|
Ұзақ мерзімді жоспар. Мектеп: «Науалы орта мектебі» КММ Сынып: 6 Пән: Информатика Бөлім атауы: «Компьютерлік желілер»
|
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|
|
- сымсыз байланысытың артықшылықтарын біледі; - компьютерді сымсыз байланысқа қосудың амалдарын біледі; |
|
Тілдік мақсаты
|
Тақырыпқа байланысты лексика және терминология:
Диалогтарға арналған пайдалы түсіндірме: Сымсыз желі артықшылықтары Сымсыз желі кемшіліктері |
|
Пәнаралық байланыстар |
физика (сәуле тарату, электр қуаты) |
|
Сабақ жоспары |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар (Амандасу, түгендеу) |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбын қалыптастыру. Оқушыларды суретті қарауға шақырамын және сұраққа жауап бергіземін: «Үй желісін ұйымдастыру үшін қандай технология қолданылған??» Жауап: сымсыз желі -Wi-Fi
Сабақтың тақырыбын қалыптастыру. Артықшылықтары мен кемшіліктері. Қажет болса, керекті сөздерді жазып аламын. Мысалы, «Не?, Қайда?», «Қалай?» және т.б» |
Презентация |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 4-18 мин |
Жаңа тақырыпты бастау «Сымсыз желілер» тақырыбын түсіндіру. Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды. Адамды әрдайым онлайн болатындай етіп, бастапқы нүктеден ақырғы нүктеге дейін жеткізу. Талқылауға арналған сұрақтар: - тапсырманы орындаған кезде қандай қиыншылықтар болды? - Сымсыз жалғаудың қандай кемшіліктері бар? Неге? Сымсыз жалғаудың артықшылықтары мен кемшіліктерін құрастырып, жазамын
Сергіту сәті
|
1.1 қосымшасы
1.2. қосымшасы
Презентация 5 слайд
|
||||||||
|
Бағалау критерийі
|
дискрептор |
|
||||||||
|
Сабақтың аяғы 38-40 мин |
Рефлексия «Үш С» Оқушылар сабақ барысында өздеріне түсінікті болған үш сәтті атап өтіп, келесі сабақта жұмыстарын жеңілдететін бір сәтті қарастыруға болады. |
|
||||||||
|
Жалпы бағалау: «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы оқушылардың сабақ бойынша білімдерін тиянақтап, кері байланыс жасаймын.Сұрақтар: Сымсыз байланыс қандай қажеттіліктерден туындаған? Сымсыз байланыстың брендтік атауы қандай? Wi-Fi терминінің ағылшын тілінен аудармасын айтыңыз. Сымсыз байланыс желісінің түрлерін атаңыз. Сымсыз байланыс артықшылықтарын атап беріңіз. Персоналды сымсыз байланыс (WPAN) желісінің ерекшеліктерін атаңыз. Ауқымды сымсыз байланыс (WWAN) желісінің артықшылықтарын атап шығыңыз. Сымсыз жергілікті жүйелердің негізгі пайдалану облыстарын атаңыз? |
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сымсыз желі - 6 сынып
Сымсыз желі - 6 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар. Мектеп: «Науалы орта мектебі» КММ Сынып: 6 Пән: Информатика Бөлім атауы: «Компьютерлік желілер»
|
|
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|
|
- сымсыз байланысытың артықшылықтарын біледі; - компьютерді сымсыз байланысқа қосудың амалдарын біледі; |
|
Тілдік мақсаты
|
Тақырыпқа байланысты лексика және терминология:
Диалогтарға арналған пайдалы түсіндірме: Сымсыз желі артықшылықтары Сымсыз желі кемшіліктері |
|
Пәнаралық байланыстар |
физика (сәуле тарату, электр қуаты) |
|
Сабақ жоспары |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар (Амандасу, түгендеу) |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбын қалыптастыру. Оқушыларды суретті қарауға шақырамын және сұраққа жауап бергіземін: «Үй желісін ұйымдастыру үшін қандай технология қолданылған??» Жауап: сымсыз желі -Wi-Fi
Сабақтың тақырыбын қалыптастыру. Артықшылықтары мен кемшіліктері. Қажет болса, керекті сөздерді жазып аламын. Мысалы, «Не?, Қайда?», «Қалай?» және т.б» |
Презентация |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 4-18 мин |
Жаңа тақырыпты бастау «Сымсыз желілер» тақырыбын түсіндіру. Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды. Адамды әрдайым онлайн болатындай етіп, бастапқы нүктеден ақырғы нүктеге дейін жеткізу. Талқылауға арналған сұрақтар: - тапсырманы орындаған кезде қандай қиыншылықтар болды? - Сымсыз жалғаудың қандай кемшіліктері бар? Неге? Сымсыз жалғаудың артықшылықтары мен кемшіліктерін құрастырып, жазамын
Сергіту сәті
|
1.1 қосымшасы
1.2. қосымшасы
Презентация 5 слайд
|
||||||||
|
Бағалау критерийі
|
дискрептор |
|
||||||||
|
Сабақтың аяғы 38-40 мин |
Рефлексия «Үш С» Оқушылар сабақ барысында өздеріне түсінікті болған үш сәтті атап өтіп, келесі сабақта жұмыстарын жеңілдететін бір сәтті қарастыруға болады. |
|
||||||||
|
Жалпы бағалау: «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы оқушылардың сабақ бойынша білімдерін тиянақтап, кері байланыс жасаймын.Сұрақтар: Сымсыз байланыс қандай қажеттіліктерден туындаған? Сымсыз байланыстың брендтік атауы қандай? Wi-Fi терминінің ағылшын тілінен аудармасын айтыңыз. Сымсыз байланыс желісінің түрлерін атаңыз. Сымсыз байланыс артықшылықтарын атап беріңіз. Персоналды сымсыз байланыс (WPAN) желісінің ерекшеліктерін атаңыз. Ауқымды сымсыз байланыс (WWAN) желісінің артықшылықтарын атап шығыңыз. Сымсыз жергілікті жүйелердің негізгі пайдалану облыстарын атаңыз? |
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













