Ақтөбе қаласы №51 гимназияның
бастауыш сынып мұғалімі
Алтынсариева Эльмира Бейсеновна
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
19.04.2022ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:21 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім. 56-60 жаттығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу,түрлі тапсырмаларды орындай отырып, сын есімді ажырату; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады. Көптеген оқушылар: мәтіннен сын есімді таба алады; Кейбір оқушылар: заттың сынын білдіретін сөздер қатыстырып сөйлем құрап жаза алады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
-берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктейді; - сөз табына ажырата алады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
-Қандай сөз табын оқып жатырмыз? -Сын есім деген не? -Сұрақтары қандай? - Сын есімге мысал келтір. – Ендеше бүгінгі сабақта сын есім жайлы тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбын, мақсатын ашады. |
«Бас бармақ» әдісі Бағалауды түсіндіруТапсырмаларды орындай отырып, жемістерді жинайды. |
Балмұздақ таяқшасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин Сабақтың соңы 2 мин |
Топтық жұмыс:
Іші қызыл, тәп-тәтті, Сырты жасыл,қап-қатты. Сергіту сәті жасалады. (Ұ) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді. 56-жаттығу. Өлеңді көшіріп жаз. Сын есімдерді тап. Оларға сұрақ қой. Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын анықта. Асау, асқар-қандай? Сын есімдер зат есіммен байланысып тұр.
Сергіту сәті: «От,су, ауа» тренингі Қимылдар жасалады.Оқушылар шатаспауы керек. Гүлшоқтары арқылы оқушыны тақтаға шығару. Қолдарына сәбіз, лимон, алмұрт беріледі. 57-жаттығу. Заттардың белгілерін ата: көлемін, түсін, пішінін, дәмін айт, сөйлем құрап айт. .Дескриптор: -Өлеңді көшіріп жазады. - Сын есімдерді табады, сұрақ қояды. -Сын есімнің зат есіммен байланысып тұрғанын анықтайды. - Заттардың белгілерін атайды,сөйлем құрайды. Галереяға саяхат: Азайып бара жатқан жануарлардың суреттері ілінеді. Сөйлемдер жазылады, солардың ішінен сын есімдерді табады.
Рефлексия: «Блоб ағашы» әдісі бойынша сабақта қалай жұмыс жасағандарын қысқаша айтады. Оқу тапсырмасы: 60-жаттығу. |
-Өлеңді көшіріп жазады. - Сын есімдерді табады, сұрақ қояды. -Сын есімнің зат есіммен байланысып тұрғанын анықтайды.
Заттардың белгілерін атайды, сөйлем құрап айтады.
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. . |
«Үш шапалақ» әдісі
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
«От шашу» әдісі
«Бас бармақ» әдісі
|
Суреттер,маркер, стикер Оқулық, дәптер, қалам Лимон,сәбіз, алмұрт Жануарлар суреттері |
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім
Сын есім
Ақтөбе қаласы №51 гимназияның
бастауыш сынып мұғалімі
Алтынсариева Эльмира Бейсеновна
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
19.04.2022ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:21 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сын есім. 56-60 жаттығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу,түрлі тапсырмаларды орындай отырып, сын есімді ажырату; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады. Көптеген оқушылар: мәтіннен сын есімді таба алады; Кейбір оқушылар: заттың сынын білдіретін сөздер қатыстырып сөйлем құрап жаза алады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
-берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктейді; - сөз табына ажырата алады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
-Қандай сөз табын оқып жатырмыз? -Сын есім деген не? -Сұрақтары қандай? - Сын есімге мысал келтір. – Ендеше бүгінгі сабақта сын есім жайлы тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбын, мақсатын ашады. |
«Бас бармақ» әдісі Бағалауды түсіндіруТапсырмаларды орындай отырып, жемістерді жинайды. |
Балмұздақ таяқшасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин Сабақтың соңы 2 мин |
Топтық жұмыс:
Іші қызыл, тәп-тәтті, Сырты жасыл,қап-қатты. Сергіту сәті жасалады. (Ұ) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді. 56-жаттығу. Өлеңді көшіріп жаз. Сын есімдерді тап. Оларға сұрақ қой. Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын анықта. Асау, асқар-қандай? Сын есімдер зат есіммен байланысып тұр.
Сергіту сәті: «От,су, ауа» тренингі Қимылдар жасалады.Оқушылар шатаспауы керек. Гүлшоқтары арқылы оқушыны тақтаға шығару. Қолдарына сәбіз, лимон, алмұрт беріледі. 57-жаттығу. Заттардың белгілерін ата: көлемін, түсін, пішінін, дәмін айт, сөйлем құрап айт. .Дескриптор: -Өлеңді көшіріп жазады. - Сын есімдерді табады, сұрақ қояды. -Сын есімнің зат есіммен байланысып тұрғанын анықтайды. - Заттардың белгілерін атайды,сөйлем құрайды. Галереяға саяхат: Азайып бара жатқан жануарлардың суреттері ілінеді. Сөйлемдер жазылады, солардың ішінен сын есімдерді табады.
Рефлексия: «Блоб ағашы» әдісі бойынша сабақта қалай жұмыс жасағандарын қысқаша айтады. Оқу тапсырмасы: 60-жаттығу. |
-Өлеңді көшіріп жазады. - Сын есімдерді табады, сұрақ қояды. -Сын есімнің зат есіммен байланысып тұрғанын анықтайды.
Заттардың белгілерін атайды, сөйлем құрап айтады.
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. . |
«Үш шапалақ» әдісі
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
«От шашу» әдісі
«Бас бармақ» әдісі
|
Суреттер,маркер, стикер Оқулық, дәптер, қалам Лимон,сәбіз, алмұрт Жануарлар суреттері |
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













