Ұйымдастыру
кезеңі (3 мин)
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Оқушылармен
сәлемдесу.
- Сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу.
- Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
- Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді
түсіндіру.
|
- Мұғаліммен
амандасады.
- Сабаққа
дайындалады.
- Тыңдайды, сұрақтарға жауап
береді.
|
Компьютер
|
Сабақ басы
(10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК
САБАҒЫ
№ 5 САБАҚ. «БЕЙТАНЫС АДАМҒА КӨМЕК КӨРСЕТУГЕ БОЛА
МА?»
Сабақ
барысы
1.Ұйымдастыру
кезеңі
Сәлемдесу.
Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату (1-2
мин).
2. Мақсат
қою. Тақырыпты
анықтау.
-Тақтаға
мұқият қарайық! Бірінші жолдағы сөздің әр үшінші тұрған әрпінен, ал
екінші жолдағы сөздің әр екінші әрпінен жаңа сөздер
құрастырайық
!
АСБЖҒЕДУЙӘКТГВАШОНҚҰЫЛУС
АҚСАДУРІНПАТКІ
Сабақ
тақырыбын анықтайық! Бейтаныс адамнан төнетін
қауіп.
3. Білімді
өзектендіру. Өткенді
қайталау
4. Сабақтың
негізгі бөлімі
- Қандай
үлкен адамдардан қауіп төнуі
мүмкін?
- Жағымды
түрі, әдемі киімі, жылы жүзіне қарап оны тек жақсы адам деп тануға
бола ма?
Топтық
жұмыс. Әр топқа тапсырма
беріледі.
Егер
бейтаныс адам сені үйіне ойнай тұруға шақырса, не істеу керек?
Достарыңды да шақыру, ақырындап қарсылық білдіру, бұл туралы
атаанаңа айту.
Шамалы
уақытқа ғана баруға келісу. Бейтаныс адамнан сыйлық алуға бола
ма?
Иә, егер
адам сені
білсе
Жоқ, тіптен
де болмайды
Егер
бейтаныс адам сенің қолыңнан тартып, бір жаққа қарай жетелесе, не
істеу керек?
Сыпайы түрде
жіберуін өтіну
керек:
«Мен сізді
танымаймын. Жіберіңіз мені» деп қатты айқайлау
керек.
Адамдар көп жиналған жерде бейтаныс сені
көмекке
шақырды.
Үлкендерді
шақырмай, неге сені
шақырды?
- Өкінішке
қарай, қылмыскерлер өздерінің зұлымдық мақсаттарына жету үшін түрлі
қулыққа барады. Ал біз, байқағыш болуымыз
керек!
5.
Қорытынды.
Рефлексия
- Пікірдің
мағынасын түсіндіріңіздер «Сенің қауіпсіздігің сенің
қолыңда!».
|
«ЕСТЕ
САҚТА!»
1. Көшеде бейтаныс адаммен сөйлесуге және оны
үйге жіберуге
болмайды.
2. Онымен бірге подъезге кіруге
болмайды.
3. Бөтен машинаға мінуге
болмайды.
4. Бейтаныс адамдардан сыйлық алуға және
олармен бірге бір жаққа немесе оның үйіне шақырса, баруға
болмайды.
5.Көшеде жалғыз өзің ұзақ жүруге
болмайды.
|
Пайдалы сілтеме:
https://www.youtube.com/watch?v=hftM9yB25r4&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-
IEuEG9KjOrJzvPM&index=36
|
Ортасы
(30 мин)
|
"Ананың мейірімі дегеніміз
не?"
"Анаң саған қалай қамқорлық
жасайды?"
"Қоғамдық көлікте өзіңді қалай ұстау
керек?"
Оқушылардың жауаптары
тыңдалады.
8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні –
аналарды, әжелерді, апалар мен әпкелерді құрметтеу күні. Бұл
мейрамда балалар аналарына алғыс айтып, жылы сөздер айтып,
сыйлықтар дайындайды.
Ана – өмірдің шуағы, мейірім мен махаббаттың
символы. Ананың қамқорлығы мен сүйіспеншілігі әр баланың жүрегінде
ерекше орын алады.
1. «Ананың аялы алақаны»
челленджі
-Оқушылар анасына арнап ашықхат жасайды
(алақанын қағазға бастырып, ішіне тілек
жазады).
-
"Менің анам" тақырыбында әңгімелесу (балалар
аналары туралы айтып
береді).
-Ана туралы өлең немесе ән айту (мысалы, "Ана
туралы жыр").
Шығармашылық
жұмыс:
Сурет салу: "Мен және анам"
тақырыбында.
Теміржолдан қауіпсіз өту
ережелері:
Көлік
жүргізушілері:
-
Тек рұқсат етілген белгілерді басшылыққа
алу.
-
Шлагбаум жабық болса,
тоқтау.
-
Кептелісте рельс үстінде тұрып
қалмау.
|
Оқушылар
сұраққа жауап
береді
Оқушылар
тыңдайды
«Ананың аялы алақаны» челленджіне
қатысады
Шығармашылық тапсырманы
орындау
|
|