|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
23.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шығарма «Нан дастарқанға қалай келеді?» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 30 мин |
Үй тапсырмасын тексеру
«Ой қозғау» әдіс Нан туралы мақа –мәтел білесің бе? Айт.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Шығарма жаз. «Нан дастарқанға қалай келеді?» Тірек сөздер: нанның пайда болуы, бір түйір дән, комбайн, наубайхана, наубайшы, тәтті тоқаштар
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: -Диқандар көктемде не егеді? - Күзде піскен егінді немен жинайды? - Элеваторда тартылған бидайдан не шығады? - Наубайханада ұннан не пісіреді? - Нан қайда сатылады? |
Тапсырманы тексертеді
Мақал –мәтел айтады
Шығарма жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор: - мәтінді бұрмалаусыз жазады(1б) - ой бірізділігін сақтай біледі (1б) -әріптерді қоспай, ауыстырмай, тастамай жазады(1б) - әріптер мен дыбыстар арақатынасын белгілей біледі(1б) - берілген тапсырмаларды орындайды (1б) - оқылған материал бойынша тыныс белгілерін қояды(1б) - жазу кезінде сөздерді дұрыс жазады(1б) - сөздерді жазу барысында орфографиялық нормаларды сақтай біледі(1б) - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Нанның суреті А4 Тақта Тірек сөздер |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
||
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Нан туралы мақал –мәтел жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
Нан дастарханға қалай келеді?
Диқандар көктемде жер жыртып, егін егеді. Егін жақсы шығу үшін жәндіктерден қорғайды. Содан кейін күзде піскен егінді комбайнмен жинайды. Машинамен элеваторға тасиды, себебі элеваторда астық жақсы сақталады. Элеваторда бидайдан ұн тартылады. Содан соң ұн элеватордан наубайханаға түседі. Онда наубайханашылар тәтті тоқаштар, дәмді нандар пісіреді. Наубайханадан нан дүкенге түседі. Дүкеннен қалаған нанымызды сатып аламыз. Нан дастарханға дейін көп еңбекпен келеді. Сондықтан нанды қастерлеу керек.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығарма НАН ҚАЙДАН КЕЛЕДІ ҚМЖ қаз тілі 3 сын 23.12.2024ж
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
23.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шығарма «Нан дастарқанға қалай келеді?» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 30 мин |
Үй тапсырмасын тексеру
«Ой қозғау» әдіс Нан туралы мақа –мәтел білесің бе? Айт.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Шығарма жаз. «Нан дастарқанға қалай келеді?» Тірек сөздер: нанның пайда болуы, бір түйір дән, комбайн, наубайхана, наубайшы, тәтті тоқаштар
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: -Диқандар көктемде не егеді? - Күзде піскен егінді немен жинайды? - Элеваторда тартылған бидайдан не шығады? - Наубайханада ұннан не пісіреді? - Нан қайда сатылады? |
Тапсырманы тексертеді
Мақал –мәтел айтады
Шығарма жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор: - мәтінді бұрмалаусыз жазады(1б) - ой бірізділігін сақтай біледі (1б) -әріптерді қоспай, ауыстырмай, тастамай жазады(1б) - әріптер мен дыбыстар арақатынасын белгілей біледі(1б) - берілген тапсырмаларды орындайды (1б) - оқылған материал бойынша тыныс белгілерін қояды(1б) - жазу кезінде сөздерді дұрыс жазады(1б) - сөздерді жазу барысында орфографиялық нормаларды сақтай біледі(1б) - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Нанның суреті А4 Тақта Тірек сөздер |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
||
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Нан туралы мақал –мәтел жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
Нан дастарханға қалай келеді?
Диқандар көктемде жер жыртып, егін егеді. Егін жақсы шығу үшін жәндіктерден қорғайды. Содан кейін күзде піскен егінді комбайнмен жинайды. Машинамен элеваторға тасиды, себебі элеваторда астық жақсы сақталады. Элеваторда бидайдан ұн тартылады. Содан соң ұн элеватордан наубайханаға түседі. Онда наубайханашылар тәтті тоқаштар, дәмді нандар пісіреді. Наубайханадан нан дүкенге түседі. Дүкеннен қалаған нанымызды сатып аламыз. Нан дастарханға дейін көп еңбекпен келеді. Сондықтан нанды қастерлеу керек.
|
|
шағым қалдыра аласыз



