Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен -көлдер Пәні: Қазақ тілі |
Мектеп: № 41 мектеп-гимназия Мұғалімнің аты-жөні:Мамбеталина Г.К. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 29.01.2021ж. Сынып: 6Б |
Қатысқандар:23 |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сулы жер – нулы жер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру; 6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді Оқушылардың көбісі орындай алады: Тыңдалған мәтін мазмұнын түсіне отырып, жалпы және нақты сұрақтарға жауап береді, өз ойын айта алпды. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Тыңдалған мәтін мазмұнын түсіне отырып, мәтіндегә ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыра алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Су – тіршілік көзі, су- қасиетті ұғым Тапсырмаларды орындау барысында қолданылатын пайдалы тіркестер: Менің ойымша....., менің пікірімше..., Бұл пікір қаншалықты дұрыс деп ойлайсың?... Талқылауға арналған сұрақтар: Суды үнемдей аласың ба? Ең үлкен, ең кішкентай өзендер туралы не білесің? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық Қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы Су-тішілік көзі, су қорларын үнемдеу, таза ұстау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
биология, география |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жер –судың аты – тарихтың аты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың жоспары |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 мин Ортасы 10 минут 20 мин
Соңы 5 мин |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылармен амандасу «Жылы лебіз» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады Оқушыларды сабақтың мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. Жаңа сабақ «Сулы жер- нулы жер»
Бүгінгі тақырып бойынша «Сулы жер – нулы жер» мақалдың мағынасын ашамыз. Өз ойымызды айтамыз. 1-тапсырма. Мәтінді тыңда. «Кезбе» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер! «Кезбе тілші» әдісі Мәтінде не туралы айтылған? Асан қайғы туралы не білесіңдер? Асан қайғы қандай жерлерді аралаған?? Айтылған жерлерге қандай баға берді.? Асанқайғының бұл саяхатының түпкі мақсаты не деп ойлайсың? Өзің тұрып жатқан жерге қандай баға берер едің? ҚБ: «Номинация» әдісі арқылы бағаланады. «Номинация» әдісі «Жүйрік жауап» «Жөн жауап» «Жуық жауап» Дескриптор:
2-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен бойынша ақпаратты берілген суреттермен байланыстырып, өз бағаңды бере отырып, суреттеп жаз.
Нұра өзені Балқаш өзені
Өлеңті өзені Дескриптор:
Бағалау «Рақмет» әдісі 3-тапсырма. Есімдіктерді мағыналарына қарай топтап бөліп жазыңдар. Бәрі, әлдеқашан, қайда, кейбір, қашан, барша, күллі, анау,біреу, қандай, өзінікі, барлығы, не, маған, соның, мына, өз, әлдеқалай, бірер, біз, өзінің, анаған, кіммін, оның, бүтін, өзімен-өзі
Бағалау критерийі: Есімдіктердің мағыналық түрлерін ажыратады; Есімдіктерге сұрақ қояды, іқызметін анықтайды; Дескриптор: Есімдіктердің мағыналық түрлерін ажыратады; Есімдіктерге сұрақ қоя отырып сөйлемдегі қызметін анықтайды;
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Кері байланыс Үш Қ» әдісі Не қызық болды? Не қиын болды? Не қажет? Оқу тапсырмасы Есімдігі бар бес мақал-мәтел жазу
|
«Бір тілек» әдісі
Аудиомәтін
Қазақ тілі оқулығы 122-бет
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мамбеталина Гулшат КарбозовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сулы жер-нулы жер 6 класс қазақ тілі
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сулы жер-нулы жер 6 класс қазақ тіліМатериал туралы қысқаша түсінік
СУ -ТІРШІЛІК КӨЗІ БӨЛІМІ БОЙЫНША АШЫҚ САБАҚ 6 КЛАСС ҚАЗАҚ ТІЛІ
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















