Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мерзiмі: Сыныбы:1 Бекітемін:
Пән мқғалімі: Қазиева Гүлайым
Сабақтың тақырыбы: Сыйласаң – сыйлы боласың
Құндылықтары: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: бауырмалдық, сыйластық
|
Сабақ мақсаты: «Сыйластық» ұғымының адамгершілік құндылық ретіндегі мәнін ашу. Міндеттері: білімділік:дос, туыс, жақын адамдар арасындағы өзара бауырмалдық туралы түсініктерін кеңейту; дамытушылық: дос, туыс, жақын адамдарына деген сүйіспеншілігін арттыру; тәрбиелік: достық, туыстық, сыйластық қарым-қатынас жасай білуге тәрбиелеу. |
Ресурстар: (құралдар, мәлiметтер) күнделік, дәптер, оқулық, пенал, бейджик |
|
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңi. Бес Т-ны еске түсіру Жағымды күйге келу «Су асты патшалығына саяхат»
|
Ескертулер |
|
2. Дәйексөз. «Өзіңді сыйласаң – сыйымды боларсың» Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? Қормен қайталату. Дәптерге түсіру. Қорытынды жасау |
|
|
3.Сахналау «Сыйлау» Ә. Табылдиев
Жаз. Жасыл жайлау. Асқар тау. Гүлмайсалы бел. Сұлутөрдің сұлу табиғаты. Алты қанат ақбоз үйдің алдында атам бізге өсиет айтып отыр.
Кішкентай Дулат сұрақ қойды.
Жұрт ду күлді. Дулаттың алма жүзі алмадай қызарып, тәмпіш мұрыны тершіп кетті. Атам оған күлімдеп жауап берді:
|
|
|
4. Ойын «Күн шуағы» атты ойын-жаттығу оқушылардың сыйластық қарым-қатынас жасай білу дағдыларын толықтандыра түседі.
Балаларға «Өз үйлеріңдегі жақын, туыс адамдар бір-бірін қалай сыйлайды?» деген сұрақ қойылады. Мұғалім алдын ала күтілетін жауаптар жазылған «күн шуақтарын» балалардың берген жауаптарына сәйкес тақтада ілулі тұрған сары түсті дөңгелекті айналдыра іліп отырады. |
|
|
5.Тапсырма Оқушылардың бауырмалдық туралы ұғымын кеңейту мақсатында оқулықта берілген суреттерді қарап, қай сурет бауырмалдықты білдіретінін әңгімелеп айтады. |
Суретпен жұмыс жасау |
|
6.Дәптермен жұмыс Үйге берілген тапсырма ребустың шешуін тауып, бос тор көздерді толтыру.
|
Оқушылар дәптерге жазып алады. |
|
7.Топпен ән айту. |
|
|
8. Қорытындылау сәтi. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Сыйласаң – сыйлы боласың" ашық сабағы
"Сыйласаң – сыйлы боласың" ашық сабағы
Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мерзiмі: Сыныбы:1 Бекітемін:
Пән мқғалімі: Қазиева Гүлайым
Сабақтың тақырыбы: Сыйласаң – сыйлы боласың
Құндылықтары: Сүйіспеншілік
Қасиеттері: бауырмалдық, сыйластық
|
Сабақ мақсаты: «Сыйластық» ұғымының адамгершілік құндылық ретіндегі мәнін ашу. Міндеттері: білімділік:дос, туыс, жақын адамдар арасындағы өзара бауырмалдық туралы түсініктерін кеңейту; дамытушылық: дос, туыс, жақын адамдарына деген сүйіспеншілігін арттыру; тәрбиелік: достық, туыстық, сыйластық қарым-қатынас жасай білуге тәрбиелеу. |
Ресурстар: (құралдар, мәлiметтер) күнделік, дәптер, оқулық, пенал, бейджик |
|
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңi. Бес Т-ны еске түсіру Жағымды күйге келу «Су асты патшалығына саяхат»
|
Ескертулер |
|
2. Дәйексөз. «Өзіңді сыйласаң – сыйымды боларсың» Дәйексөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? Қормен қайталату. Дәптерге түсіру. Қорытынды жасау |
|
|
3.Сахналау «Сыйлау» Ә. Табылдиев
Жаз. Жасыл жайлау. Асқар тау. Гүлмайсалы бел. Сұлутөрдің сұлу табиғаты. Алты қанат ақбоз үйдің алдында атам бізге өсиет айтып отыр.
Кішкентай Дулат сұрақ қойды.
Жұрт ду күлді. Дулаттың алма жүзі алмадай қызарып, тәмпіш мұрыны тершіп кетті. Атам оған күлімдеп жауап берді:
|
|
|
4. Ойын «Күн шуағы» атты ойын-жаттығу оқушылардың сыйластық қарым-қатынас жасай білу дағдыларын толықтандыра түседі.
Балаларға «Өз үйлеріңдегі жақын, туыс адамдар бір-бірін қалай сыйлайды?» деген сұрақ қойылады. Мұғалім алдын ала күтілетін жауаптар жазылған «күн шуақтарын» балалардың берген жауаптарына сәйкес тақтада ілулі тұрған сары түсті дөңгелекті айналдыра іліп отырады. |
|
|
5.Тапсырма Оқушылардың бауырмалдық туралы ұғымын кеңейту мақсатында оқулықта берілген суреттерді қарап, қай сурет бауырмалдықты білдіретінін әңгімелеп айтады. |
Суретпен жұмыс жасау |
|
6.Дәптермен жұмыс Үйге берілген тапсырма ребустың шешуін тауып, бос тор көздерді толтыру.
|
Оқушылар дәптерге жазып алады. |
|
7.Топпен ән айту. |
|
|
8. Қорытындылау сәтi. |
|
шағым қалдыра аласыз

















