Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сырт келбет және тазалық 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Оқу бөлімі: Адамның сырт келбеті мен мінезі 8-бөлім Тақырыбы: Сырт келбет және тазалық |
Мектебі: №76 ЖОББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні, айы: 24.02.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ильясова Б.Т. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 «Ә» сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.Т6. тыңдалған мәтін негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. 5.Ж3.Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. ӘТН3. Мәтінде омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: Мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпаратты анықтай алады. Сұраққа жауап бере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Жетістік критерийлеріне, дескрипторларға сүйене отырып, мәтінмен жұмыс жасай алады, ойын айтады, жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Ақпараттың өзектілігін түсінеді. Ойын жүйелі түрде жеткізе алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
Мәтінді түсінеді Мәтінмен жұмыс жасайды Зат есімдер мен тірек сөздерді анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері: |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: 3 минут = |
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Амандасу. Топқа бөлу «Air» билеті арқылы жүзеге асады (Ақтөбе-Бекқұл баба рейсі бойынша балалар билет алып әр топқа отырғызу талонымен отырады) Бағалау парағы Үй тапсырмасын тексеру. «Зымыран» сұрақтар арқылы - Қазақ тілінде неше сөз табы бар? - Сын есім дегеніміз? -Сын есімнің шырайлары нешеге бөлінеді?(екіге, салыстырмалы, күшейітпелі шырай) - Антоним дегеніміз? (Сөздердің бір-біріне қарама-қарсы қолданылуы) -Зат есім дегеніміз? Сұрақтары қандай? (Заттың, құбылыстың, ұғымның атын білдіреді, кім? Не? Деген сұрақтарға жауап береді) -Деректі зат есім дегеніміз? (Нақтылы тануға болатын зат атаулары) -Қазақ тілінде неше септік бар? Оларды атаңыз? (7 септік бар.) -Сын есімнің мағыналық түрлері қандай? (сапалық, қатыстық сын есім) «Болжау» стратегиясы арқылы мәтін тақырыбын ашу(топтық жұмыс).
|
Оқушылар көршісінің туған күнін біліп,стикерге жазып жұлдызнамаға жабыстырады Оқушылар, сұрақтарға нақты жауап береді. Суреттерге қарап, бүгінгі тақырыпты болжайды. |
Жұлдызнама суреті мен стикерлер Слайд Видеоролик |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы: 15 минут |
«Ойбөліс» Берілген сұрақтар бойынша ой бөлісіңдер? 1.Адамның сыртқы келбеті дегеді қалай түсінесіңдер? Оған не жатады? 2.Сыртқы келбет пен адамның ішкі дүниесінің байланысы бар ма? 3. «Киіміңе қараап қарсы алады, сөзіңе қарап шығарып салады» деген сөзбен келісесіңдер? Сыртқы келбет дегеніміз не? Адамның сыртқы келбетіңе бет әлпетінің өзгерісі, дене құрылысы, бойы, салмағы, мүсіні. Тазалық –жеке адам гигиенасы. Жеке бас гигиенасы түсінігіне мыналар кіреді: күн тәртібі, тамақтану, терінің күтімі, ауыз қуысының күтімі, дұрыс киіну және дене тәрбиесі. Тыңдалым тапсырма. Мәтінді үнтаспадан тыңдап, Мазмұны не жайында екені аңғар. Сұрақтарға жауап беру.
Олар туралы қандай шығармалар оқыдың? 3.Мәтіннің екінші бөлігінде Қожанасырдың әрекеті туралы не айтар едің? Кімнің әрекеті дұрыс? Қожанасырдың ба, байдың ба? Өз ойыңды дәлелде. Видеороликтен қарап, сұрақтарға жауап беру. |
Сұрақтарға нақты, жауап береді. . |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы: 5 минут 5 минут |
«Тарсия» әдісі
І-топ: «Омонимге байланысты сөздерді фигура құрастырады.» ІІ –топ: «Антонимге байланысты сөздерді фигура құрастырады» ІІІ-топ: Синонимге байланысты сөздерден фигура құрастырады. Тақтамен жұмыс. 5-тапсырма. Кестені толтыр.
Сергіту сәті. «Смайликтер» билейді. Смайлик арқылы, билету.
Жұптық жұмыс. Жұптарынның кескін-келбетін суреттеу. Беті-аққұба , шашы қара,
Постер қорғау. Оқушының келбеті қандай болу керек?
Сабақты қорытындылауға «Миыңның суретін сал» стратегиясын ұсынамын. Оқушылар мидың суретін дәптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады
Бағалау. Белсенді қатысқан оқушыларға сыйлық сертификатын беру.
|
Берілген қағаз қиындыларының пайдаланып фигура құрастырады.
Тақтамен жұмыс жасайды. Сөздерді қатесіз жаза алады.
|
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытындылау: |
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңдер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 Сабақ барысында өзгертулер енгіздің бе? Неге?
2 Жүргізілген жұмыс
түрлері қаншалықты тиімді
болды? Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |