
Ақсу ауданының білім бөлімі
«Қаныш Имантайұлы Сәтбаев атындағы орта мектеп-гимназиясы»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Пән мұғалімі: Айқын Өркен
Жансүгіров ауылы
2017 жыл
|
Күні: 24,11,2017 Сынып: 11 «Б» |
Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Пән мұғалімі: |
Айқын Өркен |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Математикалық сауаттылық есептерін шешудің тиімді тәсілдері |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.Сауаттылық есептерін шешудің стандарттты емест жолдарын ңарастыру, күрделі есептердің шешімін табу. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушыларға қарапайым есептердің шешу жолдарын үйрете отырып, есеп шығару барысында қолдана білуге машықтандыру, оқушыларды қарапайымнан күрделі есептер мазмұнын түсініп жауабын талдауға үйрету; |
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар формулалар мен ережелерді біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады. -Сандық әдістерге берілген есептерді дұрыс түрлендіреді, есептейді; - Кітап беттерін табу, адамның жастарын табуға қатысты есептерді дұрыс түрлендіреді, талдайды; |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бірін-бірі бағалауға тәрбиелеу. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, информатика сабағы. |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интер белсенді тақта қолдану. Слайд |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Жаңа сабақты игеруге дайындау 5 мину |
Миға шабуыл: тақтадан қарапайым сандық әдістер есептерін беру.1,2,3-слайд |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Топпен жұмыс: Оқушылар таңдаған түстері бойынша топтарға бөлініп сұрақтарға жауап береді.Қай топ бірінші жауап берсе сол топқа ұпай беріледі. Таратылған тапсырмалар
6. Кітап беттеріне, газет беттеріне қатысты есептерді шешудің жолдарымен таныстыру. |
Таныстырылым, тақтамен, оқулықпен жұмыс |
|||||||
|
Аяқталуы 15 минут Тест тапсыпмаларын орындау |
Топтарға шығармашылық тапсырма, тест жұмысы: 1 - топ 1. Төменде берілген сандар белгілі бір заңдылықпен орналасқан. Сұрақ белгісінің орнына сәйкес келетін санды табыңыз 16 ? 10 -1 -2 -13 А) 12 В) 5 С) 1 Д) -5 Е) 6 2. Қазір әкесі 54 жаста . Баласы 20-да, қызы 6-да. Неше жылдан кейін баласы мен қызының жастарының қосындысы әкесінің жасына тең болады? А) 28 В) 20 С) 26 Д) 24 Е) 30 3. 952* санындағы жұлдызшаның орнына қандай цифрды қойғанда, пайда болған сан 4-ке қалдықсыз бөлінетін болады? А) 4, 8 , 12 В) 0, 10 С) 2, 6 Д) 0, 4 , 8 Е) Кез келген цифр 4. Көкшетау сөзіне төмендегі жауаптардың қойсысы сәйкес келеді? А) 28426037 В) 58134629 С) 03736948 Д) 19541376 Е) 37364850 5. 301 дана натурал сандарын өзара қосқанда, қосындысы 302 шығатын болса, олардың көбейтіндісі неге тең? А) 0 В) 1 С) 2 Д) 301 Е) 302 6. Төмендегі сандар тізбегінде неше жай сан бар? 7, 10, 11, 16, 21, 23, 39, 43 А) 4 В) 5 С) 6 Д) 7 Е) 8 7. 2016 жылы 1 литр бензиннің бағасы 125 тг. Ал 2007 жылы 1 литр бензиннің бағасы 23,2%-ға арзан болған. 1 литр бензиннің 2007 жылғы бағасы қандай? А) 95 тг В) 100 тг С) 100,625 тг Д) 95,625 тг Е) 96 тг 1 - нұсқа 1 В 2. А 3. А 4 Д 5. Е 6 Е 7. А 2 - нұсқа 1. Берілген мәліметтерді қолдана отырып, төмендегі cұраққа жауап беріңіз Айлин жазғы демалысын Оңтүстік Африкада өткізуді шешті. Төменде ақша айырбастау пунктінің кестесі көрсетілген
*ZAR - Оңтүстік Африка рэнді KZT - Қазақстан теңгесі Айлин жазғы демалысынжа 17 500 рэнд жұмсады. Қазақстанға қайтқанда қалған ақшасын неше теңгеге айырбастай алады? А) 69750 В) 67500 С) 71500 Д) 65000 Е) 70250 2. Төменде берілген сандар белгілі бір заңдылықпен орналасқан. Сұрақ белгісінің орнына сәйкес келетін санды табыңыз 1 8 27 ? 125 216 А) 64 В) 625 С) 100 Д) 25 Е) 36 3. Қазір шешесі 44 жаста . Баласы 10-да, қызы 6-да. Неше жылдан кейін баласы мен қызының жастарының қосындысы шешесінің жасына тең болады? А) 28 В) 20 С) 26 Д) 24 Е) 30 4. 952* санындағы жұлдызшаның орнына қандай цифрды қойғанда, пайда болған сан 3-ке қалдықсыз бөлінетін болады? А) 2, 5, 8 В) 0, 1 С) 2, 6 Д) 0, 4 , 8 Е) Кез келген цифр 5. Берілген қосындыны анықтап, төмендегі тапсырманы орындаңыз ААВ ВСА +___ СВС 2553 А-ның ең кіші мәнін анықтаңыз А) 9 В) 6 С) 5 Д) 8 Е) 4 6. Астана сөзіне төмендегі жауаптардың қойсысы сәйкес келеді? А) 284252 В) 581346 С) 037369 Д) 195413 Е) 373648 7. 1-ден бастап 100-ге дейінгі натурал сандардың қосындысы неге тең? А) 2050 В) 3050 С) 4050 Д) 5050 Е) 6050 2 - нұсқа 1. В 2. А 3. А 4. А 5 Д 6. А 7. Д
|
Тест парағы, дәптерлер. |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Топтар өзара жұмыстарын тексеріп бір-біріне және сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|||||||
|
Бағалау . оқу бойынша оқыту бойынша. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Алдымен берілген түсініктерге сай алынған тест жұмысын орындауына қарай бағалау. Топтардың ұйымшылдығына, есептеу жылдамдығына сай бағалау жіне оқушылардың өзін-өзі бағалауы. |
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сыныптан тыс сабақ "математикалық сауаттылық есептерін шешу жолдары" 11 сынып
сыныптан тыс сабақ "математикалық сауаттылық есептерін шешу жолдары" 11 сынып

Ақсу ауданының білім бөлімі
«Қаныш Имантайұлы Сәтбаев атындағы орта мектеп-гимназиясы»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Пән мұғалімі: Айқын Өркен
Жансүгіров ауылы
2017 жыл
|
Күні: 24,11,2017 Сынып: 11 «Б» |
Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Пән мұғалімі: |
Айқын Өркен |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Математикалық сауаттылық есептерін шешудің тиімді тәсілдері |
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.Сауаттылық есептерін шешудің стандарттты емест жолдарын ңарастыру, күрделі есептердің шешімін табу. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушыларға қарапайым есептердің шешу жолдарын үйрете отырып, есеп шығару барысында қолдана білуге машықтандыру, оқушыларды қарапайымнан күрделі есептер мазмұнын түсініп жауабын талдауға үйрету; |
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар формулалар мен ережелерді біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады. -Сандық әдістерге берілген есептерді дұрыс түрлендіреді, есептейді; - Кітап беттерін табу, адамның жастарын табуға қатысты есептерді дұрыс түрлендіреді, талдайды; |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бірін-бірі бағалауға тәрбиелеу. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, информатика сабағы. |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интер белсенді тақта қолдану. Слайд |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Жаңа сабақты игеруге дайындау 5 мину |
Миға шабуыл: тақтадан қарапайым сандық әдістер есептерін беру.1,2,3-слайд |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Топпен жұмыс: Оқушылар таңдаған түстері бойынша топтарға бөлініп сұрақтарға жауап береді.Қай топ бірінші жауап берсе сол топқа ұпай беріледі. Таратылған тапсырмалар
6. Кітап беттеріне, газет беттеріне қатысты есептерді шешудің жолдарымен таныстыру. |
Таныстырылым, тақтамен, оқулықпен жұмыс |
|||||||
|
Аяқталуы 15 минут Тест тапсыпмаларын орындау |
Топтарға шығармашылық тапсырма, тест жұмысы: 1 - топ 1. Төменде берілген сандар белгілі бір заңдылықпен орналасқан. Сұрақ белгісінің орнына сәйкес келетін санды табыңыз 16 ? 10 -1 -2 -13 А) 12 В) 5 С) 1 Д) -5 Е) 6 2. Қазір әкесі 54 жаста . Баласы 20-да, қызы 6-да. Неше жылдан кейін баласы мен қызының жастарының қосындысы әкесінің жасына тең болады? А) 28 В) 20 С) 26 Д) 24 Е) 30 3. 952* санындағы жұлдызшаның орнына қандай цифрды қойғанда, пайда болған сан 4-ке қалдықсыз бөлінетін болады? А) 4, 8 , 12 В) 0, 10 С) 2, 6 Д) 0, 4 , 8 Е) Кез келген цифр 4. Көкшетау сөзіне төмендегі жауаптардың қойсысы сәйкес келеді? А) 28426037 В) 58134629 С) 03736948 Д) 19541376 Е) 37364850 5. 301 дана натурал сандарын өзара қосқанда, қосындысы 302 шығатын болса, олардың көбейтіндісі неге тең? А) 0 В) 1 С) 2 Д) 301 Е) 302 6. Төмендегі сандар тізбегінде неше жай сан бар? 7, 10, 11, 16, 21, 23, 39, 43 А) 4 В) 5 С) 6 Д) 7 Е) 8 7. 2016 жылы 1 литр бензиннің бағасы 125 тг. Ал 2007 жылы 1 литр бензиннің бағасы 23,2%-ға арзан болған. 1 литр бензиннің 2007 жылғы бағасы қандай? А) 95 тг В) 100 тг С) 100,625 тг Д) 95,625 тг Е) 96 тг 1 - нұсқа 1 В 2. А 3. А 4 Д 5. Е 6 Е 7. А 2 - нұсқа 1. Берілген мәліметтерді қолдана отырып, төмендегі cұраққа жауап беріңіз Айлин жазғы демалысын Оңтүстік Африкада өткізуді шешті. Төменде ақша айырбастау пунктінің кестесі көрсетілген
*ZAR - Оңтүстік Африка рэнді KZT - Қазақстан теңгесі Айлин жазғы демалысынжа 17 500 рэнд жұмсады. Қазақстанға қайтқанда қалған ақшасын неше теңгеге айырбастай алады? А) 69750 В) 67500 С) 71500 Д) 65000 Е) 70250 2. Төменде берілген сандар белгілі бір заңдылықпен орналасқан. Сұрақ белгісінің орнына сәйкес келетін санды табыңыз 1 8 27 ? 125 216 А) 64 В) 625 С) 100 Д) 25 Е) 36 3. Қазір шешесі 44 жаста . Баласы 10-да, қызы 6-да. Неше жылдан кейін баласы мен қызының жастарының қосындысы шешесінің жасына тең болады? А) 28 В) 20 С) 26 Д) 24 Е) 30 4. 952* санындағы жұлдызшаның орнына қандай цифрды қойғанда, пайда болған сан 3-ке қалдықсыз бөлінетін болады? А) 2, 5, 8 В) 0, 1 С) 2, 6 Д) 0, 4 , 8 Е) Кез келген цифр 5. Берілген қосындыны анықтап, төмендегі тапсырманы орындаңыз ААВ ВСА +___ СВС 2553 А-ның ең кіші мәнін анықтаңыз А) 9 В) 6 С) 5 Д) 8 Е) 4 6. Астана сөзіне төмендегі жауаптардың қойсысы сәйкес келеді? А) 284252 В) 581346 С) 037369 Д) 195413 Е) 373648 7. 1-ден бастап 100-ге дейінгі натурал сандардың қосындысы неге тең? А) 2050 В) 3050 С) 4050 Д) 5050 Е) 6050 2 - нұсқа 1. В 2. А 3. А 4. А 5 Д 6. А 7. Д
|
Тест парағы, дәптерлер. |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Топтар өзара жұмыстарын тексеріп бір-біріне және сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|||||||
|
Бағалау . оқу бойынша оқыту бойынша. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Алдымен берілген түсініктерге сай алынған тест жұмысын орындауына қарай бағалау. Топтардың ұйымшылдығына, есептеу жылдамдығына сай бағалау жіне оқушылардың өзін-өзі бағалауы. |
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||
шағым қалдыра аласыз














