
Мектеп: «С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аты-жөні: Мәшірап Ұлтуар Әбусейітқызы
Санаты: педагог-зерттеуші
Стажы: 23,8
Мамандығы: Бастауыш сынып мұғалімі
Бекітемін:
Мектеп директоры: Е.Бугенбаев
Түркістан облысы, Отырар ауданы, Аққұм ауылы
«С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
Ашық сабақ
Пәні: Қазақ тілі
Тақырыбы: № 116 Сын есім
Пән мұғалімі: Мәшірап Ұлтуар Әбусейітқызы
Сыныбы: 2
2024-2025 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
«С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектеп»КММ |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мәшірап Ұлтуар Әбусейітқызы |
|
|||||
|
Күні: |
22.04.2025ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116 сабақ. Сын есім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет /сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау,/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында «Күн көзін ашу» әдісі арқылы оқушылардың назарын сабаққа аудару Топқа бірігу «Шаңырақ» әдісі арқылы 3 топқа бірігеді. 1-топ Зат есім 2-топ Етістік 3-топ Сын есім Үй тапсырмасы Ребусты шешеді Ребустың шешуі: Таза. Шыққан сөзге сөйлем құрайды |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын Оқиды |
«құрастырма ойыншықтармен»бағалау ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Ребусты шешеді-1б Сөйлем құрады-1 б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ: Сын есім Фс тапсырма Дәптермен жұмыс 51-жаттығу . Өлеңді көшіріп жаз Асау өзен арқырап, Асқар таудан дүркіреп. Айдын жатыр жарқырап, Алды дала бір түлеп Сын есімдерді тап,оларға сұрақ қой. Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын айт.
|
Оқулық Өлеңді көшіріп жазады |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық Дәптер |
|
||
|
|
Топтық жұмыс «QR code» әдісі 52-жатығу Суреттерге қарап,онда нелер бейнеленгенін айт.суреттегі заттардың белгілерін ата: көлемін,түсін,пішінін,дәмін. Сурет бойынша сипаттау мәтінін құрастырып жаз. Сын есімнің астын сыз.
Сергіту сәті «Кім жоқ» ойыны |
Заттардың белгілерін атайды Сипаттау мәтінін құрап жазады Аты аталған оқушы отырып қалады |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Суреттегі заттардың бейнесін атайды-1б Сипаттау мәтінін құрап жазады-1б |
«QR code» арқылы
|
|
||
|
|
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Ж.Ж «Кім шапшаң» әдісі арқылы сын есімдер қатарын тап. 53-жаттығу
3 нұсқа сын есімдер қатары |
Сын есімдер қатарын табады |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Сын есімдер қатарын табады-1б |
Оқулық , Қима қағаздар |
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ Лабиринт ойыны
|
Сын есімдермен жүре отырып,көбелекке гүлге жетуге,зымыранмен айға жетуге көмектес. |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Сын есімдермен жүре отырып,көбелекке гүлге жетуге,зымыранмен айға жетуге көмектеседі-1б |
Қима қағаздар
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. Еңбегінен ел таныр Интерактивті ойын
Үйге тапсырма 54-жаттығу Жаңылтпаштың қатесін түзеп,көшіріп жаз. Үшкір тұмсық Сары шымшық Сордан ұшты Құрт шымшып. Сын есімдерді тап: Сын есімдер: үшкір,сары. Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі
Бағалау. «құрастырма ойыншықтармен»бағалау
|
Сөз таптарының ішінен сын есімді табады- Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды Оқушылар жеке,топпен бағаланады. |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Сөз таптарының ішінен сын есімді табады-1б «құрастырма ойыншықтармен»бағалау
|
Интерактивті ойын
Кері байланыс парақтары |
|
||
Тексерілді: ДОІЖО:Ж.Тағай
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім
Сын есім

Мектеп: «С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аты-жөні: Мәшірап Ұлтуар Әбусейітқызы
Санаты: педагог-зерттеуші
Стажы: 23,8
Мамандығы: Бастауыш сынып мұғалімі
Бекітемін:
Мектеп директоры: Е.Бугенбаев
Түркістан облысы, Отырар ауданы, Аққұм ауылы
«С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
Ашық сабақ
Пәні: Қазақ тілі
Тақырыбы: № 116 Сын есім
Пән мұғалімі: Мәшірап Ұлтуар Әбусейітқызы
Сыныбы: 2
2024-2025 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
«С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектеп»КММ |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мәшірап Ұлтуар Әбусейітқызы |
|
|||||
|
Күні: |
22.04.2025ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№116 сабақ. Сын есім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.3.1.1 мұғалімнің көмегімен жеке сурет /сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау,/ әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру мақсатында «Күн көзін ашу» әдісі арқылы оқушылардың назарын сабаққа аудару Топқа бірігу «Шаңырақ» әдісі арқылы 3 топқа бірігеді. 1-топ Зат есім 2-топ Етістік 3-топ Сын есім Үй тапсырмасы Ребусты шешеді Ребустың шешуі: Таза. Шыққан сөзге сөйлем құрайды |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын Оқиды |
«құрастырма ойыншықтармен»бағалау ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Ребусты шешеді-1б Сөйлем құрады-1 б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ: Сын есім Фс тапсырма Дәптермен жұмыс 51-жаттығу . Өлеңді көшіріп жаз Асау өзен арқырап, Асқар таудан дүркіреп. Айдын жатыр жарқырап, Алды дала бір түлеп Сын есімдерді тап,оларға сұрақ қой. Сын есімнің қай сөз табымен байланысып тұрғанын айт.
|
Оқулық Өлеңді көшіріп жазады |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық Дәптер |
|
||
|
|
Топтық жұмыс «QR code» әдісі 52-жатығу Суреттерге қарап,онда нелер бейнеленгенін айт.суреттегі заттардың белгілерін ата: көлемін,түсін,пішінін,дәмін. Сурет бойынша сипаттау мәтінін құрастырып жаз. Сын есімнің астын сыз.
Сергіту сәті «Кім жоқ» ойыны |
Заттардың белгілерін атайды Сипаттау мәтінін құрап жазады Аты аталған оқушы отырып қалады |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Суреттегі заттардың бейнесін атайды-1б Сипаттау мәтінін құрап жазады-1б |
«QR code» арқылы
|
|
||
|
|
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Ж.Ж «Кім шапшаң» әдісі арқылы сын есімдер қатарын тап. 53-жаттығу
3 нұсқа сын есімдер қатары |
Сын есімдер қатарын табады |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Сын есімдер қатарын табады-1б |
Оқулық , Қима қағаздар |
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ Лабиринт ойыны
|
Сын есімдермен жүре отырып,көбелекке гүлге жетуге,зымыранмен айға жетуге көмектес. |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Сын есімдермен жүре отырып,көбелекке гүлге жетуге,зымыранмен айға жетуге көмектеседі-1б |
Қима қағаздар
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Бекіту. Еңбегінен ел таныр Интерактивті ойын
Үйге тапсырма 54-жаттығу Жаңылтпаштың қатесін түзеп,көшіріп жаз. Үшкір тұмсық Сары шымшық Сордан ұшты Құрт шымшып. Сын есімдерді тап: Сын есімдер: үшкір,сары. Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі
Бағалау. «құрастырма ойыншықтармен»бағалау
|
Сөз таптарының ішінен сын есімді табады- Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды Оқушылар жеке,топпен бағаланады. |
ҚБ: 1-10 балл
Дескриптор: Сөз таптарының ішінен сын есімді табады-1б «құрастырма ойыншықтармен»бағалау
|
Интерактивті ойын
Кері байланыс парақтары |
|
||
Тексерілді: ДОІЖО:Ж.Тағай
шағым қалдыра аласыз























