Мерзімі:12.12.2018ж
Сыныбы:8
Сабақтың тақырыбы: «Кітап-рухани байлық көзі»
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға кітап оқудың маңыздылығы,оның денсаулыққа пайдасын түсіндірудің қаншалықты қажет екенін ұғындырып,жеткізе білу.
Сабақтың әдісі:СТО,топтық жұмыс,диалогты оқыту.
Көрнекілігі:Интербелсенді тақта,мазайкалар,АКТ,А- 3қағазы,маркерлер,
стикерлер,даму ағашы.
Күтілетін нәтиже: Оқушыларға кітап оқудың маңыздылығы,оның денсаулыққа пайдасын түсіндірудің қаншалықты қажет екенін ұғады.
Сабақтың түрі:Сайыс сабақ
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Қатысушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Көрнекілігі |
|
2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесіп,ынтымақтастық атмосферасын құрамын.Топқа бөлемін |
Сәлемдеседі,топқа бөлінеді. І топ:Алма «Алғырлар» ІІ топ: Мандарин «Ойшылдар» ІІІ топ: Банан «Тапқырлар» |
|
Жемістер: Алма,банан, мандарин жемістері,себет.
|
|
3 минут |
Тыныштық сәті. Баяу әуен қоямын.Әуен ойнап тұрған кезде мәтінін оқимын. |
Көздерін жұмып,тік отырады.Әуен біткен соң бастапқы қалпына келеді. |
|
Үнтаспа «Мой нур» баяу әуен. |
|
10 минут |
Ой қозғау І топ: Папирус,пергамен кітабының шығу тарихы ІІ топ: Балшықтан,тастан жасалған кітап ІІІ топ:Компьтерлік кітап басылымы 2.Поэзия минуты |
Берілген тапсырманы қорғайды. 2.Ақын,жазушылардың шығарма-сынан поэзия оқиды. |
Бірін-бірі бағалау |
АКТ,Бағалау ф игуралары (Жұлдызша, торт бұрыш, үшбұрыш)
|
|
5 минут |
Мағынаны тану. Интербелсенді тақтадан кітап оқудың пайдасын,қағаздың қалай шығарылатыны туралы бейнефильм көрсетемін. Бейнефильмнен қандай ой түйдіңіздер? |
Кітап оқудың пайдасын,қағаздың қалай шығарылатынын, қандай еңбекпен келетінін көреді. Бейнефильмнен түйген ойларын айтады. |
|
Бейнефильм
|
|
7 минут |
«Кім жылдам?» Мұғалімдерге инт . тақтадан сұрақтар көрсетемін.Сұрақтың жауаптары балдық жүйемен беріледі. |
Сұрақтарға жауап беріп,топтарына балл жинайды. |
Өзін-өзі бағалау |
Интербелсенді тақта
|
|
5 минут |
«Білгенге маржан» Интербелсенді тақтадан суреттер көрсетемін. |
Суреттерге қарап Мақал-мәтел айтады. |
Өзін-өзі бағалау |
Интербелсенді тақта,өлең, жасанды теңгелер. |
|
5 минут |
«Есте сақтау қабілетің қандай?» Тақтадан Ш.Н.Бейсенғожанованың өлеңін көрсетемін.Мұғалімдер оқып болған соң өшіріп қоямын. |
Өлеңді естеріне сақтайды,параққа түсіреді.Жазып болған соң топтар өлеңдерін оқиды.
|
Бірін –бірі бағалау |
Интербелсенді тақта ,өлең, теңгелер.
|
|
3 минут |
Жиынтық бағалау жүргіземін. |
Жинаған бағаларын есептейді. |
Жиынтық баға. |
Бағалау парағы
|
|
3 минут |
Рефлексия. Сабақтан алған әсері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер таратамын. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазып,даму ағашына іледі. |
|
Стикерлер , даму ағашы.
|
|
2 минут |
Топпен ән айту. Лашын тобы мен Серік Ибрагимовтың «Әсем әуен»әнін орындауды ұсынамын. |
Лашын тобы мен Серік Ибрагимовтың «Әсем әуен»әнін орындайды. |
|
Үнтаспа |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сыныптан тыс жұмыс. "Кітап-рухани байлық көзі" 8 сынып
Сыныптан тыс жұмыс. "Кітап-рухани байлық көзі" 8 сынып
Мерзімі:12.12.2018ж
Сыныбы:8
Сабақтың тақырыбы: «Кітап-рухани байлық көзі»
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға кітап оқудың маңыздылығы,оның денсаулыққа пайдасын түсіндірудің қаншалықты қажет екенін ұғындырып,жеткізе білу.
Сабақтың әдісі:СТО,топтық жұмыс,диалогты оқыту.
Көрнекілігі:Интербелсенді тақта,мазайкалар,АКТ,А- 3қағазы,маркерлер,
стикерлер,даму ағашы.
Күтілетін нәтиже: Оқушыларға кітап оқудың маңыздылығы,оның денсаулыққа пайдасын түсіндірудің қаншалықты қажет екенін ұғады.
Сабақтың түрі:Сайыс сабақ
|
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Қатысушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Көрнекілігі |
|
2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесіп,ынтымақтастық атмосферасын құрамын.Топқа бөлемін |
Сәлемдеседі,топқа бөлінеді. І топ:Алма «Алғырлар» ІІ топ: Мандарин «Ойшылдар» ІІІ топ: Банан «Тапқырлар» |
|
Жемістер: Алма,банан, мандарин жемістері,себет.
|
|
3 минут |
Тыныштық сәті. Баяу әуен қоямын.Әуен ойнап тұрған кезде мәтінін оқимын. |
Көздерін жұмып,тік отырады.Әуен біткен соң бастапқы қалпына келеді. |
|
Үнтаспа «Мой нур» баяу әуен. |
|
10 минут |
Ой қозғау І топ: Папирус,пергамен кітабының шығу тарихы ІІ топ: Балшықтан,тастан жасалған кітап ІІІ топ:Компьтерлік кітап басылымы 2.Поэзия минуты |
Берілген тапсырманы қорғайды. 2.Ақын,жазушылардың шығарма-сынан поэзия оқиды. |
Бірін-бірі бағалау |
АКТ,Бағалау ф игуралары (Жұлдызша, торт бұрыш, үшбұрыш)
|
|
5 минут |
Мағынаны тану. Интербелсенді тақтадан кітап оқудың пайдасын,қағаздың қалай шығарылатыны туралы бейнефильм көрсетемін. Бейнефильмнен қандай ой түйдіңіздер? |
Кітап оқудың пайдасын,қағаздың қалай шығарылатынын, қандай еңбекпен келетінін көреді. Бейнефильмнен түйген ойларын айтады. |
|
Бейнефильм
|
|
7 минут |
«Кім жылдам?» Мұғалімдерге инт . тақтадан сұрақтар көрсетемін.Сұрақтың жауаптары балдық жүйемен беріледі. |
Сұрақтарға жауап беріп,топтарына балл жинайды. |
Өзін-өзі бағалау |
Интербелсенді тақта
|
|
5 минут |
«Білгенге маржан» Интербелсенді тақтадан суреттер көрсетемін. |
Суреттерге қарап Мақал-мәтел айтады. |
Өзін-өзі бағалау |
Интербелсенді тақта,өлең, жасанды теңгелер. |
|
5 минут |
«Есте сақтау қабілетің қандай?» Тақтадан Ш.Н.Бейсенғожанованың өлеңін көрсетемін.Мұғалімдер оқып болған соң өшіріп қоямын. |
Өлеңді естеріне сақтайды,параққа түсіреді.Жазып болған соң топтар өлеңдерін оқиды.
|
Бірін –бірі бағалау |
Интербелсенді тақта ,өлең, теңгелер.
|
|
3 минут |
Жиынтық бағалау жүргіземін. |
Жинаған бағаларын есептейді. |
Жиынтық баға. |
Бағалау парағы
|
|
3 минут |
Рефлексия. Сабақтан алған әсері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер таратамын. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазып,даму ағашына іледі. |
|
Стикерлер , даму ағашы.
|
|
2 минут |
Топпен ән айту. Лашын тобы мен Серік Ибрагимовтың «Әсем әуен»әнін орындауды ұсынамын. |
Лашын тобы мен Серік Ибрагимовтың «Әсем әуен»әнін орындайды. |
|
Үнтаспа |
шағым қалдыра аласыз


















