Материалдар / Судың қасиеті
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Судың қасиеті

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық қаралым "Судың қасиеті"
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы:

Судың және ауаның қасиеттерін білесің бе?

Білім беру саласы:

Таным

Бөлімі:

Жаратылыстану

Сынып/Топ:

МАД

Пән мұғалімі:

Акбалиева Бибигуль Мустафовна

Бөлім:

Өлі табиғат

Бөлімше:

2.1.Өлі табиғат денелері мен заттары.

Оқу мақсаты:

0 2 1 3 Су мен ауаның қасиеттерін сипаттау

ҰОҚ мақсаты:

Зертханалық жұмыс жүргізу нәтижелері бойынша су мен ауаның қасиеттерін сипаттау.

Күтілетін нәтиже

1.Зертханалық жұмыстың нәтижелері бойынша қорытынды жасайды\ауа мен судың қасиеттерін сипаттайды\

2.Пиктограмма көмегімен зертханалық жұмыс қорытындысын белгілейді


Дағдысы

Қарапайым себеп-салдардық байланыс орната алады,ретімен және нәтижелі эксперимент жасай алады.

Әдіс –тәсілдер

«Амандасу» ,“Болжамдау”,аудиожазба қолдану,

«Өзіңнің таңдауың” ,“ Зерттеу әдісі “\топпен\ , « Жұбыңмен орында” «2жұлдыз,1тілек»кері байланыс, д\о“ Орныңды тап “ ,“Егерде... “




Жоспарлау


ҰОҚ кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Баланың әрекеті

I.Сабақтың басталуы

Жағымды көңіл-күй орнату.

0-2 мин







II. Өмірлік

тәжірибені

маңыздандыру.

Мақсатты болжам.

3–5 мин.

ҰОҚ-не дайындық.

\Педагог ҰОҚ-ны жүргізу үшін қолайлы жағдай жасайды.\

Сәлем бердім мен күнге,

Сәлем бердім аспанға,

Сәлем бердім құстарға,

Сәлем бердім қонақтарға.




Балалар кестедегі суретке қарап, оқу іс-әрекетінде әңгіме не жайында болатынын болжамдайды. Оқу іс-әрекетінің соңына қарай қол жеткізілетін мақсат анықталады. (Оған рефлексия кезеңінде қайтып ора-

лады)

-Балалар, ненің дауысы естіліп тұр?

-Ал мынау не ? Шар .Ол немен толтырылды? \Ауамен/



Қимылмен көрсетеді, жымиып күледі







Кестедегі суреттерге қарап,болжамдайды.




III. Тақырып

бойынша жұмыс

6 – 27 мин.









































Балалар қима суреттер арқылы өз таңдаулары бойынша Ауа,Бұлт және Су тобына бөлініп топтасып отырады

Топтық жұмыс

1-топ \су тобы\:Судың дәмін,иісін, түсін анықтайды (иіссіз,дәмсіз,түссіз-мөлдір)





2-топ\ бұлт\:Судың 3 күйін анықтайды (сұйық,буға айналады, қатырған кезде мұзға айналады)

















3 топ \ауа тобы\: Ауаның қасиеттерін анықтап, сипаттайды.


\түссіз,серпімді,жеңіл\









Балаларды тыңдау.Судың,ауаның қасиеттерін белгіленген суреттерді таңдап алып парталарға іліп қою .

Топты саралау әдісі бойынша бағалаймын.



Сергіту сәті «Бұлт пен күн» \көзге арналған жаттығу\


Креативті оқыту әдісін қолдана отырып,«Егерде..» ойынын өткіземін.Осындай тапсырма олардың қиял қабілеттерін дамытып қана қоймайды,табиғатта құбылыстары,заттары өзара байланысын түсінуге мүмкіндік береді. Педагог сөйлем айтады.Балалар өз пікірлерін айтады.

-Егерде таңнан кешке дейін жаңбыр жауса не болады екен?

-Егерде жер бетінде су жоғалып кетсе?

-Егерде ағашты суармай қойсақ?

-Егерде мұрынымызды қысып тұрсақ не болар еді ?


Әліппе-дәптермен жұмыс \жұптық\

Суды және ауаны қалай пайдаланасың?

(суреттермен жұмыс)



Сумен шырынды салыстырып,дәмін,иісін анықтап қорытындылайды.

Сумен сүтті салыстырып түсін анықтайды

Суды ыдыстан ыдысқа құйу арқылы, сұйық екенін анықтайды.

Термостың үстіне айна ұстап отырып, су буға айналатынын анықтайды.

Мұзды қағазға қойып,ол суға айналғанын бақылап қорытындылар жасайды.

Шарды ыдыстағы суға салып,жеңіл екенін анықтайды.Түссіз политэтилен дорбаға ауаны үрлеп толтыру арқылы ауа түссіз және иіссіз екенін қорытындылайды.

Балалар зерттеу жұмысының қорытындысымен таныстырып, пиктограммаларды сыныптың әр жеріне іледі.







Сұрақтарға жауап береді









\балалардың жауабы\












Жұппен орындайды








ҰОҚ-ның соңы

IV. ҰОҚ-ның

қорытындысы.

Рефлексия.

28-30 мин.




Ойын: Дұрыс тап

Шарты: ауаның және судың қасиеттерін атаған кезде пиктограмманы тауып сол жерге шапшаң барып тұрады.


Рефлексия «Бұлт»

Балалардың ҰОҚ-да өзінің жұмысына баға беруін сұраймын \су тамшысын бұлтқа орналастыру\


1.Бәрін түсіндім, басқаға түсіндіріп бере аламын

(бұлттың үстіне жапсырады)

2.Ештеңе түсінбедім (бұлттың төмен жағына жапсырады)


Пиктограмманы тауып алып,шапшаң сол жерге жиналады



































































ҰОҚ. Тақырыбы:

.

1 Шұбарқұдық мектеп-гимназиясы


Қағаз бетінде бағдарлаймын.










Күні: 16.09.2020



Педагогтің аты-жөні: Акбалиева Бибигуль Мустафовна


































Оқыту мақсаттары


Қағ

аз бетінде бағдарлау













Тілдік мақсаттар



Дағдыларын дамыту:






-заттардың кеңістікте орналасуы туралы сөйлемдер құрастыра алады;











-өзі сұрақ қойғанда жəне педагог пен тəрбиеленушілердің





сұрақтарына жауап берген кезде заттардың кеңістікте орналасуын сипаттайтын сөздерді пайдалана алады.











Пəндік лексика жəне терминология:






-сол жақ, оң жақ, үстінде, астында, алдында (алды), артында,\арты\,жақын,арасында,қасында.



















































Жазу:





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!