Материалдар / Сын есім 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сын есім 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл қысқа мерзімді сабақ жоспарының жаңаша үлгісі. Бастауыш сынып мұғаліміне өте пайдалы деп білемін
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қараша 2018
539
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: Келісемін:

М. Базарбаев атындағы №138 гимназия Директордың оқу тәрбие жұмыстары

Директоры: Елеманова Ә.С. жөніндегі орынбасары: Байдуллина Н



Қысқа мерзімді сабақ жоспары №1

Ұзақ мерзімді жоспар бөлім

Сөз таптары

Мектеп: «М. Базарбаев атындағы №138 гимназия»КММ

Күні: 12.03.2018

Мұғалім: Мәжібай Айдын Төреханқызы

Сынып: 3 «А»

Қатысқандар саны:21 Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Сын есім

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Сын есім анықтау. Сын есімнің мағынасын дұрыс түсініп, сөйлеу және жазу стилінде дұрыс қолдана білу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: . Сын есім анықтайды. Сын есімнің мағынасын дұрыс түсініп, сөйлеу және жазу стилінде дұрыс қолдана білу.

Өз бетімен жұмыс істейді, ізденеді, деректерді талдай біледі, өзін-өзі бағалайды
Оқушылардың басым бөлігі: Берілген тапсырмалар бойынша салыстыру, талдау, жинақтау тәсілдерін қолдана білу.

Кейбір оқушылар: Сын есім сөздерін, теңеу сөздерді қолданып, сурет бойынша көркем мәтіндер құрастыра білу.

Бағалау критерийлері

- Сын есім туралы түсінікті меңгереді

-сұрақтарға жауап бере алады

-ойларын еркін жеткізе алады

-жұпта, топта, ұжымда жұмыс жасай отырып, бір-бірін тыңдауды,сөйлеуді үйренеді

Құндылықтарға баулу

Сын тұрғысынан ойлау, ынтымақтастық құндылықтары

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу:табиғатты суреттей білу,көркем сөздерді,теңеуді қолдана білу

Алдыңғы білім

Етістік

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарлан-

ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басы

2 минут


2 минут







3 минут

Амандасу, оқушыларды түгендеу, сабаққа керекті құралдардарын түгендеу

Сабаққа қызығушылығын арттыру.

Психологиялық ахуал

Қызыл көзін ашқанда,

Сынық сүйем баспа алға.

Сары көзін ашқанда,

Қарап қалма аспанға.

Жасыл көзін ашқанда,

Өте бергін жасқанба.

-Бүгін сендерге сәттілік тілеймін.

Бағдаршам түстері бойынша топқа бөлу. Қызыл, сары ,жасыл.

-топқа бөлінеді

- топ ережесін құрады.


«Сұқ саусақ» стратегиясы-мен үй тапсырмасын тексеру

-Оқушылар сұқ саусақтарымен таңдағысы келетін топты көрсетеді, таңдалған топ үй тапсырмасын айтады.Екі топ жауаптарын тексеріп, толықтырады.

Бағдаршам көздері бойынша түстермен дөңгелектер

Ортасы

7 минут


















3 минут



10 минут












7 минут

«Миға шабуыл»

«Ойлан-жұптас-бөліс » әдісі

-Мысықты сипаттаңыз (сақ,сұр, маубас,ала)

-Түлкі туралы сипаттау (сары,қызыл, қу,жабайы )

Итті сипаттап жазу(үлкен,сақ,ақылды )

Аюды сипаттау(жабайы,үлкен, ақ,қоңыр)

Дескриптор

-аңдарды тани біледі.

-Сын есімді табу үшін аңдарды сипаттайды.

-Әр топ өз тапсырмаларын ортаға салады.

Тыңдаушы екі топ толықтыруға болады.

- жазған сөздерге сұрақ қою арқылы сын есімнің сұрақтарын анықтайды.

Ереже: заттың түрін түсін көлемін білдіретін сөздерді сын есім дейміз.Оларға қандай? Қай? деген сұрақтар қойылады.

Сергіту сәті:

«Мен қазақпын»

2-жаттығу.Жеке жұмыс

РАФТ стратегиясы


Роль-аспан,күн ,ағаш

Аудитория- жер

Форма-өтініш,тілек,хат

Тақырып- Табиғатты аялау


Дескриптор

-Әр оқушы жазған мәтіндерін оқиды,ішінен сын есімді тауып сұрақ қояды.

- өзара бағалайды.

«Кубизм» стратегиясы арқылы жаңа сабақты бекіту

Доп

-сипаттаңыз

-анықтаңыз

-бағалаңыз


1. Сын есім ережесін еске түсіріңіз.

2. Мына сөздерден сын есімдерді табыңыз.

3. Жақсы сөзіне сөйлем құрастыр

5 «Менің досым» тақырыбы бойынша әңгімеле.

6 . Сын есімге қатысты 5 сөз ата

 Дескриптор:

  1. Сын есім ережесін меңгереді.

  2. Сын есім сұрақтарын нақтылайды.

  3. Сын есімді қатыстырып әңгіме құрастыра алады.

Аңдардың суреттерін АКТ арқылы қолдану.
















Оқулықпен жұмыс




аудиотаспа



Табиғат суреттері АКТ қолдану








Доп .Әр топқа сұрақ жазылған қағаз

Аяқталуы

5минут

-Бүгінгі сабақтағы оқу мақсатына жеткені туралы оқушының рефлексия жасау

-Дөңгелекшелер арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді көрші топтарыңды бағалаймыз,


Үйге тапсырма:5-жаттығу 183-бет


Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Әр тапсырманы саралау:

Барлығы: «Миға шабуыл» тақырыпты тануға бағыт-бағдар алады.

Барлығы:РАФТ әдісі мен рольге кіре отырып сын есім туралы түсінік қалыптасады.

Басым:Рольге кіріп сын есімді анықтайды.

Кейбір:Теңеу сөздерді қолдана отырып талдау жасай алады.

Барлығы : Кубизм арқылы сын есім сұрақтарын біледі.

Басым:Сын есімге мысал келтіре отырып талдау жасай алады.

Кейбір:Сын есімді салыстыра бағалай алады.

Мадақтау, қол шапалақтау көңілді смайликтер,Бағдаршам, бағалау критерий, дескриптор беру.

Сыныптың санитарлақ гигиеналық тазалығын сақтау.АКТ пайдалану ережесі,Оқушылардың өзара қарым-қатынасын мұғалім үнемі өз бақылыауында ұстау.


Сабақ бойынша рефлексия



Жалпы бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту, оқу)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқыту, оқу)

1:

2:















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!