№5 зертханалық жұмыс: Сырғанау үйкеліс күшін зерттеу
|
Бөлім |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
Пән мұғалімі |
Куралханов Е.Н |
|
Күні |
18.12.24 |
|
Сынып |
7б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сырғанау үйкеліс күшін зерттеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.2.6 – тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін сипаттау; 7.2.2.7 – үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түрлі денелердің беттеріндегі сырғанау үйкеліс күшінің модулін анықтау Сырғанау үйкелісінің дене салмағына, жанасатын беттер тегіне және беттер ауданына тәуелділікті зерттеу |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспар кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 9 мин |
Жағымды атмосфера қалыптастыру. бірлесіп жұмыс істеуге назарларын тарту Өткен біліммен байланыс. Үй жұмысын «WordWoll» платформасы арқылы тексеру «Миға шабуыл» элементар сұрақтар:
Тақырып мақсаты айқындалады. Мұғалім сабақтың мақсатын айтып көрнекі түрде көрсетіп қояды. Зертханашы әр партаға керекті заттарды таратады |
Көңіл күйлерімен бөліседі, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Бүгінгі сабаққа қажет болған өткен білімге шолу жасайды Сұрақ жауаптар арқылы тақырыпты ашады |
|
Суреттер, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
«CastLots» платформа арқылы топқа бөлінеді 1-тапсырма Топтық жұмыс, жеке қорытынды жазады 1, Әр түрлі денелердің беттеріндегі сырғанау үйкеліс күшінің модулін анықтау 2, Сырғанау үйкелісінің беттер тегіне тәуелділігін зерттеу Мұғалімнің қолдауымен жұмыс жасай отырып, жоғарыдағы мақсаттарды қамту Топтарға қойылатын сұрақтар:
|
Дескриптор:
|
Өте жақсы Жақсы Жетілдір «Білім заряды» арқылы бағалау |
Слайд, құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, 50 грамдық жүктер жинағы, динамометр. А3 қағазы |
|
8 мин |
«Ойлан, топтас, бөліс» әдісі Үйкеліс күшінің дененің салмағына тәуелділігін зерттеу |
Дескриптор:
|
«Білім заряды» арқылы бағалау |
Слайд, құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, 50 грамдық жүктер жинағы, динамометр. А3 қағазы |
|
8мин |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Үйкеліс күшінің дененің жанасатын бетінің ауданына тәуелділігін зерттеу Әр топтан бір немесе екі үш оқушы шығып жұмыстарын таныстырады |
Дескриптор:
|
«Білім заряды» арқылы бағалау |
Слайд, құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, 50 грамдық жүктер жинағы, динамометр. А3 қағазы |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Mentimeter» платформасы арқылы «Сөздер бұлтын» жасайды Үй жұмысын беру «Үйкеліс күшін техникада ескеру» тақырыбына реферат жазу. 92 бет есептерін шешу |
Оқушылар керібайланыс береді. Өз ойларын телефон арқылы жазады |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сырғанау үйкеліс күшін зерттеу
Сырғанау үйкеліс күшін зерттеу
№5 зертханалық жұмыс: Сырғанау үйкеліс күшін зерттеу
|
Бөлім |
Денелердің өзара әрекеттесуі |
|
Пән мұғалімі |
Куралханов Е.Н |
|
Күні |
18.12.24 |
|
Сынып |
7б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сырғанау үйкеліс күшін зерттеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.2.2.6 – тыныштық, домалау және сырғанау үйкелістерін сипаттау; 7.2.2.7 – үйкеліс күшінің пайдасы мен зиянына мысалдар келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түрлі денелердің беттеріндегі сырғанау үйкеліс күшінің модулін анықтау Сырғанау үйкелісінің дене салмағына, жанасатын беттер тегіне және беттер ауданына тәуелділікті зерттеу |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспар кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 9 мин |
Жағымды атмосфера қалыптастыру. бірлесіп жұмыс істеуге назарларын тарту Өткен біліммен байланыс. Үй жұмысын «WordWoll» платформасы арқылы тексеру «Миға шабуыл» элементар сұрақтар:
Тақырып мақсаты айқындалады. Мұғалім сабақтың мақсатын айтып көрнекі түрде көрсетіп қояды. Зертханашы әр партаға керекті заттарды таратады |
Көңіл күйлерімен бөліседі, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. Бүгінгі сабаққа қажет болған өткен білімге шолу жасайды Сұрақ жауаптар арқылы тақырыпты ашады |
|
Суреттер, слайдтар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
«CastLots» платформа арқылы топқа бөлінеді 1-тапсырма Топтық жұмыс, жеке қорытынды жазады 1, Әр түрлі денелердің беттеріндегі сырғанау үйкеліс күшінің модулін анықтау 2, Сырғанау үйкелісінің беттер тегіне тәуелділігін зерттеу Мұғалімнің қолдауымен жұмыс жасай отырып, жоғарыдағы мақсаттарды қамту Топтарға қойылатын сұрақтар:
|
Дескриптор:
|
Өте жақсы Жақсы Жетілдір «Білім заряды» арқылы бағалау |
Слайд, құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, 50 грамдық жүктер жинағы, динамометр. А3 қағазы |
|
8 мин |
«Ойлан, топтас, бөліс» әдісі Үйкеліс күшінің дененің салмағына тәуелділігін зерттеу |
Дескриптор:
|
«Білім заряды» арқылы бағалау |
Слайд, құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, 50 грамдық жүктер жинағы, динамометр. А3 қағазы |
|
8мин |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Үйкеліс күшінің дененің жанасатын бетінің ауданына тәуелділігін зерттеу Әр топтан бір немесе екі үш оқушы шығып жұмыстарын таныстырады |
Дескриптор:
|
«Білім заряды» арқылы бағалау |
Слайд, құралдар: ағаш тақтайша, ағаш бiлеуше, 50 грамдық жүктер жинағы, динамометр. А3 қағазы |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Mentimeter» платформасы арқылы «Сөздер бұлтын» жасайды Үй жұмысын беру «Үйкеліс күшін техникада ескеру» тақырыбына реферат жазу. 92 бет есептерін шешу |
Оқушылар керібайланыс береді. Өз ойларын телефон арқылы жазады |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













