|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Біздің қоғамдағы азаматтық жауапкершілігіміз»» |
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
|
|
Мақсаттары |
А)Ақпараттық: Оқушылардың құқықтық сана сезімін қалыптастыру, заң алдындағы жауапкеншілігін арттыру, ұйымшылдық мен тәртіптіліктің тиімді жолдарын түсіндіру; Ә)Комуникативтік:Конституция, заңды құрметтей білуге үйрету, адамгершілікке, құқықтық сауаттылыққа тәрбиелеу; Б)Проблемалық: Оқушылардың құқықтық білімін дамыту, ойлау, сөйлеу қабілетін шыңдау; |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Қызығушылықты ояту. Қазақстан Республикасы шынайы егемендікке ие болып отырған қазіргі таңда қоғамымызды одан әрі демократияландыру, құқықтық мемлекет беру бағытында халықтың барлық топтарына, ең алдымен, оқушы жастарға құқықтық тәрбие беру ісі негізгі мәселе болып отыр. Олай болса, бүгінгі құқықты білу, заңды құрметтеу мақсатындағы «Сенің азаматтық құқығың» тақырыбындағы құқықтық танымдық ойынын бастауға рұқсат етіңіздер! Жасөспірімдердің құқықтық мәдениет деңгейін көтеру, құқықтық түсінігін қалыптастыру, саяси және адамгершілік тәрбиемен сабақтас. Жасөспірім бойына ең ізгілікті қасиеттерді - әдептілікті, тәртіптілікті сіңіруі түрлі жағдайларда дұрыс бағыт ұстанымы, сенімді де, анық қадам жасауына негіз болады. Жас ұрпаққа құқықтық тәрбие беру дегеніміздің өзі- еліміздің заңдары мен тәртіп ережелерін сыйлауға және орындауға, еліміздің материалдық рухани байлығын үнемді пайдалануға, әдептілік пен тіртіптіліке үйрету, оларға құқықтық сана мен құқықтық мәдениет негіздерін қалау, саналы ұрпақ тәрбиесі ісіне үлес қосу болып табылады. Иә, бүгінгі таңда біз өмір сүріп жатқан қоғам тәртіпке негізделіп өмір сүреді. Ал тәртіп дегеніміз өзі- әлеуметтік әдет-ғұрып , дәстүр, әдептік нормаларын сақтау екені белгілі. Кез келген құықтық құбылыс пен оқиға талас- тартыс пен дау- дамай қазақ қоғамының құқықтық өмір айнасы негізінде қаралып, халықтың ауызша сөйлеу мәдениетіне негізделген. Сіздерге мақал айтылады,
ішінен бір сөз, яғни құқықтық термин жасырылады. Сол сөзді орыс
тіліне аударып айту керек. 2. Куәсіз істі күмән табар, куәлі істі.......... табар. 3. Мен ......... қылған күні ай жарық болар. 4. Би екеу болса, ............ төртеу. 5.Әр елдің ........ басқа , иттері қара қасқа. 6.Елшіге ........... жоқ 7. Жақын достың қадірін........жапқанда білерсің 8. ........... істің- арты игі. Сұраққа жауап беріңіздер. 1. «Штандарт» сөзінің мағынасы: 2. Жеті жарғы бойынша қазақ хандары неше құқықтар мен функцияларды иеленеді? 3. Судья сот төреліген іске асыру кезінде неге бағынады? 4. Парламент депутаты бір мезгілде екі палатаға мүше бола ала ма? 5.Заң шығарушы билік? 6. Президенттің штандарты рәміз болып есептеле ме? 7. Жеті жарғы қай ханның тұсында шықты? 8. Сот төрелігін кім басқарады? 9. Парламент неше палатадан тұрады? 10. Атқарушы билікті ата
«Құпия
хаттарға» жауап беру Соңғы тыныштық сәтi. Балалар,бүгінгі сабағымыз аяқталды. Сабақтан алған әсерлеріңізді стикерге жазып тақтаға жабыстырамыз. Деп сабағымызды аяқтаймыз! Қош, сау болыңыздар! |
Оқытушының сөзін зейін қойып тыңдайды Білімдерін толықтырып, ойларын жинақтайды. Өздеріне артылатын жауапкершілікті сезінеді. Топқа бөлініп, қойылған сұрақтарға ойланып, ақылдасып жауап береді. Құқық, заң туралы білетін білімдерін ортаға салады. Мақал-мәтелдер туралы біліктерін, білімдерін көрсетеді Өз білімдерінің нәтижелерін көреді. Өздеріне сенімдері артады. Оқушылар хатты талдап сабақты қорытындылайды. |
Плакаттар Презентация Таратпа қағаздар Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты: «Біздің қоғамдағы азаматтық жауапкершілігіміз»
Сынып сағаты: «Біздің қоғамдағы азаматтық жауапкершілігіміз»
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Біздің қоғамдағы азаматтық жауапкершілігіміз»» |
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
|
|
Мақсаттары |
А)Ақпараттық: Оқушылардың құқықтық сана сезімін қалыптастыру, заң алдындағы жауапкеншілігін арттыру, ұйымшылдық мен тәртіптіліктің тиімді жолдарын түсіндіру; Ә)Комуникативтік:Конституция, заңды құрметтей білуге үйрету, адамгершілікке, құқықтық сауаттылыққа тәрбиелеу; Б)Проблемалық: Оқушылардың құқықтық білімін дамыту, ойлау, сөйлеу қабілетін шыңдау; |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Қызығушылықты ояту. Қазақстан Республикасы шынайы егемендікке ие болып отырған қазіргі таңда қоғамымызды одан әрі демократияландыру, құқықтық мемлекет беру бағытында халықтың барлық топтарына, ең алдымен, оқушы жастарға құқықтық тәрбие беру ісі негізгі мәселе болып отыр. Олай болса, бүгінгі құқықты білу, заңды құрметтеу мақсатындағы «Сенің азаматтық құқығың» тақырыбындағы құқықтық танымдық ойынын бастауға рұқсат етіңіздер! Жасөспірімдердің құқықтық мәдениет деңгейін көтеру, құқықтық түсінігін қалыптастыру, саяси және адамгершілік тәрбиемен сабақтас. Жасөспірім бойына ең ізгілікті қасиеттерді - әдептілікті, тәртіптілікті сіңіруі түрлі жағдайларда дұрыс бағыт ұстанымы, сенімді де, анық қадам жасауына негіз болады. Жас ұрпаққа құқықтық тәрбие беру дегеніміздің өзі- еліміздің заңдары мен тәртіп ережелерін сыйлауға және орындауға, еліміздің материалдық рухани байлығын үнемді пайдалануға, әдептілік пен тіртіптіліке үйрету, оларға құқықтық сана мен құқықтық мәдениет негіздерін қалау, саналы ұрпақ тәрбиесі ісіне үлес қосу болып табылады. Иә, бүгінгі таңда біз өмір сүріп жатқан қоғам тәртіпке негізделіп өмір сүреді. Ал тәртіп дегеніміз өзі- әлеуметтік әдет-ғұрып , дәстүр, әдептік нормаларын сақтау екені белгілі. Кез келген құықтық құбылыс пен оқиға талас- тартыс пен дау- дамай қазақ қоғамының құқықтық өмір айнасы негізінде қаралып, халықтың ауызша сөйлеу мәдениетіне негізделген. Сіздерге мақал айтылады,
ішінен бір сөз, яғни құқықтық термин жасырылады. Сол сөзді орыс
тіліне аударып айту керек. 2. Куәсіз істі күмән табар, куәлі істі.......... табар. 3. Мен ......... қылған күні ай жарық болар. 4. Би екеу болса, ............ төртеу. 5.Әр елдің ........ басқа , иттері қара қасқа. 6.Елшіге ........... жоқ 7. Жақын достың қадірін........жапқанда білерсің 8. ........... істің- арты игі. Сұраққа жауап беріңіздер. 1. «Штандарт» сөзінің мағынасы: 2. Жеті жарғы бойынша қазақ хандары неше құқықтар мен функцияларды иеленеді? 3. Судья сот төреліген іске асыру кезінде неге бағынады? 4. Парламент депутаты бір мезгілде екі палатаға мүше бола ала ма? 5.Заң шығарушы билік? 6. Президенттің штандарты рәміз болып есептеле ме? 7. Жеті жарғы қай ханның тұсында шықты? 8. Сот төрелігін кім басқарады? 9. Парламент неше палатадан тұрады? 10. Атқарушы билікті ата
«Құпия
хаттарға» жауап беру Соңғы тыныштық сәтi. Балалар,бүгінгі сабағымыз аяқталды. Сабақтан алған әсерлеріңізді стикерге жазып тақтаға жабыстырамыз. Деп сабағымызды аяқтаймыз! Қош, сау болыңыздар! |
Оқытушының сөзін зейін қойып тыңдайды Білімдерін толықтырып, ойларын жинақтайды. Өздеріне артылатын жауапкершілікті сезінеді. Топқа бөлініп, қойылған сұрақтарға ойланып, ақылдасып жауап береді. Құқық, заң туралы білетін білімдерін ортаға салады. Мақал-мәтелдер туралы біліктерін, білімдерін көрсетеді Өз білімдерінің нәтижелерін көреді. Өздеріне сенімдері артады. Оқушылар хатты талдап сабақты қорытындылайды. |
Плакаттар Презентация Таратпа қағаздар Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз













