|
Білім беру ұйымының атауы |
Титов атындағы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базарбекқызы Дилнар |
|||||
|
Күні: |
10.02.2026 |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығармашылық идеяларды визуалдау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.1.1 — Шығармашылық идеяларды генерациялау және оларды визуалды түрде көрсету 9.3.1.1 — Эстетикалық талаптарға сай композиция құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар шығармашылық идеяны ойлап тауып, оны эскиз немесе визуалды түрде (коллаж, сызба, постер) көрсете алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал 5 мин
Өткен білімді еске түсіру 5мин |
Сәлемдесу, оқушылармен «Ол кім» әдісі арқылы психологиялық ахуал жүргізе, оқушылардың назарын сабаққа аудару және топқа бөлу
Оқушыларға «Интерьер, Ландшавт элементтері» тақырыбында сұрақ қою Ландшавт дизайны дегеніміз? Интерьер мен экстерьер айырмашылығы? Дизайн бағыты бойынша қандай стиль түрлері бар? Интерьердегі ландшавт элементтері? Экстерьердегі ландшавт элементтері? Оқушылардың ой-пікірлерін тыңдап, сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
|
||
|
Жаңа білім 10 мин Топтық жұмыс 15 мин |
Визуализация дегеніміз не? Шығармашылық идеяны визуалды түрде қалай жеткізуге болады? (мысалы: комикс, скетч, коллаж, moodboard) Мысалдар көрсету (слайд/бейнематериал) Зерттеу және талдау. Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс Оқушыларды 2 топқа бөлу. Оқушыларға өз тақырыптарына байланысты постер беріліп, «Менің арманымдағы мектеп» идея ұсынылады. Сол идеяны визуалды түрде қағазға түсіреді (эскиз, коллаж, постер, т.б.) алдымен оқушыларға видео көрсетіледі
|
Оқушыларға жаңа сабақты түсіндіру. Мәліметті анықтап, оны сыныппен талқылайды. Оқушылар топқа бөлу кезіндегі таңдаған идяларына байланысты визуалды түрде қағазға түсіріп, постер жасайды Жұмыстарын сыныптың алдында қорғайды. |
«Жасырын Қоржын» әдісі арқылы оқушылар сабақтың басынан аяғына дейін белгілі бір оқушны бағалап отырады. Сабақтың соңында оқушылар қай досын бағалағанын айтып, өзінің бақылауымен бөліседі. |
https://youtu.be/4yjyRIDYKwQ?si=DEWLmYeTX-yLhLPZ |
||
|
Сергіту сәті 3мин Бекіту 2мин |
Кім жылдам? ойынын ойнау Оқушылар постер құрғаннан кейін, сергіту мақсатында түрлі түсті қағаздармен ойын ойнайды
Сабақты қорытындылау Ланшафт дизайнының міндеті қандай? Жасаған жұмыстарыңыз қандай стиль түріне жатады? Үйге тапсырма Эскиз жасауға идеялар құрастыру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпарат тық карточка |
||
|
Кері байланыс |
«Мұғалімге хат» Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «мұғалімге хат» әдісі арқылы жазып қорапқа салады.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Стикер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығармашылық идеяларды визуалдау
|
Білім беру ұйымының атауы |
Титов атындағы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базарбекқызы Дилнар |
|||||
|
Күні: |
10.02.2026 |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығармашылық идеяларды визуалдау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.1.1 — Шығармашылық идеяларды генерациялау және оларды визуалды түрде көрсету 9.3.1.1 — Эстетикалық талаптарға сай композиция құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар шығармашылық идеяны ойлап тауып, оны эскиз немесе визуалды түрде (коллаж, сызба, постер) көрсете алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал 5 мин
Өткен білімді еске түсіру 5мин |
Сәлемдесу, оқушылармен «Ол кім» әдісі арқылы психологиялық ахуал жүргізе, оқушылардың назарын сабаққа аудару және топқа бөлу
Оқушыларға «Интерьер, Ландшавт элементтері» тақырыбында сұрақ қою Ландшавт дизайны дегеніміз? Интерьер мен экстерьер айырмашылығы? Дизайн бағыты бойынша қандай стиль түрлері бар? Интерьердегі ландшавт элементтері? Экстерьердегі ландшавт элементтері? Оқушылардың ой-пікірлерін тыңдап, сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
|
||
|
Жаңа білім 10 мин Топтық жұмыс 15 мин |
Визуализация дегеніміз не? Шығармашылық идеяны визуалды түрде қалай жеткізуге болады? (мысалы: комикс, скетч, коллаж, moodboard) Мысалдар көрсету (слайд/бейнематериал) Зерттеу және талдау. Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс Оқушыларды 2 топқа бөлу. Оқушыларға өз тақырыптарына байланысты постер беріліп, «Менің арманымдағы мектеп» идея ұсынылады. Сол идеяны визуалды түрде қағазға түсіреді (эскиз, коллаж, постер, т.б.) алдымен оқушыларға видео көрсетіледі
|
Оқушыларға жаңа сабақты түсіндіру. Мәліметті анықтап, оны сыныппен талқылайды. Оқушылар топқа бөлу кезіндегі таңдаған идяларына байланысты визуалды түрде қағазға түсіріп, постер жасайды Жұмыстарын сыныптың алдында қорғайды. |
«Жасырын Қоржын» әдісі арқылы оқушылар сабақтың басынан аяғына дейін белгілі бір оқушны бағалап отырады. Сабақтың соңында оқушылар қай досын бағалағанын айтып, өзінің бақылауымен бөліседі. |
https://youtu.be/4yjyRIDYKwQ?si=DEWLmYeTX-yLhLPZ |
||
|
Сергіту сәті 3мин Бекіту 2мин |
Кім жылдам? ойынын ойнау Оқушылар постер құрғаннан кейін, сергіту мақсатында түрлі түсті қағаздармен ойын ойнайды
Сабақты қорытындылау Ланшафт дизайнының міндеті қандай? Жасаған жұмыстарыңыз қандай стиль түріне жатады? Үйге тапсырма Эскиз жасауға идеялар құрастыру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпарат тық карточка |
||
|
Кері байланыс |
«Мұғалімге хат» Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «мұғалімге хат» әдісі арқылы жазып қорапқа салады.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Стикер |
||
шағым қалдыра аласыз






