Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сыртқы келбет және өмір салты

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушы сыртқы келбет пен өмәр салтының үйлесімділігі туралы пікір қалыптастырады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ашық сабақ

Сабақ. Қазақ тілі

Алматы қаласы №173 мектеп-лицей

Күні :


Мұғалімнің аты-жөні: Шатемірқызы Ақмарал


СЫНЫП: 5


Қатысқандар:


Қатыспағандар:


8-бөлім

«Адамның сырт келбеті мен мінезі»

Сабақтың тақырыбы:

«Сыртқы келбет және өмір салты»

Осы сабақта қол жеткізілетін

оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.ӘТН4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімдерді зат есім орнына қолдана білу.

5.О2.6.1.Оқылым стратегияларын қолдану, жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: диалогке еркін қатысып, өз пікірін білдіре алады.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген материалдар бойынша оқылым стратегияларын орындайды.


Кейбір оқушылар орындай алады: сөздері көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады, оқылым стратегияларын бағалайды.


Тілдік мақсат

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Бойы: ұзын бойлы, орта бойлы, кішкентай бойлы, аласа. Дене бітімі: денелі, толық, арық, жүдеу. Беті: сопақ, дөңгелек, алма бет, аққұба, қараторы, ақсары. Мұрны: қоңқақ, таңқы, жалпақ, пұшық, қыр мұрын, құс мұрын. Көзі: ботагөз, қысық, қой көзді, көк көз, қара көз. Қасы: қиғаш, жіңішке, қалың. Шашы: ұзын, қысқа, бұйра, сары шашты, қара қоңыр, сирек, жирен. Еріндері: қалың, жұқа. Жас шамасы: кәрі, орта жастағы, 20-25-терде...,

Жүзіктің көзінен өткендей(сұлу), жүрегінің түгі бар (батыр).


Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы

тіркестер: Сыртқы келбет арқылы адамды толық бағалай аламыз ба? Неге?

Өмір салты сыртқы келбетке қалай әсер ете алады?

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті …. Деп ойлайсыз?

Ишара:

Бағалау критерийі

Мәтін мазмұны негізінде маңызды ақпараттарды анықтайды.

Оқылым стратегияланын қолданады.


Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам жəне жоғары руханият


Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану және бейнелеу.


АКТ дағдылары

Сабақ барысында оқушылар интербелсенді тақта арқылы тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланады.

Қажетті құрал-жабдықтар

Интерактивті тақта, тақырыпқа қатысты слайдтар, түрлі түсті қарындаштар, фломастерлер, плакат.

Оқыту әдістері

Әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ-жауап

Алдыңғы оқу:


Сын есімдер туралы түсінік бар. Сұрақтары: қандай? қай?

(4-сынып)

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

Раппорт. Сенім орнату 1 минут.

Тақырыпты жариялау – 30 сек.

Мақсат пен бағалау критерийлерін оқушылармен бірге талқылау

(5 минутқа дейін):


- Тапсырма беріп, оның орындау тәсілін ұсыну (мақсаты мен қалай орындалатындығын талқылау, критерийлер ұсыну) – 1 мин.


- Тапсырманы орындау - 4-10 мин.

орындаудың нәтижелерін талқылау – 2-4 мин.

Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

  • Оқушылар топ құрамында қол ұстасып, тақтада жазылған сөздерді (раппорт) хормен айтады:

  • Біз табысқа жететіндігімізге толық сенімдіміз.

  • Біздің қабілеттеріміз күн сайын жақсаруда. 

Ендеше, мына әдемі гүлдердей жайқалып жүрейік деп, гүлдерді таңдап алайық. Гүл түстері арқылы шағын топтарға бірігеді.

  • Балалар, қандай көңіл күйдесіздер?

  • Тау қопаруға дайынсыздар ма?

  • Тақтадағы суреттерге көңіл аударайық: Сыртқы келбеттеріне қарап адамды тануға бола ма?

  • Үй тапсырмасын сұрау

- Балалар, үйге қандай тапсырма берілген еді?

- Әр топқа постер дайындау.

- Жарайсыңдар.

- Ендеше, сыртқы келбет пен өмір салты туралы үйге берілген постерлеріңізді қорғауға шақырамын.


Топтар шығып, үйге берген постерлерін бүгінгі білімдерімен толықтыра қорғайды.

1-топқа: «Сыртқы келбетке өмір салтының әсері»

2-топқа: «Киіміне қарап қарсы ал»

3-топқа: «Келбет пен мінез үйлесімділігі»

  • Сын есім дегеніміз не? Түрлерін ата.

  • Сапалық сын есімнің қатыстық сын есімнен айырмашылығы неде?

Кері байланыс:

- Сыртқы келбетке қарап, адамды танып-білу оңай ма екен?

- Өмір салтының адамның сыртқы келбетіне әсері бар ма?

- Неліктен бұл топ өздерін «сангвиниктер деп атаған?


Ендеше, сабағымызды жалғастырайық.

Сабақтың тақырыбыСыртқы келбет және өмір салты» 2-күн.

- Сіздер бүгін сабақта не үйренгілеріңіз келеді?

- Сіздердің үйренгендеріңіздің дәлелі қандай болады?

Оқушылар бүгінгі сабаққа мақсат қояды, дәптерлеріне түсіреді.


Мақсат қою:

Нақты, қолжетімді, шындыққа негізделген,

өлшеуге болатын,

уақытқа сай.






«Жарайсыңдар».

«Тамаша».

«Өте жақсы».

«Мен тура осылай жақсы орындайтындарыңды

сезген едім».


Дескриптор:

  • эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады.

диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіреді.

  • Сұрақтарға жауап береді.

Кері байланыс: топтың қорғағаны ұнады ма?

Бұл топтан не үйрендің? Нені білдің?

ҚБ: топтар бір-біріне гүлдер ұсынады.




Мақсат қою – белгілі бір уақыт аралығында жүзеге асатын үздіксіз процесс.

Сабақтың ортасы

Қызығушылығын ояту.



Сабақтың ортасы

(проблема шешу, өз қолымен жасау, орындау, операциялық кезең).

- Тапсырма мен оның орындау тәсілін ұсыну (мақсаты мен қалай орындалатындығын талқылау, критерийлер ұсыну) – 2 мин.

Тапсырманы орындау - 8-20 мин. (мұғалім бақылайды, көмектеседі, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталандырады, мақтайды, сынып/топ/жұп жұмысын үйлестіреді).

- Тапсырманы орындаудың нәтижелерін талқылау – 3-5 мин.



Тапсырма


Мәтінді мұқият оқыңыз, мәтіннің мазмұнына талдау жасай отырып, идеяны анықтаңыз.

Адам тану - даналықтың қайнар көзі. Ағат айтқан бір сөзі, жаңсақ басқан бір қадамы, өтініш, тілегіңді кешеуілдетуі – асығыс шешім қабылдауға, ол кісі туралы теріс пікірде болуға негіз емес. Өйткені, оның әртүрлі себебі бар болуы мүмкін. Ал адамдардың кейбірі сылтау, себеп айтуға ұялады, тіпті арланады да. Осы есіңізде болсын.

Жүсіп Баласағұни айтқан екен: «Кісі танымақ болсаң, ісіне қара», - деп. Адамның уәдесінде тұра білуі, өзгеге жақсылық жасауы, малға да, жанға да мейірімді болуы, жомарттығы, кеңпейілділігі, қарапайым, мәдениеттілігі, еңбекқорлығы оның қандай адам екенін айтқызбай-ақ танытады, өскен ортасы мен алған тәлім-тәрбиесінен де мол мағлұмат береді. Ал мұның сыртында адамның киген киімі мен үйінің тазалығы, ұстаған құрал-жабдықтарының, көлігінің жағдайы, қатысатын ойын-сауығы, әуес әдет-ғұрыптары да оның жан дүниесінің айнасы.


  • Зерттеп оқу тапсырылады.

  • Бір оқушы дауыстап оқиды.

  • Топтар бір сұрақтан құрастырады:

  • Мәтін не туралы?

  • Данышпан бабамыз Ж.Баласағұни не деп айтқан екен? (осылай құрауы мүмкін)

- Балалар, сын есімдерді табыңдар және атаңдар. (ауызша)

  • Оқушы тақтаға шығып талдайды: қарапайым, кеңпейілді.

Кері байланыс:

  • Тақтаға шыққан оқушылар дұрыс талдады ма?

  • Мәтіннен заттанған сын есімдерді есіңе сақтай алдың ба?

Мәтіндер жазылған парақтарды жиып аламын, топбасшылар тапсырмалар жазылған қағаздарды алады. Үш қағазда үш түрлі тапсырма жазылған:

  1. Толық мәтін.

  2. Жасырынған сөздерді табады.

  3. Мәтін ретінің орындары алмастырылған.

Топтық жұмыстар:

1-топқа: «Фрагменттерді қалыптастыру».

(Тақырып қою, жоспар құру, сұрақ құрастыру.

2-топқа:

Жасырынбақ” ойыны. Оқушылар ақпаратты оқып не жаттап алғаннан соң, ақпарат жасырылады немесе өзгертіледі, ал оқушылар еске түсіруге тырысады. Жасырынған ақпаратты қайта қарауға болмайды.


Тапсырма.

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жазыңыз.

Адам тану - даналықтың қайнар көзі. Ағат айтқан бір сөзі, жаңсақ басқан бір қадамы, өтініш, тілегіңді кешеуілдетуі – асығыс шешім қабылдауға, ол кісі туралы теріс пікірде болуға негіз емес. Өйткені, оның әртүрлі себебі бар болуы мүмкін. Ал адамдардың кейбірі сылтау, себеп айтуға ұялады, тіпті арланады да. Осы есіңізде болсын.

Жүсіп Баласағұни айтқан екен: «Кісі танымақ болсаң, ісіне қара», - деп. Адамның уәдесінде тұра білуі, өзгеге ... жасауы, малға да, жанға да ... болуы, ... , .... , .... , ... , .... оның қандай адам екенін айтқызбай-ақ танытады, өскен ортасы мен алған тәлім-тәрбиесінен де мол мағлұмат береді. Ал мұның сыртында адамның киген киімі мен үйінің ... , ұстаған құрал-жабдықтарының, көлігінің .... , қатысатын ... , әуес ... да оның жан дүниесінің айнасы.

Өйткені, оның әртүрлі себебі бар болуы мүмкін.



Ағат айтқан бір сөзі, жаңсақ басқан бір қадамы, өтініш, тілегіңді кешеуілдетуі – асығыс шешім қабылдауға, ол кісі туралы теріс пікірде болуға негіз емес.



Адамның уәдесінде тұра білуі, өзгеге жақсылық жасауы, малға да, жанға да мейірімді болуы, жомарттығы, кеңпейілділігі, қарапайым, мәдениеттілігі, еңбекқорлығы оның қандай адам екенін айтқызбай-ақ танытады, өскен ортасы мен алған тәлім-тәрбиесінен де мол мағлұмат береді.



Осы есіңізде болсын.



Адам тану - даналықтың қайнар көзі.



Ал мұның сыртында адамның киген киімі мен үйінің тазалығы, ұстаған құрал-жабдықтарының, көлігінің жағдайы, қатысатын ойын-сауығы, әуес әдет-ғұрыптары да оның жан дүниесінің айнасы.



Жүсіп Баласағұни айтқан екен: «Кісі танымақ болсаң, ісіне қара», - деп.



Ал адамдардың кейбірі сылтау, себеп айтуға ұялады, тіпті арланады да.




3-топқа:
“Адасқан фактілер”

Тапсырма. Мәтінді ретімен қойыңыз.


Сергіту сәті. Ойсергек: Менің мамандығым...

Топтар шеңбер құрып тұра қалады, өздері таңдаған мамандық рөліне еніп, өмір салты бойынша бір-біріне тілек айтады.

- Мен - ең жақсы дәрігермін, ауырмауыңызды тілеймін.

- Мен - бай банкирмін, менің банкімнен кредит алуға шақырамын.

- Мен - мықты мұғаліммін, сабақты жақсы оқуыңды тілеймін. тс.с.

Бағалау критерийлері:

* Мәтін мазмұны негізінде маңызды ақпараттарды анықтайды.

* Оқылым стратегияларын қолданады.





Дескриптор

Білім алушы

*мәтіннің негізгі идеясын анықтайды.

*Оқылым стратегияларын қолданады.

*Заттанған сын есімдерді табады.

*Сұрақ құрастырады.

*Жауап береді.







(сұрақ құрастыруды мәтінді естерінде сақтау үшін бердім)






Дескриптор:

- Сын есімдерді құрамына, мағынасына қарай талдайды.

- Шырай түрін табады.

- Заттанған сын есімді анықтайды.






Тапсырмалар бойынша

Дескриптор:

1-топқа:

  • Мазмұнға сай тақырып қояды.

  • Жоспар құрастырады.


Кері байланыс:

  • Топтың жауаптары дұрыс па?

  • Несімен ұнады?

  • Бағалаңдар.



















Дескриптор: көп нүктенің орнына жасырынған сөздерді тауып, жазады.


Кері байланыс:

  • Топтың жауаптары дұрыс па?

  • Несімен ұнады?

  • Бағалаңдар.






Дескриптор:

  • Мәтінді ретімен қояды.

Кері байланыс:

  • Топтың жауаптары дұрыс па?

  • Несімен ұнады?

  • Бағалаңдар.


Үш түрлі түспен бағалайды.







Кері байланыс:

  • Оқылым стратегиялары есте сақтау үшін тиімді ме екен?

  • Қай топтың жұмысына жоғары баға бере аламыз? Неге?


Сабақтың соңы

Сабақтың аяғы (проблема шешімін қорытындылау, бағалау-рефлексиялық кезең).

- Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма және оны орындау тәсілі (мақсатын талқылау, дескриптор ұсыну). Сабақтың бағалау критерийлері осы жерде қадағаланады.

Тапсырманы орындау - 4-10 мин. (мұғалім бақылайды, оқушылардың үйрену деңгейлері бойынша өзі үшін қорытындылар жасайды).

- Тексеру (өзін-өзі немесе бірін-бірі) және тапсырманы орындаудың (тексеру) нәтижелерін талқылау – 2-8 мин.

7. Рефлексия: сабақ нәтижелерін (не үйренгендігін, жетістіктері мен кедергілерді) талқылау, қорытындылау – 2-5 мин

«Ойтаразы».

«Шығу» парағы

Бұрыннан білетінмін

Нені?


Осы бөлімде білдім





  • Сыртқы келбет пен өмір салты туралы не пайымдадың, түсінігің кеңейді ме?


  • Сөздік қорың көбейді ме, қандай сөздер?




  • Сын есімнің шырайлары мен заттанған сын есімді түсіндің бе? Қалай білдің?





Болашақта білгім келеді

Сын есімдер туралы түсінбеген тұстарың бар ма?

Нені білгің келеді?

Менің

Көңіл күйім



Неге?







Picture 2




Өзін өзі бағалау және реттеу парақтары үлестіріледі.















Үйге тапсырма беру

13-тапсырма. «Адамның сыртқы келбеті мен өмір салты» тақырыбына эссе жазып келу.


Үлгі ретінде бейнефильм көрсету (уақыт болса)


Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға

тапсырманы қалай

түрлендіресіз?




Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

«Бас бармақ», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Қол шапалақтау», «Мақтау», «Бағдаршам»әдісі арқылы формативті бағалау түрлерін қолданамын.








Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).






Рефлексия




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:



2:




Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер

еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:




2:




Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:


2:













Ойтаразы.

«Шығу» парағы


5 «Е» сынып оқушысы:

Бұрыннан білетінмін

Нені?

________________________________________________________________

________________________________________________________________

Осы бөлімде білдім






  • Сыртқы келбет пен өмір салты туралы түсінік кеңейді ме? ___________________________________________________________

___________________________________________________________

  • Сөздік қорың көбейді ме, қандай сөздер?___________________________

_______________________________________________________________


  • Сын есімнің шырайлары мен заттанған сын есімді түсіндің бе? Қалай білдің?___________________________________________________________

_____________________________________________________________

  • Мақсатыңа жетуіңе қандай екі нәрсе әсер етті?_________________________

1._________________________________________________________________

2._______________________________________________________________

Болашақта білгім келеді

Сын есімдер туралы түсінбеген тұстарың бар ма?

Нені білгің келеді?

______________________________________________________________________________________________________________________________________


Менің көңіл күйім








Неге?











Адамның сыртқы кескін-келбеті, жүріс-тұрысы, сөйлесу, сәлемдесу әдебі, ұйықтау, отыру мәнері арқылы-ақ оның қандай мінезді, ақыл-парасатының, ерік-күшінің, белсенділігінің қаншалықты екенін аңғаруға болады.









Сыртқы келбет (түр) дегеніміз не? 

Адамның сыртқы келбетіне кіретін дене, заттар, жаратылыс: киім, фигура (латын сөзі, аударғанда: «сыртқы түр» деген мағынаны білдіреді), келбет, бет-әлпетінің өзгерісі, дене құрылысы, бойы, салмағы, мүсіні. 

Адамның қадір-қасиеті, көпшілік жағдайда, мінез-құлқына қарай бағаланады. Талай-тағдырға да оңды-солды әсер етеді. Келісті мінез өмір кеңістігінің төріне шығарады, теріскейлігі қазан-ошақ басынан асырмайды. Демек, мінезді еркінсітпей, әманда, ақылға жүгіндіру қажет. 







Бұл төрт терминдерге түсінік :

1) Меланхолик — адамдарға тән төрт темпераменттің бірі. Меланхолик сәл нәрсеге сезімтал, тұйық, сөзге сараң, жайбасар адамға қатысты айтылады.

2) Холерик — темпераменттің типі (Мінезді, қызу мінезді, жігерлі адам). шыдамсыз, күйгелек кісі. қимыл-қозғалысы шапшаң. Икемсіз оқыс қылықтарына қарамастан, қызулы, жігерлі, пысық және іс-әрекет атқаруға бейімді келеді. Жұмысқа құмарта беріліп, екпінмен істеуші, анық, әсерлі, мәнерлі сөйлейді. Холерик белсенді, батыл келеді, іске шапшаң кіріседі.

3) Сангвиник — оптимист адамды белгілеу үшін қолданылатын термин. Сангвиник типті адамның эмоциялық қозуы шапшаң, күшті болады, бірақ көп тұрақтамайды. Көңіл-күйі әп-сәтте өзгереді. Сангвиник — әсершіл адам. Көңілі көтеріңкі келеді. Ұзақ уақыт мұңайып жүрмейді. Шапшаң да икемді, қозғалғыш та қызу, еті тірі, сергек келеді. Сезім күйлерін сыртқы қимылдары әйгілеп тұрады. Көтеріңкі, мәнерлі сөйлейді, мимика, қимылы көп. Ақжарқын, ашық келеді. Мұндай адам басқалармен тез тіл табысады, бірақ қарым-қатынасқа онша мән бермейді.

4)Флегматик. Флегматик темпераменті сезімнің болымсыз білінуімен сипатталады; ол жүріс-тұрысы мен сөзінде сылбыр, оның мимикасы онша айқын емес, қимылдары сараң. Флегматик эмоциялық қозуы әлсіз болады, қызуланып желікпейді, елеуреп ашуланбайды, көңіл-күйлері байсалды, орнықты қалпында ұзақ сақталады, баяу өзгереді, жарқырап қуануы да, жабырқап қайғыруы да қиын, аз қозғалады, сылбыр, керенау қимылдайды. Кісімен араласып жақындасуда мардымсыз, іске ырғалып-жырғалып барып кіріседі. Іс-әрекетін байсалды, тиянақты орындайды, бастаған ісін қадағалап істейді, аяқтап шығады. Флегматик байсалды, баяу, орнықты болады. Кісіге үйірлігі аз, өзі ешкімге тиісіп, соқтығыспайды. Біреу жанжалға шақырса, есебін тауып жалтарып кетеді, тыныштықты жақсы көреді.










1-топқа: «Фрагменттерді қалыптастыру».

(Тақырып қою, жоспар құрау)















































Өйткені, оның әртүрлі себебі бар болуы мүмкін.



Ағат айтқан бір сөзі, жаңсақ басқан бір қадамы, өтініш, тілегіңді кешеуілдетуі – асығыс шешім қабылдауға, ол кісі туралы теріс пікірде болуға негіз емес.



Адамның уәдесінде тұра білуі, өзгеге жақсылық жасауы, малға да, жанға да мейірімді болуы, жомарттығы, кеңпейілділігі, қарапайым, мәдениеттілігі, еңбекқорлығы оның қандай адам екенін айтқызбай-ақ танытады, өскен ортасы мен алған тәлім-тәрбиесінен де мол мағлұмат береді.



Осы есіңізде болсын.



Адам тану - даналықтың қайнар көзі.



Ал мұның сыртында адамның киген киімі мен үйінің тазалығы, ұстаған құрал-жабдықтарының, көлігінің жағдайы, қатысатын ойын-сауығы, әуес әдет-ғұрыптары да оның жан дүниесінің айнасы.



Жүсіп Баласағұни айтқан екен: «Кісі танымақ болсаң, ісіне қара», - деп.



Ал адамдардың кейбірі сылтау, себеп айтуға ұялады, тіпті арланады да.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.01.2019
5958
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12