Бөлім
|
Қоршаған
орта
|
Пәні:
|
Қазақ
тілі
|
Күні:
|
15.04.24
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Исаева
Д.Е
|
Сынып:
«
»
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Сын
есім
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.3.1.1 Мұғалім көмегімен жеке
сурет / сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау / әңгімелеу
мәтіндерін құрап жазу
2.3.5.1 – жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен
түзету
|
Сабақтың
мақсаты
|
Сурет бойынша сипаттау мәтінін
құрастыру
Қатені тауып, түзетіп
жазу
Сөйлемдерден сын есімді
табу
|
Құндылық
|
Табиғатқа, табиғи мұраға
ұқыптылықпен қарауға және табиғи ресурстарды үнемді әрі тиімді
қолдануға тәрбиелеу және
еңбекқорлыққа баулу.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
Психологиялық ахуал
орнату.
|
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
|
|
АКТ
слайд
|
Сабақ
тың
ортасы
(5
мин)
10
мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
50-жаттығу Ребусты
шеш.
Ережелерді
қайталау.
«Бір шәугім шәй»
әдісі
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
« Көркем жаз»
әдісі
1) С әрпі бар
сөздерді айт және көркем жаз
51
–жаттығу
а)Өлеңді мәнерлеп
оқу.
ә)Сын есімдерді тап, оларға
сұрақ қой.
ЕББҚ
Суреттегі заттарды
тап.
Талқылау
сұрақтары:
1.Сын есім қандай сұрақтарға
жауап береді?
|
Тапсырманы
тексертеді
Ережелерді
айтады
Ребусты
шешеді.
Шешуіндегі сөзге сұрақ
қояды
1. өлеңді мәнерлеп
оқиды
2.сын есімдерді
табады
3.сын есімге сұрақ
қояды
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
- ребусты
шешеді(1б)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
1000 тг
купьюралар
Дескриптор:
-өлеңді мәнерлеп
оқиды(1б)
-сын есімдерді
табады(1б)
-сын есімге сұрақ
қояды(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-суреттегі заттарды табады
табады
|
Ребус жазылған
А4
Оқулық
51-жаттығу
90-бет
|
10
мин
Сергіту
сәті
2
минут
|
2-
тапсырма
Топтық
жұмыс
«Ойлан тап»
әдісі
Суреттерге
қара.
Нелер бейнеленгенін
айт.
Суреттегі заттардың
белгілерін ата.
Бір суретті таңдап,
сипаттау мәтінін құрастыр.
Сын есімнің астын
сыз
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
53-жаттығу
«Кім жылдам?»
әдісі
Сын есімдерді
тап.
«Балақай»
әуені
|
1. суретте
бейнеленген заттарды атайды
2.заттардың
белгілерін айтады
3.сипаттау мәтінін
құрастырады
4.сын есімнің астын
сызады
Сын есімдерді
табады
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-Сөйлемнің түрлерін
ажыратады (3б)
-дара және күрделі
зат есімді табады (3б)
-дара және күрделі
етістікті табады (3б)
-сын есімді табады
(3б)
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-сын есімдерді
табады
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
52-жаттығу
91-бет
Дәптер
қаламсап
бейнежазба
|
8 мин
|
4-тапсырма
Топтық
жұмыс
«Постер»
әдісі
52-жаттығу
Жұптық
жұмыс
«Кім тапқыр?»
әдісі
Суреттерден мақалдар
құрастыру
Деңгейлік
тапсырмалар
|
Сұраққа жауап
береді
Жұптасып мақалдар
құрастырады
Деігейлік тапсырмаларды
орындайды
|
Дескриптор:
-сын есімдерді табады
1б
-сипаттау мәтінін
құрастырады 1б
Дескриптор:
-мақалдар құрастырады
2б
|
Оқулық
52-жаттығу
91-бет
дәптер
қаламсап
|
Сабақтың
соңы
7
мин
|
Кері
байланыс
«Білім ағашы»
әдісі
Үйге
тапсырма
53-жаттығу
91-бет
|
Бүгінгі сабақтан алған
білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай
құстарды ағаш басына қондыру
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Білім ағашына құстарды
қондыр
|