Материалдар / Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру Кітап оқи аламын.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру Кітап оқи аламын.

Материал туралы қысқаша түсінік
жас мамандарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Маусым 2018
1382
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән: әдебиеттік оқу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Қ И Сәтбаев атындағы мектеп -лицейі

Мұғалімнің аты-жөні: Абдигалимова Бакытжан Мансуровна

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

2.2. Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру

Кітап оқи аламын.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.2.1 Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қою және оның жауабын шығармадан таба білу.

2.3.3.1 шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсыну.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қояды және оның жауабын шығармадан табады. Шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсынады .

Көптеген оқушылар: Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қояды және оның жауабын шығармадан таба отырып түсіндіреді. Шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсынып дәйек келтіреді.

Кейбір оқушылар: Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қояды және оның жауабын шығармадан таба отырып,мысал келтіреді. Шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсынып, өз ойын айтады.



Бағалау критерийлері

Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қояды және оның жауабын шығармадан табады.

Шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсынады


Тілдік мақсаттар


Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады.



Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз



Пәнге тән лексика мен терминология:



Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық ,құрмет.




Пәнаралық байланыстар



Әдебиеттік оқу , көркем еңбек, қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары


Интербелсенді тақта



Бастапқы білім



Мәтінді түсініп оқи алады


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сабақ басында:

Ширату жаттығуы. «А,В,С» әдісі арқылы іске асады

Оқушылар топта үшеуден отырады.

А-сұрақ қоюшы,

В –жауап беруші,

С-бақылаушы ролін атқарады.Бақылаушы қажетті түрлерін түртіп алып , әңгіме соңында қорытынды береді.

-сендер не істедіңдер?

-Жақсы онда біз нені білеміз?

-Бүгінгі біздің оқу мақсатымыз-« Мұғалімнің көмегімен қарапайым жән нақтылау сұрақтар қою және оның жауабын шығармадан таба білу. Шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсыну»

Дайын үйлестірме

Сабақтың ортасы

7 минут





















6 минут























7 минут





2- минут





7 минут

1-тапсырма: Ж . Аймауытов «Кітап оқу» «Джигсо» әдісі Мәтінмен жұмыс.

1-топ: 1-азат жол

2-топ: 2-азат жол

3-топ: 3-азат жол

Оқушылар іштей оқып,өз топтарында талқылайды . келесі мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді.

--Даланы қалай сипаттап тұр?

- Кім туралы айтылған?

-Ол неге далада жатыр?

-Кітапқұмарлығын қайдан байқадыңдар?

ҚБ: «Күн мен бұлт әдісі» арқылы, топтық бағалау

Нәтижесінде оқушылардың оқуға деген қызығушылығы артады, ұжымда жақсы қарым-қатынас қалыптасады саналы тәртіп орнайды.




2-тапсырма:

Жұптық жұмыс «Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі бойынша
Мұғалім сабақ басында жаңа тақырып бойынша үш тірек сөзді тақтаға жазып, оқушыларға осы атауларға қатысты сұрақтарды жазбаша жазуды тапсырады.

Тірек сөздер: Кітап, бала, дала.
Әр жұп өздерінің сұрақтарын келесі топқа қояды.

Кітапті кім оқиды?

Кітапті бала оқиды.

Баланың аты кім ?

Баланың аты- Қартқожа.

Қартқожа кітапті қайда оқып?

Қартқожа кітапті далада оқып жатыр

ҚБ Әр жұп бір-бірін «Шаршы» бойынша бағалайды.

Нәтижесінде оқушылар тірек сөздермен жұмыс істеуге дағдыланады және бір-біріне сұрақ қоюға қалыптасады.

3-тапсырма: Жеке жұмыс «Елестету көрінісі»әдісі
Әр оқушы өзі кітапты қалай оқитынын елестете отырып, суретін салады.

ҚБ күлеген әдісі арқылы , өз –өзін бағалайды.

Нәтижесінде оқушылардың елестету арқылы ойлау қабілеті дамиды.Шығармашылығы артады.

Сергіту сәті.

Видеороликтағы әуен бойынша кітап оқып жатқан бала қимылын жасайды.


4-Тапсырма.Топтық жұмыс. «Шатасқан жолақтар» әдісі арқылы топтастыру.

Оқушылардың алдына түрлі түсті қағазға жазылған мәтін жолақтары таратылады. Оқушылар жолақтарды түр түсіне қарай мәтінге қарап отырып рет ретімен қою ұсынылады.

2.Аспанда – ақ сабынның көбігіндей, ақ мақтадай ақ бұлттар.

1.Жазық, кең дала

4. Көйлекшең, жалаңбас

3.Қартқожа жазық далада

5. Анда- санда мұрнында тартып қояды

ҚБ Мұғалімнің ауызша бағалауы (Жарайсың ! Кереметсің! Жақсы!)



Әдебиет оқулығы 8 бет













Тірек сөз жазылған қағаз












Қағаз қарындаш




видеоролик




түрлі түсті қағазға жазылған қима қағаздар







Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия «Бес саусақ»әдісі арқылы







Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

1 –тапсырмада «қолдау және диалог» тәсілі арқылы жүреді,бір бірімен диалогқа түседі, мұғалімнің жетекшілігімен қолдау көрсету арқылы қарапайым және нақтылай сұрақтар қойылып жауап алынады. Қабілеті жоғары оқушылар мәтінді өмірмен байланыстыруға мысал келтіреді.



Бағалау критерилеріне құрылған

Дескрипторлар арқылы бағалау.

Дискриптор

-Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтар қояды және оның жауабын шығармадан табады.

-Шығарманың жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсынады .

Топтық (бір бірін күн мен бұлт арқылы)

, жұптық («Шаршы» арқылы)

, жеке ( күлеген әдісі арқылы өзін-өзі бағалау)



Мектептегі қауіпсіздік ережелерін

сақтау

Сабақ бойынша рефлексия








Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:


2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!