|
Сабақтың тақырыбы Шығыс халықтарының дәстүрі |
|||
|
№42 Фурқат атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||
|
Мұғалім. Ниязалиев Ирсали |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.1 – музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау, тыңдалған шығарманы талдау; 5.1.1.2 – әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, түрлі контекстерде салыстыру; 5.1.2.3 – қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; 5.1.3.1 – түрлі әндерді орындау барысында музыканың көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу; 5.1.3.3 – музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерін музыкалық аспаптарда бірлесіп орындау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Шығыс халқының әндерін айта алады,әндерін тыңдау арқылы талдай біледі. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың барысы Жаңа білім |
С -Оқушылармен амандасу. Оқушы зейінін сабаққа аудару Топтарға бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер» Үй тапсырмасы:Түркі халықтарының музыкалық дәстүрі мен аспаптары туралы сұрау. Білу және түсіну Оқушылар шығыс халықтарының музыкалық дәстүрімен танысады. |
Тапсырма- ны орындаған әр балаға конфеттер беріп отырамын. Оқушылар жаңа сабақ туралы біледі |
|
|
Сабақтың ортасы/сабақтың негізгі бөлімі Музыка тыңдау |
Қолдану Дәптермен жұмыс. Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі Талдау « (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы: Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады. Музыка тыңдау,талдау. Шығыс әндерінен үзінді тыңдау. |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасады. Оқушылар шығыс әндерінен үзінді тыңдады. |
|
|
Сергіту сәті. Дауыс жаттықтыру Жаңа ән үйрену Сабақтың соңы Кері байланыс Үйге тапсырма |
Гамма,вокализ арқылы дауыс жаттықтыру. Сакура(шие) әнін үйрену Тыңдау, ән мәтінін жаттау. Шешек атты шие! Салсам жанар жан-жаққа. Аспан асты саябақ, Желпіп өтсе жел-дағы Қызғыш мұнар тербелер, Шешек атты шие! Шешек атты шие! Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды? Бүгінгі сабақта қай елдің музыкалық аспаптарымен таныстық?
Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі туралы мәлімет алып келу. Әнді жаттау
|
Оқушылар би қимылдары арқылы сергіту сәтін жасады. Баян аспабымен дауыс жаттық-тыру Аудио жазба арқылы әнді жаттап үйрену Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Кері байланыс кемесі.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығыс халықтарының дәстүрі 5- сынып
|
Сабақтың тақырыбы Шығыс халықтарының дәстүрі |
|||
|
№42 Фурқат атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||
|
Мұғалім. Ниязалиев Ирсали |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.1 – музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау, тыңдалған шығарманы талдау; 5.1.1.2 – әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, түрлі контекстерде салыстыру; 5.1.2.3 – қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; 5.1.3.1 – түрлі әндерді орындау барысында музыканың көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізу; 5.1.3.3 – музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерін музыкалық аспаптарда бірлесіп орындау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Шығыс халқының әндерін айта алады,әндерін тыңдау арқылы талдай біледі. |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың барысы Жаңа білім |
С -Оқушылармен амандасу. Оқушы зейінін сабаққа аудару Топтарға бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер» Үй тапсырмасы:Түркі халықтарының музыкалық дәстүрі мен аспаптары туралы сұрау. Білу және түсіну Оқушылар шығыс халықтарының музыкалық дәстүрімен танысады. |
Тапсырма- ны орындаған әр балаға конфеттер беріп отырамын. Оқушылар жаңа сабақ туралы біледі |
|
|
Сабақтың ортасы/сабақтың негізгі бөлімі Музыка тыңдау |
Қолдану Дәптермен жұмыс. Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі Талдау « (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы: Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады. Музыка тыңдау,талдау. Шығыс әндерінен үзінді тыңдау. |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасады. Оқушылар шығыс әндерінен үзінді тыңдады. |
|
|
Сергіту сәті. Дауыс жаттықтыру Жаңа ән үйрену Сабақтың соңы Кері байланыс Үйге тапсырма |
Гамма,вокализ арқылы дауыс жаттықтыру. Сакура(шие) әнін үйрену Тыңдау, ән мәтінін жаттау. Шешек атты шие! Салсам жанар жан-жаққа. Аспан асты саябақ, Желпіп өтсе жел-дағы Қызғыш мұнар тербелер, Шешек атты шие! Шешек атты шие! Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды? Бүгінгі сабақта қай елдің музыкалық аспаптарымен таныстық?
Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі туралы мәлімет алып келу. Әнді жаттау
|
Оқушылар би қимылдары арқылы сергіту сәтін жасады. Баян аспабымен дауыс жаттық-тыру Аудио жазба арқылы әнді жаттап үйрену Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді Кері байланыс кемесі.
|
|
шағым қалдыра аласыз
абақ
басында
Ыстық
орындық» орындық әдісі



