Коучинг жоспары
|
11. 10.2023 |
жүргізген: Сауменова Жанар Мырзағалиқызы |
||
|
Коучинг тақырыбы: |
«Сыни тұрғыдан ойлау дегеніміз не және оны сабақта қалай қолдануға болады?» |
||
|
Сілтеме: |
«Оқытудағы интербелсенді әдіс-тәсілдер» Әлімов А.Қ. 34-37беттер |
||
|
Мақсаты: |
Мұғалімдердің сыни тұрғыдан ойлауды кеңейту, сабақта сыни тұрғыдан ойлауды қолданудың маңыздылығын ұғындыру |
||
|
Оқу нәтижесі: |
• Мұғалімдер сыни тұрғысынан ойлау туралы білімдерін жүйелейді ; •Сыни тұрғысынан ойлау әдістерінің ерекшеліктерін
біледі; |
||
|
Түйінді идеялар: |
Әрбір мұғалім сабақта сыни тұрғысынан ойлау әдістерін қолдана білуге тиісті |
||
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
А3, А4 форматты ақ қағаздар, стикерлер, фломастерлер, маркерлер, түрлі-түсті қағаздар |
||
|
Оқыту әдістері: |
Топтық жұмыс, кластер, фишбон, ББҮ, ЖИГСО Кері байланыс- «Бағдаршам» |
||
|
Сабақ бойынша коуч пен қатысушылардың іс-әрекеті |
|||
|
Уақыт мөлшері |
Коучтың іс-әрекеті |
Қатысушылардың іс-әрекеті |
|
|
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Қатысушыларды шеңберге шақыру. Тренинг «Өзінің әлсіз тұстарын мойындаудың өзі-көшбасшылық қасиет» |
Қатысушылар сынып ішінде тұрып өздерінің бір мықты тұстарын және бір әлсіз жағын айтады: «Мен жүгіріп ісімді тез тындырамын, бірақ соны қағазға түсіруге жалқаумын». |
|
|
3 мин |
Топқа бөлу. Қағаз қиындыларына жазылған СТО әдістері бойынша бөліну |
«ББҮ»-1-топ «Кластер»-2-топ «Фишбон»-3-топ |
|
|
Қызығушылық ояту 20мин |
«Сыни тұрғыдан ойлау дегеніміз не және оны сабақта қалай қолдануға болады?» деген тақырып бойынша әр топ өзіне сәйкес әдіс бойынша жұмыс жасайды. |
«ББҮ»-1-топ «Кластер»-2-топ «Фишбон»-3-топпостер қорғайды |
|
|
Мағынаны тану 25 мин |
ЖИГСО әдісі. Материалды үлестіреді. Мәтінді талқылап болғаннан кейін, тақырып бойынша жуан сұрақтар дайындау тапсырылады. Топ ішінде талқылайды, іріктейді,іріктелген сұрақтарды келесі топқа қояды. |
Топтағы мұғалімдер 1,2,3-ке саналады.Әр мұғалім 5мин ішінде өзіне берілген бөлікті оқып алады.Сараптау тобына барып оқығандарын талқылайды.Өз жанұя тобына келіп, өз бөлігін түсіндіреді. |
|
|
Ой толғаныс 5 мин |
«Мен оқушыларымды сыни тұрғысынан ойлата алып жүрмін бе?» |
Мұғалімдер 5минут эссе жазады. 3-номерлі мұғалімдер оқиды. |
|
|
3 мин |
Сергіту сәті. АКТ арқылы көңілді би қосу. |
Би билейді. |
|
|
Керібайланыс. 2 мин |
Үйрендім бағанын толтыру арқылы мұғалімдердің қаншалықты меңгергенін анықтау |
Өз ой-пікірлерін жазады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Сыни тұрғыдан ойлау дегеніміз не және оны сабақта қалай қолдануға болады?»
«Сыни тұрғыдан ойлау дегеніміз не және оны сабақта қалай қолдануға болады?»
Коучинг жоспары
|
11. 10.2023 |
жүргізген: Сауменова Жанар Мырзағалиқызы |
||
|
Коучинг тақырыбы: |
«Сыни тұрғыдан ойлау дегеніміз не және оны сабақта қалай қолдануға болады?» |
||
|
Сілтеме: |
«Оқытудағы интербелсенді әдіс-тәсілдер» Әлімов А.Қ. 34-37беттер |
||
|
Мақсаты: |
Мұғалімдердің сыни тұрғыдан ойлауды кеңейту, сабақта сыни тұрғыдан ойлауды қолданудың маңыздылығын ұғындыру |
||
|
Оқу нәтижесі: |
• Мұғалімдер сыни тұрғысынан ойлау туралы білімдерін жүйелейді ; •Сыни тұрғысынан ойлау әдістерінің ерекшеліктерін
біледі; |
||
|
Түйінді идеялар: |
Әрбір мұғалім сабақта сыни тұрғысынан ойлау әдістерін қолдана білуге тиісті |
||
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
А3, А4 форматты ақ қағаздар, стикерлер, фломастерлер, маркерлер, түрлі-түсті қағаздар |
||
|
Оқыту әдістері: |
Топтық жұмыс, кластер, фишбон, ББҮ, ЖИГСО Кері байланыс- «Бағдаршам» |
||
|
Сабақ бойынша коуч пен қатысушылардың іс-әрекеті |
|||
|
Уақыт мөлшері |
Коучтың іс-әрекеті |
Қатысушылардың іс-әрекеті |
|
|
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Қатысушыларды шеңберге шақыру. Тренинг «Өзінің әлсіз тұстарын мойындаудың өзі-көшбасшылық қасиет» |
Қатысушылар сынып ішінде тұрып өздерінің бір мықты тұстарын және бір әлсіз жағын айтады: «Мен жүгіріп ісімді тез тындырамын, бірақ соны қағазға түсіруге жалқаумын». |
|
|
3 мин |
Топқа бөлу. Қағаз қиындыларына жазылған СТО әдістері бойынша бөліну |
«ББҮ»-1-топ «Кластер»-2-топ «Фишбон»-3-топ |
|
|
Қызығушылық ояту 20мин |
«Сыни тұрғыдан ойлау дегеніміз не және оны сабақта қалай қолдануға болады?» деген тақырып бойынша әр топ өзіне сәйкес әдіс бойынша жұмыс жасайды. |
«ББҮ»-1-топ «Кластер»-2-топ «Фишбон»-3-топпостер қорғайды |
|
|
Мағынаны тану 25 мин |
ЖИГСО әдісі. Материалды үлестіреді. Мәтінді талқылап болғаннан кейін, тақырып бойынша жуан сұрақтар дайындау тапсырылады. Топ ішінде талқылайды, іріктейді,іріктелген сұрақтарды келесі топқа қояды. |
Топтағы мұғалімдер 1,2,3-ке саналады.Әр мұғалім 5мин ішінде өзіне берілген бөлікті оқып алады.Сараптау тобына барып оқығандарын талқылайды.Өз жанұя тобына келіп, өз бөлігін түсіндіреді. |
|
|
Ой толғаныс 5 мин |
«Мен оқушыларымды сыни тұрғысынан ойлата алып жүрмін бе?» |
Мұғалімдер 5минут эссе жазады. 3-номерлі мұғалімдер оқиды. |
|
|
3 мин |
Сергіту сәті. АКТ арқылы көңілді би қосу. |
Би билейді. |
|
|
Керібайланыс. 2 мин |
Үйрендім бағанын толтыру арқылы мұғалімдердің қаншалықты меңгергенін анықтау |
Өз ой-пікірлерін жазады. |
|
шағым қалдыра аласыз













