400 000+ дайын материалды шексіз жүктеңіз
ҚМЖ, БЖБ, ТЖБ, презентациялар, көрнекіліктер және авторлық материалдар - 690 тг-ден бастап
Тақырып бойынша 31 материал табылды

Сын есім

Материал туралы қысқаша түсінік
3 сынып қазақтілі пәнінен өткізілген ашық сабақ. Оқушыларға өмірлік тәжірибе бойынша байланысты өткізілген әдіс тәсілдер берілген
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

«Первомай ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Атақты тұлғалар.

Педагогтің аты-жөні:

Шарипбаева Н.У

Күні:

05 .03.24ж

Сынып: 3 А

Қатысқандар:

Қатыспағандар

Сабақтың тақырыбы:

96. Ашық сабақ «Сын есім»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру;

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу

Сабақтың мақсаты

Тыңдаған материал бойынша тірек сөздер жазады, сыны есімнің дара және күрделі екенін ажыратады.

Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут









Өткенді пысықтау

5 минут








Сабақ

тың ортасы

20 минут


























Сергіту сәті

2 минут


















Сабақты қорыту

3минут










Қосымша тапсырма

5минут













Кері байланыс

5 мин

«Амандасу» әдісі

Психологиялық ахуал


Үй тапсырмасын тексеру

Ережелер, болымды және болымсыз етістігі «Миға шабуыл »әдісі.

Тақтадағы көк өністер мен жемістерді сұрау арқылы тақырыпты ашу (бейне жазба)

Жаңа тақырып

Айтылым. Оқылым «Болжау» әдісі 49-жаттығу

Мәтінді оқы.

Сын есімдерді тауып,олардың дара немесе күрделі екенін айт.



ЕРЕЖЕМЕН ЖҰМЫС (ЭКРАННА ТҮСІНДІРУ)




ДӘПТЕРМЕН ЖҰМЫС


Күннің ретін жазады,

(С, сауысқан көркем жазу)



50-жаттығу

Өлеңді оқып,жатқа жаз.Сын есімдерді тап.

Ала,ақ.

Өлеңнің авторы:

Тұрысбек Еділбаев 1945 жылы туған. Алматы мемлекеттік медицина институтын бітірген, мамандығы дәрігер-эндокринолог. Балаларға арналған бірнеше кітапшалардың авторы. «Марс алыс па?», «Ойлан тап», «Есеннің қылығы», «Үш пәледен аулақ бол» сияқты шығармалары оқырман жүрегіне жол тапқан.




Тәжірибелік жұмыс

Алма, алмұрт, банан, лимон





.Лабиринт ойыны

Жұптық жұмыс

СЫН ЕСІМ



«Әлеуметтік желілер» әдісі

Эл тақтамен жұмыс

Қорытынды

ТЕСТ



Қосымша тапсырма

52-жаттығу.

Заттың сынын білдіретін сөздерді тұсындағы тиісті сөздермен сәйкестендір

Ащы, тәтті, қышқыл Сүйір, сопақ, домалақ Кіші, үлкен, ұзын

Қызыл, қара, сары

түсі


дәмі


көлемі


пішіні



.Кері байланыс:



Үй тапсырмасы.

63 бет 51-жаттығу.

Затты берілген белгілері бойынша тап.


Амандасады

Жақсы тілектер айтады.








ОҚУШЫЛАР ТАҚТАҒА ШЫҒАДЫ. Ережермен жұмыс жасайды







Мәтінмен жұмыс жасайды



Тапсырманы орындайды







Күннің ретін жазады, (С, сауысқан көркем жазу)


сауысқа


Тапсырманы орындайды

Көркем жаз жазады























Сергіту жаттығуын жасайды



Оқушылар жеп көріп, сөйлем құрайды




Оқушылар жұптасып сын есімнің бойымен лабиринт жасайды


Оқушыларға телефоннан жүктеме арқылы тест сұрағына жауап береді




Оқушылар қаламмен сәйкестендіреді


Тапсырманы орындайды.







Кері байланыс жасайды.














ҚБ: «Асық»

Дескриптор:



Мәтінді оқыды

Сұрақ-жауап алды

Өте жақсы оқыдың!

Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды

Сын есімдерді табады










Дескриптор:

Өлеңді көркем жазады

Сын есімдерді тауып, астын сызады





ҚБ «Асық»

Дескриптор:

Сөйлем құрайды




ҚБ «АСЫҚ»

Дескриптор: сын есімдерді тауып шығады



Жарайсың






ҚБ «Асық»

Көңіл күй стикерлері




Суреттер






Үлестірме қағаз

Суреттер





Қималар





Оқулық






оқулық


Таратпа парақтар


Тұрысбек Еділбаев



















Оқушы жұмысы






























Кері байланыс тақтасы



Материалды Word форматында жүктеп аласыз
Тарифке кіреді
2 ұстаз жүктеп алған
01.07.2024
256
Бұл материалды қолданушы жариялаған. UstazTilegi материалдың мазмұны мен авторлық құқықтарына жауап бермейді. Авторлық құқық бұзылған жағдайда шағым қалдыра аласыз
"Ұстаз" платформасында тіркелген пәндік олимпиадалар
Аттестацияға жарамды екенін көру үшін "Ұстаз" платформасында "Жарыстар, олимпиадалар тізімінен "Ustaz tilegi" деп іздесеңіз шығады
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Осы тақырыпта
көрнекілік керек па?
10 000 астам көрнекіліктерді жинап қойдық.
Көрнекілік бөліміне өтіп тақырыбын жазып жүктеп алыңыз!
Министірлікпен келісілген Аттестацияға жарамды курстар тізімі