(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Судың
пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?”
ертегісі.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру; 3.2.2.1-мұғалім ұсынған тақырып негізінде өз ойын айту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-оқушылар мәтінді оқып, түсінеді. - тақырыпқа сай сұрақтарға жауап береді, жұмбақтар шешеді. - кейіпкерлерге хат жазып, пікірталасқа қатысады. Құндылықтар:
Ұлттық мүдде – ұлттық мирасты мәдениетті дәріптейді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут Сабақтың ортасы 27 минут Сергіту сәті 3 минут |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал -Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ? Басымыз қалай сөйлейді ? (ия,ия,жоқ.жоқ) Иығымыз қалай сөйлейді ? (білмеймін ,білмеймін) Ал, қолымыз қалай сөйлейді? (сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол) Бас бармағымыз қалай сөйлейді? (жақсы ,жарайсың, ойлан ) Аяқтарымыз қалай сөйлейді? (топ,топ,топ) Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Үй тапсырмасын пысықтау. Үй тапсырмасын тексеру: «Серпілген сауал» әдісі · Бастау, бұлақ дегеніміз не? · Райымбек батыр туралы не білесің? · Райымбек батыр қандай? · Райымбек батыр су көзі бар екенін неден аңғарды? Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді - 1балл «Жұмбақ» әдісі: 1. Жылт-жылт
еткен, Дескриптор: -Жұмбақтардың жауабын айтады-1 балл Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау. 1-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС. «Стопкадр» әдісі Оқушылар кітаптағы мәтінді топпен мұқият оқиды. Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады. ертегіні оқып отырған кезде белгілі бір сигнал беріледі, белгі берілген кезде «стоп кадр» деп біреуді түртіп қалғанда тоқтаған жерінде кейіпкердің іс-әрекетін айтады. Ертегі аяқталғанға дейін осылай жалғасады Дескриптор:
- ертегінің соңғы сөйлемі туралы түсінгенін әңгімелейді - 1балл - Түсінгенін айтады – 1балл
2-ТАПСЫРМА. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС «Ойлан, бірлес, тауып көр» әдісі Берілген тірек сөздер қай кейіпкерді сипаттайтынын тап.
Дескриптор:
- Сипаттаманың қай кейіпкерге қатысты екенін жазады – 1балл Сергіту сәті. «СЕРГІТУШІ ДОДОКАЭДР» 3 – тапсырма.ЖЕКЕ ЖҰМЫС. «Кейіпкерге хат» әдісі. Дәптермен жұмыс Ертегідегі өздеріңе ұнаған немесе ұнамаған кейіпкерге хат жазыңдар. Хатта кейіпкерге 3-4 кеңес беруді ұмытпаңдар. Дескриптор:
4-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС. «Пікірталас» әдісі Оқушылар бөлінген топтары бойынша «Су жақсы» және «Су жаман» деген тақырыпта пікірталас жүргізеді.Пікірталасқа негізгі идея етіп соңғы уақытта елімізде болып жатқан табиғи құбылыстарды алуға болады. Дескриптор:
|
Сабақтың ережесімен, тақырыбымен және мақсатымен танысады Оқушылар бірге қимыл жасап айтады
Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады
серпілген сауал арқылы сұрақтарға жауап береді. Жұмбақтарды шешіп, жауабын айтады Ертегіні тізбектей әңгімелейді. Сызбамен танысады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Махамбетова МайраШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі.Материал туралы қысқаша түсінік
Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі.
Материалдың қысқаша нұсқасы (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспары
Судың
пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?”
ертегісі.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













