Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
1 – Бөлім. Визуалды өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Суретші қолындағы микроскоп |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру 7.2.1.1-Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әртүрлі техникада таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді таңдау және негізделген түрде анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіреді. Шығармашылық идеяларды басқа өнер құралдары таңдап әртүрлі техникада таңдалған визуалды элементтерді таңдайды және негізделген түрде анықтайды
|
|
|
Құндылыққа баулу |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
|
|
|
Күтілетін нәтиже |
Әр түрлі құралдар арқылы микро суреттерді салады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 мин 2 мин 2 мин |
Сыныптағы атмосфераны құру. Сәлемдесу, түгелдеу. Жағымды психологиялық ахуал орнату. «Менің көңіл-күйім қандай?» қимыл арқылы көрсету.
«Кім жылдам» әдісі Бейнелеу өнері түрлері мен жанр туралы сұрақтар
«Коллаж»
әдісі арқылы сабақтың тақырыбын
ашу |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді
Іс-қимылды қайталайды
Сұрақтарға жауап береді
|
«Мадақтау» әдісі Жарайсың! Жақсы! Жауабыңды толықтыр! Тағы да ойлан! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA |
|
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 5 мин 25 мин |
Микросуртеттер дегеніміз –микроскоптың көмегімен алынған суреттер. Бейнетаспалар көмегімен микроскопиялық фотосуретттер көрсетеді. «Кім зерек» әдісі Бейнелер қалай жасалған? Олар неге ұқсайды?
Зертте: Қосымша құрал (телефон, оқулық) арқылы микро суреттерді зертте Эрнст Геккельдің суреттерін оқушылардың өз бетінше зерттеуіне және ассоциат ивті ойлауын дамытуға бағытталған. Оқушылар бейнелерді зерттей отырып, онда қолданылған сызықтарды, пішіндер мен түстерді зерттейді, олардың неге ұқсайтынын анықтап, өз бетінше өрнектердің нобайын салу.. Тапсырма ЖЖ Микро суреттерді визульды елестету арқылы композиция салу
|
Оқулықта берілген суреттерде не бейнеленген өз өз ойларын айтады. «Кім зерек» әдісі иллюстрация арқылы бейнелерді анықтайды
Т/б
Оқушылар суреттегі композицияның белгілерін, яғни элементтердің қайталануын, симметриясын, түстердің арақатынасын, композициялық орталығын, түс пен сызықтың, нысанның бөлшектерінің орналасуын сипаттайды. Бейнелер түймелерге, әшекейленген жұмыртқаларға, баспа таңбаларына т.б. ұқсас.
Дескриптор: 1 Микроскоп арқылы өсімдіктердің жапырақтарын зерттеу
|
«Мадақтау» әдісімен ынталандыру Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын бағалайды.
Критерий арқылы бағалау Суреттің композицялық құрылымы дұрыс болу керек; Бояуы қанық болуы, дұрыс қолдану керек; Жұмыстың безендірілуі; |
Оқулық 6-7 бет Суреттер, АКТ https://ru.pinterest.com/pin/moss-under-microscope Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: . Үш «Н» әдісі - нені білдім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма: Жұмысты аяқтау |
Өз ойларын бөліседі |
Мадақтау |
|
Суретші қолындағы микроскоп
Технологиялық карта
|
№ |
Операцияның орындалу реті және мазмұны |
Құрал-сайман жабдықтар |
Сызбасы |
Күтілетін нәтиже |
|
1 |
Микроскоп арқылы микро элементтерді көру(өсімдік жапырақтары,гүл шоқтары, әр түрлі бейнелер) |
Микроскоп Тірі организмдер Оқулық |
|
|
|
2 |
Көрген элементтерден шығармашылық композиция құрастыру |
Интернет желісі |
|
|
|
3 |
Альбомда бейнелеу |
Альбом |
|
|
|
4 |
Түрлі-түсті бояулар қолданып бояу |
Түрлі-түсті карандаш |
|
|
|
5 |
Жұмысты безендіріп және аяқтау |
Маркер |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Суретші қолындағы микроскоп
Суретші қолындағы микроскоп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
1 – Бөлім. Визуалды өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Суретші қолындағы микроскоп |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1-Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіру 7.2.1.1-Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әртүрлі техникада таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді таңдау және негізделген түрде анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қоршаған орта элементтерінің визуалды сипаттамасын (композиция, түс, пішін, фактура, пропорция) өзінше түсіндіреді. Шығармашылық идеяларды басқа өнер құралдары таңдап әртүрлі техникада таңдалған визуалды элементтерді таңдайды және негізделген түрде анықтайды
|
|
|
Құндылыққа баулу |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
|
|
|
Күтілетін нәтиже |
Әр түрлі құралдар арқылы микро суреттерді салады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 мин 2 мин 2 мин |
Сыныптағы атмосфераны құру. Сәлемдесу, түгелдеу. Жағымды психологиялық ахуал орнату. «Менің көңіл-күйім қандай?» қимыл арқылы көрсету.
«Кім жылдам» әдісі Бейнелеу өнері түрлері мен жанр туралы сұрақтар
«Коллаж»
әдісі арқылы сабақтың тақырыбын
ашу |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді
Іс-қимылды қайталайды
Сұрақтарға жауап береді
|
«Мадақтау» әдісі Жарайсың! Жақсы! Жауабыңды толықтыр! Тағы да ойлан! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA |
|
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 5 мин 25 мин |
Микросуртеттер дегеніміз –микроскоптың көмегімен алынған суреттер. Бейнетаспалар көмегімен микроскопиялық фотосуретттер көрсетеді. «Кім зерек» әдісі Бейнелер қалай жасалған? Олар неге ұқсайды?
Зертте: Қосымша құрал (телефон, оқулық) арқылы микро суреттерді зертте Эрнст Геккельдің суреттерін оқушылардың өз бетінше зерттеуіне және ассоциат ивті ойлауын дамытуға бағытталған. Оқушылар бейнелерді зерттей отырып, онда қолданылған сызықтарды, пішіндер мен түстерді зерттейді, олардың неге ұқсайтынын анықтап, өз бетінше өрнектердің нобайын салу.. Тапсырма ЖЖ Микро суреттерді визульды елестету арқылы композиция салу
|
Оқулықта берілген суреттерде не бейнеленген өз өз ойларын айтады. «Кім зерек» әдісі иллюстрация арқылы бейнелерді анықтайды
Т/б
Оқушылар суреттегі композицияның белгілерін, яғни элементтердің қайталануын, симметриясын, түстердің арақатынасын, композициялық орталығын, түс пен сызықтың, нысанның бөлшектерінің орналасуын сипаттайды. Бейнелер түймелерге, әшекейленген жұмыртқаларға, баспа таңбаларына т.б. ұқсас.
Дескриптор: 1 Микроскоп арқылы өсімдіктердің жапырақтарын зерттеу
|
«Мадақтау» әдісімен ынталандыру Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын бағалайды.
Критерий арқылы бағалау Суреттің композицялық құрылымы дұрыс болу керек; Бояуы қанық болуы, дұрыс қолдану керек; Жұмыстың безендірілуі; |
Оқулық 6-7 бет Суреттер, АКТ https://ru.pinterest.com/pin/moss-under-microscope Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: . Үш «Н» әдісі - нені білдім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма: Жұмысты аяқтау |
Өз ойларын бөліседі |
Мадақтау |
|
Суретші қолындағы микроскоп
Технологиялық карта
|
№ |
Операцияның орындалу реті және мазмұны |
Құрал-сайман жабдықтар |
Сызбасы |
Күтілетін нәтиже |
|
1 |
Микроскоп арқылы микро элементтерді көру(өсімдік жапырақтары,гүл шоқтары, әр түрлі бейнелер) |
Микроскоп Тірі организмдер Оқулық |
|
|
|
2 |
Көрген элементтерден шығармашылық композиция құрастыру |
Интернет желісі |
|
|
|
3 |
Альбомда бейнелеу |
Альбом |
|
|
|
4 |
Түрлі-түсті бояулар қолданып бояу |
Түрлі-түсті карандаш |
|
|
|
5 |
Жұмысты безендіріп және аяқтау |
Маркер |
|
|
шағым қалдыра аласыз



























