|
Білім беру ұйымының атауы: |
«Матақ ауылының №15 ЖББ мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Мұхаметжанова Айгүл Бақытжанқызы |
|||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сыртқы және ішкі сызықтар арқылы қисық пішінді бұйымды қыларамен көркемдеп аралау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.3.1-Өлшем мен белгілеу негізінде орындалған бұйым дайындау үшін материалдарды қол құралдарымен өңдеу 5.2.3.2-Түрлі конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардан қарапайым бұйым дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Алынған өлшем мен белгілеу негізінде бұйым дайындауға арналған материалдарды қол еңбегі құралдарымен өңдейді; -Табиғи және жасанды материалдардан қарапайым бұйым дайындау кезінде, құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
|
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін-бірі бағалау |
Таныстырылым, оқу жоспары, карточкалармен сандар, эскиз және оқушылар нөмірлері белгіленген суреттері |
||
|
Ортасы
35 мин. |
Сабақ барысы. (Ө) Оқушылар шеберлердің тәжірибесіне сүйене отырып, өткен сабақта жасалған бұйымға байланысты нобайларын таныстыру сұралады. Жасалатын бұйымның технологиялық картасын пайдалана отырып материал ұсынады. Олардың қасиеттерін ескереді. (ағаш, коматекс, фанера, крагиус т.б.). (Ө) Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, бұйымды орындату.
Сарамандық жұмыс Жұмыс барысында (ТҚЕ) техника қауіпсіздік ережелерін мұқият сақтауды оқушыларға үнемі ескертіп отыру қажет. Оқушылар ресурстарды біріге қолдана отырып және қолдау көрсетіп, топта жұмыс жасайды. Оқушыларға өз жасаған нобайларынан басқа таратпа материал ретінде дайын суреттерді ұсынуға болады. Қыларамен жасалған бұйымдар үлгісі:
Деңгейлік тапсырма. (дифференцация) А деңгейі – өз ойынан құрастырған композициясын ішкі және сыртқы контур сызықтары бойынша қылараман кесіп орындатады В деңгейі - өз ойынан құрастырған композициясын сыртқы контурымен ғана кесіп орындатады С деңгейі – дайын суретті материалға көшіу арқылы сыртқы контурымен кескізеді (жеңіл кесілетін материал, пенополистирол) (ҚБ) Жұмыс аяғына қарай оқушылар өз жұмыстарын сынып алдына көрсетіп, талдауды ұсынады.
|
Оқушылар таңдаған карточкадағы нөмірлерін таныстырып өз ойларымен бөліседі. Эскиз: Оқушылар өздерінің таңдаған нобайларын таныстырады.
Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады
«Голосағат» әдісі: кюар код арқылы тапсырма беріледі:
І топ: дайындаған нобай бойынша берілген
материалға үлгісін үш оқушы кезек бастырады және уақыт
есептеледі |
Дескриптор Алынған өлшем негізінде бұйым дайындауға арналған материалдарды қыларамен өңдейді; Түрлі конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардан қарапайым бұйым дайындайды; Материалдар мен құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып көрсетеді.
Үш бұрыш-қанағаттанарлық, төрт бұрыш-жақсы, шеңбер-жаман карточкаларын көрсету арқылы бірін – бірі бағалау.
|
Қыларамен көркемдеп кесу http://www.idea-master.ru/hudojestvennoe-vypilivanie-lobzikom.html Митюрин Александр және оның оқушылары.
Talkingco.de Платформасы
Жеңіл кесілетін материал, пенополистирол, сызғыш, қалам, сызу құралдары. көшірме қағаз, эскиз, қылара, егеу |
||
|
Аяқталуы
5 мин. |
7. Сабақ шарттары бойынша өзіңдік бақылау және нәтижеге өзіңдік баға беру. Сабақтың соңында оқушылар жасаған жұмыстарына талдау жүргізеді және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жұмысты жақсарту керек екендігіне белгілер (рефлексия) жүргізеді. - не үйрендің, не білдің? - не түсініксіз қалды? - немен айналысу керек? |
Оқушылар бүгінгі сабақтың қандай деңгейде өкенін және қаншалықты қызықты, әрі түсінікті болғанын айтады. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сыртқы және ішкі сызықтар арқылы қисық пішінді бұйымды қыларамен көркемдеп аралау.
Сыртқы және ішкі сызықтар арқылы қисық пішінді бұйымды қыларамен көркемдеп аралау.
|
Білім беру ұйымының атауы: |
«Матақ ауылының №15 ЖББ мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Мұхаметжанова Айгүл Бақытжанқызы |
|||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сыртқы және ішкі сызықтар арқылы қисық пішінді бұйымды қыларамен көркемдеп аралау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.3.1-Өлшем мен белгілеу негізінде орындалған бұйым дайындау үшін материалдарды қол құралдарымен өңдеу 5.2.3.2-Түрлі конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардан қарапайым бұйым дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Алынған өлшем мен белгілеу негізінде бұйым дайындауға арналған материалдарды қол еңбегі құралдарымен өңдейді; -Табиғи және жасанды материалдардан қарапайым бұйым дайындау кезінде, құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
|
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін-бірі бағалау |
Таныстырылым, оқу жоспары, карточкалармен сандар, эскиз және оқушылар нөмірлері белгіленген суреттері |
||
|
Ортасы
35 мин. |
Сабақ барысы. (Ө) Оқушылар шеберлердің тәжірибесіне сүйене отырып, өткен сабақта жасалған бұйымға байланысты нобайларын таныстыру сұралады. Жасалатын бұйымның технологиялық картасын пайдалана отырып материал ұсынады. Олардың қасиеттерін ескереді. (ағаш, коматекс, фанера, крагиус т.б.). (Ө) Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, бұйымды орындату.
Сарамандық жұмыс Жұмыс барысында (ТҚЕ) техника қауіпсіздік ережелерін мұқият сақтауды оқушыларға үнемі ескертіп отыру қажет. Оқушылар ресурстарды біріге қолдана отырып және қолдау көрсетіп, топта жұмыс жасайды. Оқушыларға өз жасаған нобайларынан басқа таратпа материал ретінде дайын суреттерді ұсынуға болады. Қыларамен жасалған бұйымдар үлгісі:
Деңгейлік тапсырма. (дифференцация) А деңгейі – өз ойынан құрастырған композициясын ішкі және сыртқы контур сызықтары бойынша қылараман кесіп орындатады В деңгейі - өз ойынан құрастырған композициясын сыртқы контурымен ғана кесіп орындатады С деңгейі – дайын суретті материалға көшіу арқылы сыртқы контурымен кескізеді (жеңіл кесілетін материал, пенополистирол) (ҚБ) Жұмыс аяғына қарай оқушылар өз жұмыстарын сынып алдына көрсетіп, талдауды ұсынады.
|
Оқушылар таңдаған карточкадағы нөмірлерін таныстырып өз ойларымен бөліседі. Эскиз: Оқушылар өздерінің таңдаған нобайларын таныстырады.
Оқушылар әрбір таныстырылымнан кейін сұрақтар қоя алады
«Голосағат» әдісі: кюар код арқылы тапсырма беріледі:
І топ: дайындаған нобай бойынша берілген
материалға үлгісін үш оқушы кезек бастырады және уақыт
есептеледі |
Дескриптор Алынған өлшем негізінде бұйым дайындауға арналған материалдарды қыларамен өңдейді; Түрлі конструкциялық, табиғи және жасанды материалдардан қарапайым бұйым дайындайды; Материалдар мен құралдарды қауіпсіздік техникасын сақтап, қолданудың маңыздылығын сезіне отырып көрсетеді.
Үш бұрыш-қанағаттанарлық, төрт бұрыш-жақсы, шеңбер-жаман карточкаларын көрсету арқылы бірін – бірі бағалау.
|
Қыларамен көркемдеп кесу http://www.idea-master.ru/hudojestvennoe-vypilivanie-lobzikom.html Митюрин Александр және оның оқушылары.
Talkingco.de Платформасы
Жеңіл кесілетін материал, пенополистирол, сызғыш, қалам, сызу құралдары. көшірме қағаз, эскиз, қылара, егеу |
||
|
Аяқталуы
5 мин. |
7. Сабақ шарттары бойынша өзіңдік бақылау және нәтижеге өзіңдік баға беру. Сабақтың соңында оқушылар жасаған жұмыстарына талдау жүргізеді және қандай жұмыс жақсы атқарылды ал, қай жұмысты жақсарту керек екендігіне белгілер (рефлексия) жүргізеді. - не үйрендің, не білдің? - не түсініксіз қалды? - немен айналысу керек? |
Оқушылар бүгінгі сабақтың қандай деңгейде өкенін және қаншалықты қызықты, әрі түсінікті болғанын айтады. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















