Материалдар / Сыныптан тыс жұмыс. «Жас информатиктер». 7-сынып.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сыныптан тыс жұмыс. «Жас информатиктер». 7-сынып.

Материал туралы қысқаша түсінік
«Жас информатиктер» білімділер сайысы.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Тамыз 2024
136
2 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



15 мектеп-гимназиясы

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мәтіндік процессордағы кесте

(сабақтың тақырыбы)

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім:

ЭЛЕКТРОНДЫ КЕСТЕ АРҚЫЛЫ ЕСЕП ШЫҒАРУ

Педагогтың аты-жөні:

Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы

Күні:

07.11.2023 жыл

Сынып: 7 «Б»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Мәтіндік процессордағы кесте.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.2.2.1-мәтіндік процессордағы кестелерді пішімдеу.

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік құжаттармен жұмыс жасау барысында кестелер тобының батырмалары арқылы кестелерді пішімдейді.

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Білім алуышының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу.


2.Білім алушыларды топқа бөлу.


3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі











4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау.










5.Жаңа тақырыпты ашу.«Мобильді байланыс» әдісі












6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады.



2. Білім алушылар ЖОЛ және БАҒАН болып екі топқа бөлінеді.


3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.









4.Білім алушылар өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы educaplay.com онлайн сервисінде құрастырылған тест сұрақтарына жауап береді.


5.Білім алушылар «мобильді байланыс» әдісі арқылы шифрланған сөзді табады.

Ж АУАБЫ: Мәтіндік процессордағы кесте.


6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады.























Әр дұрыс жауапқа

1 балл




Мадақтама сөздер













https://wordwall.net/ru/resource/45001525













https://www.educaplay.com/resourceeditor/16725599/












Информатика.

7-сынып оқулық./

Г.И.Салғараева

А.С.Маханова,

Л.А.Рсалина,

Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет


Сабақтың ортасы



30 мин

Жаңа тақырып

Бейнесабақ арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру.


Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру.


1-тапсырма.

(Жеке жұмыс)














2-тапсырма.

(Жұптық жұмыс)

































3-тапсырма.

Постер қорғау.

(Топтық жұмыс)


























Сабақты бекіту





Білім алушылар бейнесабақты көреді.


Білім алушылар «Кім жылдам» әдісі арқылы 1-тапсырманы дескрипторге сүйене отырып, кесте құрып, мәліметтерді енгізеді.

Оқушы туралы мәлімет

Реттік саны, оқушының аты-жөні, сыныбы, мекен-жайы

Абдырсалим Асылжан, 7 б сынып, Байзақ Батыр көшесі 191 үй, 20 пәтер.

Амангелді Назарбай, 7 б сынып, Шаңырақ мөлтек ауданы 137 үй.

Бейсенбек Алтынай, 7 б сынып, Тәттібаева 30 үй.

Каримов Алихан, 7 б сынып, Алматы 26 үй.


Білім алушылар топ ішінде жұптасып, берілген 2-тапсырманы «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша орындайды.

І топ – «Жол» тобына тапсырма:

Ж олдар мен бағандар тобы мен Біріктіру тобын салыстырады және олардың айырмашылықтарын жазады.






ІІ топ – «Баған» тобына тапсырма:

С алу тобы мен Түзету тобын салыстырады және олардың айырмашылықтарын жазады.

Әр топтың білім алушылары «Хаттар» әдісі арқылы берілген 3-тапсырманы топтаса отырып орындап, постер қорғайды.

І топ – «Жол» тобына тапсырма:

«Ассоциация» әдісі арқылы конструктор жапсырмасының топтарын көрсетеді.

ІІ топ – «Баған» тобына тапсырма:

« Ассоциация» әдісі арқылы макет жапсырмасының топтарын көрсетеді.

Сабақты бекіту мақсатында білім алушылар educaplay.com онлайн сервисінде сәйкестендіру және бос орындарды толтыру тапсырмаларын орындайды.






Дeскриптop:

-мәтiндiк редакторде

5-жолдан және 4-бағаннан тұратын кeстe құpу;

-қарiп өлшeмiн қoлдaну: қаріп стилі-Times New Roman, қаріп өлшемі-18;

-ұяшықтың ішін бояу;

-бac әрiптepдi қoлдану;

-сөзді қою етіп (жирный) жазу.


3 балл


Мадақтама сөздер







2 балл


Мадақтама сөздер
































3 балл


Мадақтама сөздер



















1 балл


Мадақтама сөздер


https://youtu.be/T4Fnd54viyM































Информатика.

7-сынып оқулық./

Г.И.Салғараева

А.С.Маханова,

Л.А.Рсалина,

Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет




















Информатика.

7-сынып оқулық./

Г.И.Салғараева

А.С.Маханова,

Л.А.Рсалина,

Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2021.-78-84 бет


































https://www.educaplay.com/learningresources/16726056-7.html

Сабақтың соңы


5 мин


Рефлексия

Б ілім алушылар Мentimeter онлайн-сервисі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін дауыс беру арқылы көрсетеді.














https://www.menti.com/alaibea9xjxt

Үй тапсырмасы

Үй тапсырмасын орындап келу


«Балалар мен жасөспірімдердің тамақтану қажеттіліктерінің физиологиляық нормалары» тақырыбына зерттеу жүргізеді. Зерттеу нәтижелерін мәтіндік редакторда құрылған кесте түрінде ұсынады.



Ашық сабақ


Мәтіндік процессордағы кесте


Сынып: 7 « Б». Педагогтің аты-жөні: Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы
















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!