Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымыныңатауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
20.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 117 сабақ. Екі амалмен шығарылатын есептер |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдаужәне шығару, кері есептерді құрастыру жәнесалыстыру. 2.5.1.7 екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдаужәне шығару, кері есептерді құрастырады жәнесалыстырады. |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасы 9-тапсырма Есепті шығар Балалар саяхатта 2 л шырын және 6 л артық су ішті су неше л артық ішілді? Шешуі: 6л-2л =4 л Жауабы: 4 л артық су ішілді |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтыңортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Хайуанаттар бағында 4 бұғы Елік-? 2 еуі артық Бұғы мен елік қанша болса,сонша арқар бар. Хайуанаттар бағында -? арқар Шешуі: 4*2=8 6+8=14 Жауабы: арқар 14 арқар |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
оқулық |
|
||
|
|
Саралау: тапсырма 2-тапсырма «Зерттеу» айдары Сызба бойынша есеп құрастыр және оны шығар. Арқар-? Елік-6 Бұғы-? 2-еуі кем Шешуі: 6/2=3 6+3=9 Жауабы: арқар 9 |
Есепті шығарады Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай түрлі кестелерді немесе жаттығулар мен сызбалар беріледі |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кері есеп құрастырады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
Дәптер |
|
||
|
|
ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 3-тапсырма
Шешуі: 6-4=2 6+2=8 6+8=14 Жауабы: 14 арқар 1 тапсырмаға кері есеп бла ма? |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
|
|
||
|
|
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Хайуанаттар бағындағы тоғанда 20 қаз және одан 7-еуі артық үйрек жүзіп жүр. Тоғанда барлығы неше құс жүзіп жүр? Шешуі: 20+7=27 20+27=47 Жауабы: барлығы 47 құс |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: екі амалмен орындалатын есептерді шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 5-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастыр және шығар.
Шешуі: 27-7=20 27+20=47 Жауабы: 47 құс бар |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кері есеп құрастырады-1б екі амалмен орындалатын есептерді шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЖИ: «wordwall.» ойыны Саралау:Диалог және қолдау көрсету Жұптық жұмыс 6-тапсырма Тоғанда 20 аққу Бұл үйректерге қарағанда 4 есе артық. Тоғанда барлығы -? Құс жүзіп жүр Шешуі: 20/4=5 20+5=25 Жауабы: барлығы 25 құс |
Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есептерді шығарады-1б |
https://wordwall.net/kk/resource/88327551 |
|
||
|
|
7-тапсырма 8 кг*4+25=32+25=57 2 тәул.7 сағ+7тәул. 19 сағ =10 тәул. 2сағ |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
Саралау: қарқын 8-тапсырма Теңдеудішеш. Х-35=70-9 100-d=20+30 x*4=8 X-35=61 100-d=50 x=8/4 X=61+35 d=100-50 x=2 X=96 d=50 2*4=8 96-35=70-9 100-50=20+30 |
Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын теңдеуді шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Пілдің баласы түске дейін -20л су Түстен кейін одан 3л кем ішті Бір күнде неше л су ішті? Шешуі: 20л-3л=17 20л+17л=37л Жауабы: бір күнде 37 л су ішті Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
|
|
|
||
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
21.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№118 сабақ. Өзіңді тексер. Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру жәнесалыстыру. |
|
|||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру жәнесалыстыру |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасы Пілдің баласы түске дейін -20л су Түстен кейін одан 3л кем ішті Бір күнде неше л су ішті? Шешуі: 20л-3л=17 20л+17л=37л Жауабы: бір күнде 37 л су ішті |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтыңортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма Саралау: жіктеу 1-тапсырма Әр аймақта 2 күн болды. Олар 5 аймақта барлығы неше күн болды? Шешуі: 2*5=10 Жауабы: барлығы 10 күн болды Ә) барлығы 10 күн болды Әр аймақта 2 күн жүрді Неше аймақта болды Шешуі: 10/2=5 Жауабы: барлығы 5аймақта болды Б) барлығы 10 күн болды 5 аймақта болды Әр аймақта неше күн болды? Шешуі: 10/5=2 Жауабы: әр аймақта 2 күннен болды 2-тапсырма Саяхатшылар барлық аймақта 10 күн болды,бұл Алматыда болған күннен 5 есе артық. Саяхатшылар Алматыда неше күн болды? Шешуі: 10/5=2 Жауабы: алматыда 2 күн болды |
Есеп шығарады Кері есеп құрастырады Топқа мүдделері ұқсас оқушылар (мысалы, қиындық деңгейі немесе қолдау деңгейі) біріктіріледі Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шарты мен жауабын жазады-1б Кері есеп құрастырады-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор Есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 3-тапсырма Саяхатшылар еліміздің астанасында 2 күн,ал басқа аймақтарда 10 күн болды. Саяхатшылардың ел астанасында болған күндердің саны басқа аймақтарда болған күндерінің санынан қанша кем? Шешуі: 10-2=8 Жауабы: 8 күн кем болды |
Есепті шығарады |
|
|
|
||
|
|
ЕБҚ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 4-тапсырма Дәптер бағасы 24 тг Шардың бағасы -? 16 тг кем Дәптер шардан неше есе қымбат? Шешуі: 24-16=8 24/8=3 Жауабы: 3 есе қымбат |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
5-тапсырма Қысқаша жазба бойынша есеп құрастыр және шығар.
Шешуі: 3+2=5 3+5=8 Жауабы: тиін 8 |
Сызба бойынша есеп шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
Дәптер |
|
||
|
|
6-тапсырма Хайуанаттар бағында 5 түлкі және одан 2-еуі кем аю және түлкі мен аю қанша болса,сонша тиін бар. Хайуанаттар бағында неше тиін бар? Шешуі: 5-2=3 5+3=8 Жауабы: тиін 8 Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
Есеп шығарады Жиынтық бағалауды орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
Үйгетапсырма 7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13 31+13=44 Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс Кері байланыс |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
оқулық |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
|
|
|
|
|
||
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
22.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 119 сабақ. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтау 2.5.2.3 нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқиды |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үйге тапсырма 7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13 31+13=44 Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс |
Оқушылар-дың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтыңортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Дәптерге . қойда оны А әрпімен белгіле. Оқылуы А нүктесі Дәптерге 6 нүкте белгіле,оларды бір-бірінен ажыраты үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: Е,К,М,Р,Т,О. Осы нүктелерді ата. Е нүктесі, К нүктесі .... |
Нүкте сызады және оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Нүкте сызады және латын әріптерімен белгілейді-1б Нүктелерді оқиды-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ Мақсаты: кесінділерді атауымен оқуды үйрету 2-тапсырма Суретке қара. Кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша ата және дәптерге жаз.
оқылуы: АЕ кесіндісі, ВС түзуі |
Кесіндімен түзулерді атайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесіндімен түзуді сызады-1б Кесінді мен түзуді оқиды-1б |
Кесінді-лер мен түзулер-дің суреті |
|
||
|
|
Қолдау деңгейі бойынша саралау 3-тапсырма Сүйір бұрыштың төбесі Е әрпімен,тік бұрыштың төбесін К әрпімен,доғал бұрыштың төбесін О әрпімен белгіле. Бұрыштың қабырғаларын басқа әріптермен белгіле. АЕВ сүйір бұрышы
ЕКВ тікбұрышы
ВОА доғал бұрышы
|
Бұрыштарды әріптермен белгілейді Кейбір оқушылар мұғалімнің көмегімен орындайды, |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бұрыштардың төбесі мен қабырғасын латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Жұптық жұмыс АВ және КМ кесінділерін өлше. КМ кесіндісі АВ кесіндіснен неше см ұзын? ЖИ: «wordwall.» ойыны |
Кесінділерді өлшейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінділерді өлшейді-1б Салыстырады-1б |
https://wordwall.net/kk/resource/38873857 |
|
||
|
|
Саралау:Қорытынды 5-тапсырма Т С Е D С D кесіндісі -10см СЕ кесіндісі -6см Е D кесіндісі -4 см |
Түзі сызады Түзуді кесіндіге айналдырады Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Түзу сызады және нүкте қойып кесіндіге айналдырады-1б |
оқулық |
|
||
|
|
6-тапсырма Өрнек құр және олардың мәнін тап. 6*3/3+47=53 3*3/1+47=56 35/5*4-19=9 45/5*5-19=28 |
Өрнек құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өрнек құрастырады-1б Мәнін табады-1б |
Дәптер |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Кез келген кесінді сыз. Оның ұштарын әріптермен белгіле. Сәуле сыз және оның басын әріппен белгіле. Белгіленуі бойынша осы фигураларды оқы.
|
Үйй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады-1б Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
24.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№120 сабақ. Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композиция құрастыру. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.3 жазық
фигуралардың модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастыру; 2.3.1.5 берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
жазық фигуралардың модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастырады; |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасы Кесінді сыз. Оны латын әріптерімен белгіле |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады-1б Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма Саралау:Жобалық әдіс 1-тапсырма Практикалық жұмыс Торкөз қағаздан суреттегідей екі фигура қиып ал. Олардан тіктөртбұрыш құрастыр. |
Фигура құрастырады Оқушылардың есептеу дағдысын, практикалық ойлауын және экономика лық түсінігін дамытады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура құрастырады-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Зерттеу айдары Суретте бейнеленген фигураларды ата. Неше шаршы,үшбұрыш,және төртбұрыш (шаршы емес) бар? |
Сұраққа жауап береді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: жазық фигу- ралардың модельдерін бөледі-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ Мақсаты: ойын арқылы фигура құрастыруды үйрету 3-тапсырма «Танграм» ойыны Партадағы фигура бөліктерінен құстың, балықтың бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. |
Композиция құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура бөліктерінен композиция құрайды-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Қабырғалары 3см,2 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Оны бірдей 3 тіктөртбұрышқа бөл. Біреуін жасыл түске боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 шаршыға бөл. Шаршаларды қызыл және көк түспен боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 үшбұрышқа бөл. Оларды сары жәнеқызғылт түспен боя. |
Жазық фигуралардан компоци |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: жазық фигуралар-дың модельдерін бөлу және олардан
композиция құрастыру; |
Оқулық
|
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ Мақсаты:бірлесе жұмыс жасауға баулу 5-тапсырма Суретке қара. Қандай 4 фигурадан шаршы құрастыруға болады?
|
Фигураалар-дан шаршы құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигураалардан шаршы құрастырады-1б |
Фигура суреттері |
|
||
|
|
Саралау: қарқын 6-тапсырма 27/3+65=9+65=74 82+16/4=82+4=86 (97-52)/5=45/5=9 73-20*3=73-60=13 ЖИ: «wordwall.» ойыны 8-тапсырма Жер-қазына |
Амалдарды орындайды Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Фигуралар дан сөз құрайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мағынасын түсіндіреді-1б |
Оқулық https://wordwall.net/kk/resource/74551236 |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 7-тапсырма Торкөз қағаздан төмендегідей фигура қиып ал. Осы фигуралардан кеменің және үйдің бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралардан композиция құрастырады-1б |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымыныңатауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
20.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 117 сабақ. Екі амалмен шығарылатын есептер |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдаужәне шығару, кері есептерді құрастыру жәнесалыстыру. 2.5.1.7 екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдаужәне шығару, кері есептерді құрастырады жәнесалыстырады. |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасы 9-тапсырма Есепті шығар Балалар саяхатта 2 л шырын және 6 л артық су ішті су неше л артық ішілді? Шешуі: 6л-2л =4 л Жауабы: 4 л артық су ішілді |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтыңортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Хайуанаттар бағында 4 бұғы Елік-? 2 еуі артық Бұғы мен елік қанша болса,сонша арқар бар. Хайуанаттар бағында -? арқар Шешуі: 4*2=8 6+8=14 Жауабы: арқар 14 арқар |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
оқулық |
|
||
|
|
Саралау: тапсырма 2-тапсырма «Зерттеу» айдары Сызба бойынша есеп құрастыр және оны шығар. Арқар-? Елік-6 Бұғы-? 2-еуі кем Шешуі: 6/2=3 6+3=9 Жауабы: арқар 9 |
Есепті шығарады Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай түрлі кестелерді немесе жаттығулар мен сызбалар беріледі |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кері есеп құрастырады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
Дәптер |
|
||
|
|
ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 3-тапсырма
Шешуі: 6-4=2 6+2=8 6+8=14 Жауабы: 14 арқар 1 тапсырмаға кері есеп бла ма? |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
|
|
||
|
|
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Хайуанаттар бағындағы тоғанда 20 қаз және одан 7-еуі артық үйрек жүзіп жүр. Тоғанда барлығы неше құс жүзіп жүр? Шешуі: 20+7=27 20+27=47 Жауабы: барлығы 47 құс |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: екі амалмен орындалатын есептерді шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 5-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастыр және шығар.
Шешуі: 27-7=20 27+20=47 Жауабы: 47 құс бар |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кері есеп құрастырады-1б екі амалмен орындалатын есептерді шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЖИ: «wordwall.» ойыны Саралау:Диалог және қолдау көрсету Жұптық жұмыс 6-тапсырма Тоғанда 20 аққу Бұл үйректерге қарағанда 4 есе артық. Тоғанда барлығы -? Құс жүзіп жүр Шешуі: 20/4=5 20+5=25 Жауабы: барлығы 25 құс |
Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есептерді шығарады-1б |
https://wordwall.net/kk/resource/88327551 |
|
||
|
|
7-тапсырма 8 кг*4+25=32+25=57 2 тәул.7 сағ+7тәул. 19 сағ =10 тәул. 2сағ |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
Саралау: қарқын 8-тапсырма Теңдеудішеш. Х-35=70-9 100-d=20+30 x*4=8 X-35=61 100-d=50 x=8/4 X=61+35 d=100-50 x=2 X=96 d=50 2*4=8 96-35=70-9 100-50=20+30 |
Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын теңдеуді шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Пілдің баласы түске дейін -20л су Түстен кейін одан 3л кем ішті Бір күнде неше л су ішті? Шешуі: 20л-3л=17 20л+17л=37л Жауабы: бір күнде 37 л су ішті Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
|
|
|
||
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
21.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№118 сабақ. Өзіңді тексер. Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру жәнесалыстыру. |
|
|||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге,еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру жәнесалыстыру |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасы Пілдің баласы түске дейін -20л су Түстен кейін одан 3л кем ішті Бір күнде неше л су ішті? Шешуі: 20л-3л=17 20л+17л=37л Жауабы: бір күнде 37 л су ішті |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтыңортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма Саралау: жіктеу 1-тапсырма Әр аймақта 2 күн болды. Олар 5 аймақта барлығы неше күн болды? Шешуі: 2*5=10 Жауабы: барлығы 10 күн болды Ә) барлығы 10 күн болды Әр аймақта 2 күн жүрді Неше аймақта болды Шешуі: 10/2=5 Жауабы: барлығы 5аймақта болды Б) барлығы 10 күн болды 5 аймақта болды Әр аймақта неше күн болды? Шешуі: 10/5=2 Жауабы: әр аймақта 2 күннен болды 2-тапсырма Саяхатшылар барлық аймақта 10 күн болды,бұл Алматыда болған күннен 5 есе артық. Саяхатшылар Алматыда неше күн болды? Шешуі: 10/5=2 Жауабы: алматыда 2 күн болды |
Есеп шығарады Кері есеп құрастырады Топқа мүдделері ұқсас оқушылар (мысалы, қиындық деңгейі немесе қолдау деңгейі) біріктіріледі Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шарты мен жауабын жазады-1б Кері есеп құрастырады-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор Есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 3-тапсырма Саяхатшылар еліміздің астанасында 2 күн,ал басқа аймақтарда 10 күн болды. Саяхатшылардың ел астанасында болған күндердің саны басқа аймақтарда болған күндерінің санынан қанша кем? Шешуі: 10-2=8 Жауабы: 8 күн кем болды |
Есепті шығарады |
|
|
|
||
|
|
ЕБҚ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 4-тапсырма Дәптер бағасы 24 тг Шардың бағасы -? 16 тг кем Дәптер шардан неше есе қымбат? Шешуі: 24-16=8 24/8=3 Жауабы: 3 есе қымбат |
Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
5-тапсырма Қысқаша жазба бойынша есеп құрастыр және шығар.
Шешуі: 3+2=5 3+5=8 Жауабы: тиін 8 |
Сызба бойынша есеп шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
Дәптер |
|
||
|
|
6-тапсырма Хайуанаттар бағында 5 түлкі және одан 2-еуі кем аю және түлкі мен аю қанша болса,сонша тиін бар. Хайуанаттар бағында неше тиін бар? Шешуі: 5-2=3 5+3=8 Жауабы: тиін 8 Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
Есеп шығарады Жиынтық бағалауды орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
Үйгетапсырма 7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13 31+13=44 Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс Кері байланыс |
|
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
оқулық |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
|
|
|
|
|
||
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
22.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 119 сабақ. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтау 2.5.2.3 нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқиды |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үйге тапсырма 7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13 31+13=44 Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс |
Оқушылар-дың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
Сабақтыңортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Дәптерге . қойда оны А әрпімен белгіле. Оқылуы А нүктесі Дәптерге 6 нүкте белгіле,оларды бір-бірінен ажыраты үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: Е,К,М,Р,Т,О. Осы нүктелерді ата. Е нүктесі, К нүктесі .... |
Нүкте сызады және оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Нүкте сызады және латын әріптерімен белгілейді-1б Нүктелерді оқиды-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ Мақсаты: кесінділерді атауымен оқуды үйрету 2-тапсырма Суретке қара. Кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша ата және дәптерге жаз.
оқылуы: АЕ кесіндісі, ВС түзуі |
Кесіндімен түзулерді атайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесіндімен түзуді сызады-1б Кесінді мен түзуді оқиды-1б |
Кесінді-лер мен түзулер-дің суреті |
|
||
|
|
Қолдау деңгейі бойынша саралау 3-тапсырма Сүйір бұрыштың төбесі Е әрпімен,тік бұрыштың төбесін К әрпімен,доғал бұрыштың төбесін О әрпімен белгіле. Бұрыштың қабырғаларын басқа әріптермен белгіле. АЕВ сүйір бұрышы
ЕКВ тікбұрышы
ВОА доғал бұрышы
|
Бұрыштарды әріптермен белгілейді Кейбір оқушылар мұғалімнің көмегімен орындайды, |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бұрыштардың төбесі мен қабырғасын латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Жұптық жұмыс АВ және КМ кесінділерін өлше. КМ кесіндісі АВ кесіндіснен неше см ұзын? ЖИ: «wordwall.» ойыны |
Кесінділерді өлшейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінділерді өлшейді-1б Салыстырады-1б |
https://wordwall.net/kk/resource/38873857 |
|
||
|
|
Саралау:Қорытынды 5-тапсырма Т С Е D С D кесіндісі -10см СЕ кесіндісі -6см Е D кесіндісі -4 см |
Түзі сызады Түзуді кесіндіге айналдырады Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Түзу сызады және нүкте қойып кесіндіге айналдырады-1б |
оқулық |
|
||
|
|
6-тапсырма Өрнек құр және олардың мәнін тап. 6*3/3+47=53 3*3/1+47=56 35/5*4-19=9 45/5*5-19=28 |
Өрнек құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өрнек құрастырады-1б Мәнін табады-1б |
Дәптер |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Кез келген кесінді сыз. Оның ұштарын әріптермен белгіле. Сәуле сыз және оның басын әріппен белгіле. Белгіленуі бойынша осы фигураларды оқы.
|
Үйй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады-1б Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
Бекітемін:ОІО__________________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББ |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Умбетбаева Г.Е |
|
|||||
|
Күні: |
24.04.2026ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№120 сабақ. Жазық фигуралардың модельдерін бөліктерге бөлу. Олардан композиция құрастыру. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.3 жазық
фигуралардың модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастыру; 2.3.1.5 берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
жазық фигуралардың модельдерін бөлу және олардан композиция
құрастырады; |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі:«Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер»
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасы Кесінді сыз. Оны латын әріптерімен белгіле |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады-1б Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма Саралау:Жобалық әдіс 1-тапсырма Практикалық жұмыс Торкөз қағаздан суреттегідей екі фигура қиып ал. Олардан тіктөртбұрыш құрастыр. |
Фигура құрастырады Оқушылардың есептеу дағдысын, практикалық ойлауын және экономика лық түсінігін дамытады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура құрастырады-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма Зерттеу айдары Суретте бейнеленген фигураларды ата. Неше шаршы,үшбұрыш,және төртбұрыш (шаршы емес) бар? |
Сұраққа жауап береді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: жазық фигу- ралардың модельдерін бөледі-1б |
|
|
||
|
|
ЕБҚ Мақсаты: ойын арқылы фигура құрастыруды үйрету 3-тапсырма «Танграм» ойыны Партадағы фигура бөліктерінен құстың, балықтың бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. |
Композиция құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигура бөліктерінен композиция құрайды-1б |
|
|
||
|
|
4-тапсырма Қабырғалары 3см,2 см болатын тіктөртбұрыш сыз. Оны бірдей 3 тіктөртбұрышқа бөл. Біреуін жасыл түске боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 шаршыға бөл. Шаршаларды қызыл және көк түспен боя. Екінші тіктөртбұрышты бірдей 2 үшбұрышқа бөл. Оларды сары жәнеқызғылт түспен боя. |
Жазық фигуралардан компоци |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: жазық фигуралар-дың модельдерін бөлу және олардан
композиция құрастыру; |
Оқулық
|
|
||
|
|
ЕБҚ және ЕҚБ Мақсаты:бірлесе жұмыс жасауға баулу 5-тапсырма Суретке қара. Қандай 4 фигурадан шаршы құрастыруға болады?
|
Фигураалар-дан шаршы құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигураалардан шаршы құрастырады-1б |
Фигура суреттері |
|
||
|
|
Саралау: қарқын 6-тапсырма 27/3+65=9+65=74 82+16/4=82+4=86 (97-52)/5=45/5=9 73-20*3=73-60=13 ЖИ: «wordwall.» ойыны 8-тапсырма Жер-қазына |
Амалдарды орындайды Кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам немесе баяу жұмыс істейді Фигуралар дан сөз құрайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Амалдарды орындайды-1б ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Мағынасын түсіндіреді-1б |
Оқулық https://wordwall.net/kk/resource/74551236 |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 7-тапсырма Торкөз қағаздан төмендегідей фигура қиып ал. Осы фигуралардан кеменің және үйдің бейнесіне ұқсайтын композиция құрастыр. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралардан композиция құрастырады-1б |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз












үзу сыз.







