|
Тақырыбы |
«Достық қымбат өмірде» |
||||
|
Мақсаты : |
оқушыларға достың адам өміріндегі маңызы, орны, достықтың шынайы белгісі туралы айтып түсін берілген сұраққа толық жауап беруге үйрету; Оқушыларды адамгершілікке, адалдыққа, тату, мейірімді болуға тәрбиелеу, әр балаға өз досының жақсы жақтарын үлгі тұтып, сол жақсы қасиеттерін өз бойына сіңіре білуге үйрету. |
||||
|
Құндылықтарға дарыту |
«Достық», «Өзара сыйластық» адамгершілік ұғымдарының мәнін ашу |
||||
|
Апта дәйексөзі |
«ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді». |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Тәрбиешінің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың өту барысы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды түгендеу Әрқашан дос, біргеміз, Ажырамас іргеміз. Ту ғып ұстап бірлікті, Тату – тәтті жүреміз Ән не жайлы болды? Дос деген кім? Ендеше, бүгінгі әңгіме сағатымызда не туралы әңгіме қозғаймыз? |
|
|
|
|
|
Басы |
Дос – ақылшы, көмекші, сырлас, жақын,адал, шыншыл деген ұғымды береді. Достық әрбір адамның өміріндегі ең қызықты да, қимас та, қиын кезеңде қасыңда жүретін адамның саған деген адал мінезі. Адалдықсыз достық болмайды. Ал адалдық деген – рухани тазалық. Достық - адамдардың бір – бірін жаны қалап, жақын көріп, қалтқысыз сеніп, тілектес, мұраттас болуы. |
|
Презентация |
|
|
|
Ортасы |
Достық деген не? Әр адам оны әр қалай түсінеді. Мен үшін – бұл ең алдымен, қиын уақытта көмекке келетін сенімді адамның болуы. Қуанышыма орай, менің осындай жолдасым бар! Сол үшін өзімді бақытты сезінемін! Нағыз досқа сенің әлеуметтік мәртебен маңызды емес, ол сені ренжітпейді және қызғанбайды. Артыннан жаман сөздер айтпайды. Іспен болмаса да, кеңеспен көмектеседі. Әрине, кемшілігі жоқ адам болмайды, олда қателік жасап, жүрекке ауыр тиетін сөздерді айтып қалуы мүмкін. Сондықтан, бір-біріне кешірімді болу керек. Сұрақ-жауап: 1.Досың бар ма? Ол кім? 2. Достық шынайы сезім бе, әлде жай ұғым ба? 3. Достық жасқа байланысты ма? 4. Жақсы дос, жаман дос қандай болады? 5. Досыңыздың басына қиындық түсті не істейсіз? 6. Дос қандай болу керек? Достық Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бірде оның замандастары: — Достық нешеу? – деп сұрақ қояды. Сонда Әйтімбет тұрып: — Достықтықтың екі түрі болады. Бірі — адал достық, екіншісі – амал достық. |
Оқушылар өз ойын ортаға салады,пікірлерімен бөліседі Берілген сұрақтарға жауап береді |
Презентация |
|
|
|
Кері байланыс
Қауіпсіздік ережесі |
Қорытынды: Балалар, бүгін біздер достықты берік сақтау үшін, одан әрі нығайту үшін керекті көптеген жақсы қасиеттерді бойымызға сіңіріп, жаман қасиеттерден арылуға күш салдық. Алдағы уақытта өмірімізге нәр беретін, сын сағатта қасымыздан табылатын достарымыз көбейе берсін деген тілекпен бүгінгі сынып сағатымызды аяқтаймыз. «ИНТЕРНЕТТЕ ЖЕКЕ ДЕРЕКТЕРІҢІЗДІ ҚАЛАЙ ҚОРҒАУҒА БОЛАДЫ?» оқушыларды «жеке деректер» ұғымымен таныстыру, интернет желісіндегі қауіпсіздіктен сақтандыру |
Оқушылар өз ойын ортаға салып,сабақты қорытындылай мыз |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достық қымбат өмірде
Достық қымбат өмірде
|
Тақырыбы |
«Достық қымбат өмірде» |
||||
|
Мақсаты : |
оқушыларға достың адам өміріндегі маңызы, орны, достықтың шынайы белгісі туралы айтып түсін берілген сұраққа толық жауап беруге үйрету; Оқушыларды адамгершілікке, адалдыққа, тату, мейірімді болуға тәрбиелеу, әр балаға өз досының жақсы жақтарын үлгі тұтып, сол жақсы қасиеттерін өз бойына сіңіре білуге үйрету. |
||||
|
Құндылықтарға дарыту |
«Достық», «Өзара сыйластық» адамгершілік ұғымдарының мәнін ашу |
||||
|
Апта дәйексөзі |
«ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді». |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Тәрбиешінің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың өту барысы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды түгендеу Әрқашан дос, біргеміз, Ажырамас іргеміз. Ту ғып ұстап бірлікті, Тату – тәтті жүреміз Ән не жайлы болды? Дос деген кім? Ендеше, бүгінгі әңгіме сағатымызда не туралы әңгіме қозғаймыз? |
|
|
|
|
|
Басы |
Дос – ақылшы, көмекші, сырлас, жақын,адал, шыншыл деген ұғымды береді. Достық әрбір адамның өміріндегі ең қызықты да, қимас та, қиын кезеңде қасыңда жүретін адамның саған деген адал мінезі. Адалдықсыз достық болмайды. Ал адалдық деген – рухани тазалық. Достық - адамдардың бір – бірін жаны қалап, жақын көріп, қалтқысыз сеніп, тілектес, мұраттас болуы. |
|
Презентация |
|
|
|
Ортасы |
Достық деген не? Әр адам оны әр қалай түсінеді. Мен үшін – бұл ең алдымен, қиын уақытта көмекке келетін сенімді адамның болуы. Қуанышыма орай, менің осындай жолдасым бар! Сол үшін өзімді бақытты сезінемін! Нағыз досқа сенің әлеуметтік мәртебен маңызды емес, ол сені ренжітпейді және қызғанбайды. Артыннан жаман сөздер айтпайды. Іспен болмаса да, кеңеспен көмектеседі. Әрине, кемшілігі жоқ адам болмайды, олда қателік жасап, жүрекке ауыр тиетін сөздерді айтып қалуы мүмкін. Сондықтан, бір-біріне кешірімді болу керек. Сұрақ-жауап: 1.Досың бар ма? Ол кім? 2. Достық шынайы сезім бе, әлде жай ұғым ба? 3. Достық жасқа байланысты ма? 4. Жақсы дос, жаман дос қандай болады? 5. Досыңыздың басына қиындық түсті не істейсіз? 6. Дос қандай болу керек? Достық Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бірде оның замандастары: — Достық нешеу? – деп сұрақ қояды. Сонда Әйтімбет тұрып: — Достықтықтың екі түрі болады. Бірі — адал достық, екіншісі – амал достық. |
Оқушылар өз ойын ортаға салады,пікірлерімен бөліседі Берілген сұрақтарға жауап береді |
Презентация |
|
|
|
Кері байланыс
Қауіпсіздік ережесі |
Қорытынды: Балалар, бүгін біздер достықты берік сақтау үшін, одан әрі нығайту үшін керекті көптеген жақсы қасиеттерді бойымызға сіңіріп, жаман қасиеттерден арылуға күш салдық. Алдағы уақытта өмірімізге нәр беретін, сын сағатта қасымыздан табылатын достарымыз көбейе берсін деген тілекпен бүгінгі сынып сағатымызды аяқтаймыз. «ИНТЕРНЕТТЕ ЖЕКЕ ДЕРЕКТЕРІҢІЗДІ ҚАЛАЙ ҚОРҒАУҒА БОЛАДЫ?» оқушыларды «жеке деректер» ұғымымен таныстыру, интернет желісіндегі қауіпсіздіктен сақтандыру |
Оқушылар өз ойын ортаға салып,сабақты қорытындылай мыз |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













