әдісі » әдісі Мәтінді оқы.Сұраққа жауап бер. 1.Заттарды суда ерігіштігі бойынша қалай топтастырамыз? Еритін,орташа ,ерімейтін. 2.Заттардың ерігіштік деңгейі неге байланысты? 3.Қатты заттарды оңай еріту әдісі? Темпуратураны артыру. 4.Сұйық заттар суда ери ме? Мысал келтір? Сұйық заттар да уда ериді немесе ерімейді..Сірке су,спирт ериді.Сұйық май ерімейді. 5.Заттардың еруі дегеніміз не? 6.Судың еріткіштік қасиетін қандай салаларда қолданады ? Медицинада,тамақ жасауда,құрылыста
3-тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам» әдісі 1-топ Судың маңызы туралы түсіндір.
2-топ Судың үш күйі туралы түсіндір.Мысал келтір.
3-топ Табиғаттағы су айналымының жүріп өткен жолын түсіндір.
4-тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» Судың еріткіштік қасиетін қолдану саласына қарай топтастыр.
Мединцина Бриллиант көгі,сутегі асқын тотығы,йод. Тамақ жасау Компот,сорпа әзірлеу, Құрлыста Бояу,ак қолдану 4-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дұрыс,бұрыс » әдісі. 1.Қант суып қалған шайға қарағанда ыстық суда көбірек ериді.(Дұрыс) 2.Сұйық заттардың барлығы суда ериді.(Бұрыс) 3.Акврилмен суретті бояу судың еріткіштік қасиетін пайдалану арқылы іске асады..(Дұрыс) 4.Сабын суда ерімейді.(Бұрыс) 5.Сұйық заттар да суда ериді..(Дұрыс) 6.Қатты заттар суда мүлдем ерімейді..(Дұрыс) Үй тапсырмасы Оқу.
|
Сәлемдеседі Сабаққа дайындық жасайды
Алдыңғы бөлімді. Word woll платформасы арқылы сәйкестендіреді.
Тәжірибе жасайды.Қорытынды жасайды
Мәтінді оқып,сұраққа жауап береді
Судың маңызы туралы түсіндіреді. Судың үш күйі туралы түсіндіреді.Мысал келтіреді.
Табиғаттағы су айналымының жүріп өткен жолын түсіндіреді.
Дұрыс топтастырады..
Кері байланыс жасайды
|
Алдыңғы бөлімді. Word woll платформасы арқылы
1-апсырма Дескриптор Тәжірибе жасайды.Қорытынды жасайды.3б
2-тапсырма Дескриптор Мәтінді оқып,сұраққа жауап береді.2б
3-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Судың маңызы туралы түсіндіреді.. 2-топ Судың үш күйі туралы түсіндіреді.Мысал келтіреді.
3-топ Табиғаттағы су айналымының жүріп өткен жолын түсіндіреді.
4-тапсырма Дескриптор Арал теңізі туралы мәтінді оқиды? Суды қоғаудың ережесін жазады.2б
5-тапсырма Дескриптор Дұрыс топтастырады.
5-тапсырма Дескриптор Дұрыс,бұрысын табады.
|
Психологиялық ахуал Көгершін Топқа бөлу
Сұрақтар
Оқулық
Кері байланыс Парақшалары
бағалау «Асық»
|
||||||||||||||||
|
|
Туған жылы |
Шығармалары |
Жетістігі |
|
Әбілхан Қастеев |
|
|
|
|
|
Аты-жөні |
|
КСРО суретшілер одағына қабылданды |
|
|
Парижде жүлделі 2 орын иеленді. |
|
|
24 жасында КСРО ның халық әртісі атанды. |
|
|
Театр ашып балет өнерін дамытты. |
|
шағым қалдыра аласыз



















