|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сумен байланысты аңыз-әңгімелер |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.4.1. Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру. 6.4..4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады.Сөйлемдегі есімдікті есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы түсініктерін кеңейте түсу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға- лау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару 3.Үй тапсырмасын пысықтау. Қызығушылықты ояту.
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Аудиожазбадан (06.mp3) «Су аяғы құрдым» мәтінін тыңдап, мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
|
Оқушылар амандасып, назарларын сабаққа аударады. Өткенді пысықтайды. Мәтінді тыңдап, мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
|
Оқулық, слайд, таратпа материал. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Мазмұнын, тілдік ерекшелігін алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырыңдар. 1-мәтін
2-мәтін
4-тапсырма. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар. 1-деңгей. Тыңдалым мәтінінде кездесетін есімдіктерді теріп жазып, қандай сөздің орнына қолданылып тұрғанын анықтаңдар. 2-деңгей. Оқылым мәтініндегі зат есімдерді есімдіктермен ауыстырып жазыңдар. Балалар (оны) қызығып ұстағысы келсе, өзінің сұп-суық денесімен қарып алатын. 3-деңгей. «Су сұрағанға cу беру – парыз» тақырыбына ойтолғау жазыңдар. Су – тіршіліктің бастауы. Қазақ халқы “Су сұрағанға су беру – сауап” деп, қайырымдылық пен адамгершілікті жоғары бағалаған. Шөлдеген жанға бір жұтым су ұсыну – кішкентай көрінгенімен, үлкен ізгілік. Бұл – жақсылыққа жақсылықпен жауап беру деген ұғымның көрінісі. |
Дескриптор: -Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын салыстырады; -Стилін ажыратады; -Тілдік ерекшеліктерін түсіндіреді.
Дескриптор: -Тыңдалым мәтінінде кездесетін есімдіктерді теріп жазады; -Оқылым мәтініндегі зат есімдерді есімдіктермен ауыстырып жазады; -Ойтолғау жазады.
|
ҚБ
1-10 балл
|
Оқулық Слайд Таратпа материал |
|||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау |
Кері байланыс.
|
Өз ойларын айтады. |
|
|
|||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
6-тапсырма. |
|
|
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сумен байланысты аңыз-әңгімелер ҚМЖ
Сумен байланысты аңыз-әңгімелер ҚМЖ
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сумен байланысты аңыз-әңгімелер |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.4.1. Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру. 6.4..4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстырады.Сөйлемдегі есімдікті есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы түсініктерін кеңейте түсу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға- лау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару 3.Үй тапсырмасын пысықтау. Қызығушылықты ояту.
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Аудиожазбадан (06.mp3) «Су аяғы құрдым» мәтінін тыңдап, мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
|
Оқушылар амандасып, назарларын сабаққа аударады. Өткенді пысықтайды. Мәтінді тыңдап, мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
|
Оқулық, слайд, таратпа материал. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма. Мәтінді мәнерлеп оқыңдар. Мазмұнын, тілдік ерекшелігін алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырыңдар. 1-мәтін
2-мәтін
4-тапсырма. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар. 1-деңгей. Тыңдалым мәтінінде кездесетін есімдіктерді теріп жазып, қандай сөздің орнына қолданылып тұрғанын анықтаңдар. 2-деңгей. Оқылым мәтініндегі зат есімдерді есімдіктермен ауыстырып жазыңдар. Балалар (оны) қызығып ұстағысы келсе, өзінің сұп-суық денесімен қарып алатын. 3-деңгей. «Су сұрағанға cу беру – парыз» тақырыбына ойтолғау жазыңдар. Су – тіршіліктің бастауы. Қазақ халқы “Су сұрағанға су беру – сауап” деп, қайырымдылық пен адамгершілікті жоғары бағалаған. Шөлдеген жанға бір жұтым су ұсыну – кішкентай көрінгенімен, үлкен ізгілік. Бұл – жақсылыққа жақсылықпен жауап беру деген ұғымның көрінісі. |
Дескриптор: -Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнын салыстырады; -Стилін ажыратады; -Тілдік ерекшеліктерін түсіндіреді.
Дескриптор: -Тыңдалым мәтінінде кездесетін есімдіктерді теріп жазады; -Оқылым мәтініндегі зат есімдерді есімдіктермен ауыстырып жазады; -Ойтолғау жазады.
|
ҚБ
1-10 балл
|
Оқулық Слайд Таратпа материал |
|||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау |
Кері байланыс.
|
Өз ойларын айтады. |
|
|
|||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
6-тапсырма. |
|
|
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















