Материалдар / "Сыңғырла соңғы қоңырау"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Сыңғырла соңғы қоңырау"

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың санасына мейірімділік, қайрымдылық ұғымдарын қалыптастыру, баланың мейірімді сөздер айту қабілетін арттыру, кішіпейілдікке , бауырмалдыққа тәрбиелеу. Сара Алпысқызы туралы, ол кісінің адамгершілік қасиеттері арқылы қайырымдылыққа тәрбиелеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қазан 2020
538
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Ортақ тақырып: «Дені саудың-жаны сау»

Ойлау дағдылардың деңгейі: түсіну ,қолдану, талдау.

Пән: Әдебиеттік оқу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тыңдалым және айтылым.

Күні: 31.05.2019ж.

Сынып: 2

Мектеп: «Барқытбел орта мектеп-бақша»КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Куватова Лаура Заманбековна

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Мыржақып Дұлатов.Байлық.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.1.1. Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап

береді.

Көптеген оқушылар: Шығарманың мазмұны бойынша суреттерді сұрақтармен сәйкестендіреді.

Кейбір оқушылар: Шығарманың негізгі ойын анықтап,өз ойынан мәтін құрастырады.

Бағалау критерийлері

Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады, мәтінді тыңдайды.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Сом, жарық дүние.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Денсаулық байлыққа жатама?

Ұстаз байлыққа нелерді теңеді?

Денсаулық мықты болу үшін не істеу керек?

Неліктен денсаулықты байлыққа жатқызамыз?

Неліктен мәтіндегі басты кейіпкер өмірге өкпелі деп ойлайсың?

Ұстазының сұрағына шәкірті қалай жауап береді деп ойлайсың?

Құндылықтарды дарыту

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; қарым –қатынас жасау қабілеті; жауапкершілік; өмір бойы оқуға дайын болу.

Пәнаралық байланыстар

Дене шынықтыру.

АКТ қолдану дағдылары

Слайд ,бейнежазба.

Бастапқы білім

Мәтінді тыңдайды, оқиды, сұраққа жауап бере алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


7 минут







1.Психологиялық ахуал.

«Бүгінгі күн қандай?» әдісі іске асады. Оқушылар осы сөз тіркесін қолдана отырып, бір-біріне тілек айтады.

2. Денсаулыққа байланысты мақал-мәтелге байланысты топтарға бөлу.

Спорт -денсаулық кепілі.

Денсаулық – зор байлық.

Ас -адамның арқауы.

Саралаудың «Жіктеу» тәсілі іске асады. Тапсырма топтық болғандықтан, топқа әртүрлі оқшылар бөлінеді.

Оқу мақсатын анықтауда «Постер» әдісі арқылы іске асады.

Байлық деген сөзді қалай түсінесіңдер?

Денсаулық дегеніміз не?


Сабақтың ортасы




10 минут



























7 минут













































3 минут











7 минут





















(Д) 1. Тапсырма : «Сұрақ-жауап » әдісі іске асады.

Мәтінді тыңда,үлестірме қағаздағы сұрақтарға жауап бер.

1.Кейіпкерлерді ата.

2.Жігіт неге ұстазына барды?

3.Шығарманың негізгі ойы қандай?

Дескриптор:

Мәтінді тыңдайды.

Сұрақтарға жауап береді.

ҚБ : « Сұрақ белгісі »

3 сұрақ белгісі – Мәтінді тыңдаса, сұрақтарға жауап берсе.

2 сұрақ белгісі - Мәтінді тыңдаса, сұрақтарға жауап бергенде қиналса.

1 сұрақ белгісі - Мәтінді тыңдаса, сұрақтарға жауап бере алмай көмек қажет етсе.


Саралаудың « Диалог және қолдау көрсету » әдісі іске асады.

Көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Денсаулық байлыққа жатама?

Ұстаз байлыққа нелерді теңеді?

Денсаулық мықты болу үшін не істеу керек?

Кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады.

Неліктен денсаулықты байлыққа жатқызамыз?

Неліктен мәтіндегі басты кейіпкер өмірге өкпелі деп ойлайсың?

Ұстазының сұрағына шәкірті қалай жауап береді деп ойлайсың?


( Т) 2 .Тапсырма « Ішкі,сыртқы шеңбер » әдісі іске асады.

Мәтіннің 4 бөлігіне сәйкес сұрақтарды тауып шеңбердің ішіне орналастыр , осы сұрақтарға жауабын шеңбердің сыртына жаз.

Не үшін жарлы жігіт өзін оқытқан ұстазына жолықты?

Ұстаз жігітке қандай сұрақтар қойды?

Жігіт не деп жауап берді?

Шығармадан қандай қорытынды шығаруға болады?


Дескриптор :

Мәтіннің 4 бөлігіне сәйкес сұрақтарды тауып,шеңберге орналастырады.

Жауабын жазады.

ҚБ : « Бұрыштар » әдісі іске асады.

Бірінші бұрыш –мәтіннің 4 бөлігіне сәйкес сұрақтарды тапса, шеңберге орналастырса,жауабын жазса .

Екінші бұрыш - мәтіннің 2-3 бөлігіне сәйкес сұрақтарды тауып шеңберге орналастырса,жауабын жазса.

Үшінші бұрыш- мәтіннің 2 бөлігіне сәйкес сұрақтарды тапса, шеңберге орналастырса, жауабын жазуда қиналса.

Төртінші бұрыш- мәтіннің 1 бөлігіне сәйкес сұрақтарды табуда,орналастыруда ,жазуда көмек қажет етсе.


Саралаудың «Қарқын» әдісі қолданылады.

Қарқыны баяу оқушыға біршама уақыт беріледі.

Қарқыны жылдам оқушыларға қосымша тапсырма беріледі.

« Сәйкестендір» әдісі арқылы жүзеге асады.

Мына сұрақтарды суреттермен сәйкестеңдір.

1.Жігіт кімге жолықты?

2.Сен мына қолыңды мың сомға кестірер ме едің?

3.Қалайша енді осынша байлыққа ие бола отырып,жарлымын дейсің?

Өз ойынды дәлелде.


Сергіту сәті «Көңілді күн»


( Ж) 3.Тапсырма « Допты қағып алу » әдісі іске асады.

Мәтінде кейіпкердің қасиеттері мен іс-әрекетіне байланысты сұрақтар қой ? Өмірден мысал келтір.

Дескриптор: Кейіпкердің қасиеттері мен іс-әрекетіне байланысты сұрақтар қояды.

Өмірден мысал келтіреді.

ҚБ : « Конверттегі сұрақ » әдісі жүзеге асады.

Конверттегі кейіпкердің қасиеттері мен іс-әрекетіне байланысты сұрақтарға жауап жазып , салыңдар. Бір-бірімен жұптарымен алмасыңдар. Талқылаңдар.

Қызыл конверт- Кейіпкердің қасиеттері мен іс-әрекетіне байланысты сұрақтар қойса,өмірден мысал келтірсе.

Көк конверт- Кейіпкердің қасиеттері мен іс-әрекетіне байланысты сұрақтар қойса,

өмірден мысал келтіргенде қиналса.

Сары конверт- Кейіпкердің қасиеттері мен іс-әрекетіне байланысты сұрақтар қойғанда,өмірден мысал келтіргенде көмек қажет етсе.


Кейбір оқушыға саралаудың « Дереккөз» әдісін іске асырады.

«РАФТ» стратегиясы арқылы іске асады.

Бейнежазбаны көріп шық. Негізгі ойға байланысты әңгіме құрастыр.

Р- рөлі ( ұстазы)

А- аудитория ( балалар)

Ф- әңгіме

Т- « Денсаулық-зор байлық».











???

??

?


















Рисунок 3

Рисунок 5




















Рисунок 6


Рисунок 7 Рисунок 8

















578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!