|
Мектеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Мен оқыған бір ертегі» |
|
Сабақтың мақсаты: |
- ертегі кейіпкерлері туралы білімдерін кеңейту; - ойлау, қайта жаңғыртып еске түсіру арқылы қиялдай білуге үйрету; - ертегілер арқылы балаларды адамгершілікке, мейірімділікке және адалдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу; - қиялдау, мәнерлеп сөйлеуге баулу, шығармашылық қабілетін дамыту |
|
Міндеті |
Ұлы тарихи тұлғаны есте сақтауға, құрмет тұтуға, үлгі алу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық тренинг жүргізеді |
|
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Құрметті оқушылар! Қазақ ауыз әдебиетінің
көне түрлерінің бірі - ертегілер болып табылады. Онда қазақ
халқының ғасырлар бойы бастап кешкендері суреттеледі.
Ертегіден халқымыздың тұрмыс-салтын, әдет-ғұрпын білеміз. Онда
шындық оқиға мен қиял-ғажайып оқиға аралас келіп
отырады. Әдетте ертегілер «ерте, ерте, ертеде» немесе
«баяғы заманда» деп басталып, соңы жақсылықпен
аяқталады. |
I-бөлім. Таныстыру.
II-бөлім. Кім
білгір?
III-бөлім. Кім
тапқыр?
IV.
Мен оқыған бір
ертегі?
V. Кім
шапшаң?
Қауындықта ақ қораз,
Ұйқы көрмей ұзақ таң,
Бау–бақшаны аралап,
VI. Кім
дарынды?
|
слайд |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
Қорытынды: Жеңімпазды
анықтау. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып сағаты. Мен оқыған бір ертегі.
Сынып сағаты. Мен оқыған бір ертегі.
|
Мектеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Мен оқыған бір ертегі» |
|
Сабақтың мақсаты: |
- ертегі кейіпкерлері туралы білімдерін кеңейту; - ойлау, қайта жаңғыртып еске түсіру арқылы қиялдай білуге үйрету; - ертегілер арқылы балаларды адамгершілікке, мейірімділікке және адалдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу; - қиялдау, мәнерлеп сөйлеуге баулу, шығармашылық қабілетін дамыту |
|
Міндеті |
Ұлы тарихи тұлғаны есте сақтауға, құрмет тұтуға, үлгі алу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық тренинг жүргізеді |
|
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Құрметті оқушылар! Қазақ ауыз әдебиетінің
көне түрлерінің бірі - ертегілер болып табылады. Онда қазақ
халқының ғасырлар бойы бастап кешкендері суреттеледі.
Ертегіден халқымыздың тұрмыс-салтын, әдет-ғұрпын білеміз. Онда
шындық оқиға мен қиял-ғажайып оқиға аралас келіп
отырады. Әдетте ертегілер «ерте, ерте, ертеде» немесе
«баяғы заманда» деп басталып, соңы жақсылықпен
аяқталады. |
I-бөлім. Таныстыру.
II-бөлім. Кім
білгір?
III-бөлім. Кім
тапқыр?
IV.
Мен оқыған бір
ертегі?
V. Кім
шапшаң?
Қауындықта ақ қораз,
Ұйқы көрмей ұзақ таң,
Бау–бақшаны аралап,
VI. Кім
дарынды?
|
слайд |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
Қорытынды: Жеңімпазды
анықтау. |
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















