|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы орта мектебі МДШО КММ |
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
Бөлім: |
Өнер |
|
Педагогтің аты жөні: |
Азимканова Динара Джумакожаевна |
|
Күні: |
18.01.23 |
|
Сынып: |
3 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және туынды зат есім |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4. негізгі, туынды зат есімдерді анықтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарманы іштей оқиды қажетті ақпараттарды щығармадан белгілейді ЕББҚ шығарманы іштей оқиды қажетті ақпаратты шығармадан табады |
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Рессурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3мин 1 мин |
Аудиозаписьтен табиғат мезгіліне қарай дыбыстарды естіртемін Алдымен уілдеген боран дыбысы, одан соң жаңбыр, одан соң аққан су, сайраған бұл-бұл дауысы, боран дыбысымен аяқталады. Жетелеуші сұрақтар қою арқылы «Жыл мезгілдері қонақта» ұғымына жетелеу Әр мезгіл бізге тосын сый дайындаған екен Сонымен қатар осы жыл мезгілінде туған ұлы тұлғалар жайында мағлұматтарды да білетін боламыз Біз әр белестен мүдірмей өтуге уәде берейік Қыс мезгілі қатулы Қыстық олимпиадаға бару үшін үй тапсырмасын оқиық ТЖ оқып бағалату ЕББҚ тапсырманы орындауға қолдау көрсетемін Сабақтың тақырыбы: Мақсатымыз:
ДЖ күн реті мен көркем жазу минуты |
Оқушылар көзін жұмып, дыбысты таңдай отырып, қандай белгілер, қай мезгілге қатысты екенін айтады -қыс -көктем -жаз -күз |
Мұғалім нің бағала уы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5мин |
Ұжымдық жұмыс Қыс мезгілі Екі аялдамада автобустар жүруге дайын тұр Орын саны алдын-ала белгіленген. Ол үшін қай спорттық жарысқа барғыларың келеді. Сол жарыс спортын таңдап алып автобусқа отыру үшін сөздерді ажырата алуымыз керек. Тапсырма: Зат есім сөздерінің қайсысы негізгі, қайсысы туынды екенін ажырат Дескриптор: - сөзді құрамына қарай ажырата алады
Қыс мезгілінде қандай тұлға өмірге келген екен? Роза Тәжібайқызы Бағланова Көктем мезгілі Ең көп болатын құбылыс жаңбырдың көп жауы Қолшатыр көмекке келеді Ол үшін жұптаса отырып жұмыс жасайық Жұптық жұмыс
25-жаттығу Тапсырма: Мәтіннің қатесін тауып түзеп жаз Дескриптор: -бірінші қатені табады -екінші қатені табады 1. зергердер- зергерлер 2. сақыйна- сақина «Білгенге маржан» әдісі Сөз мағыналарын ашу
Ерлерге арнап кісе - белдік Шақша - ыдыс Балдақ – құсқа арналған қону үшін немесе жарақат алған тіреп жүруге арналған құрал Көктем мезгілінде қандай тұлға өмірге келген екен? Нұрғиса Атабайұлы Тілендиев Жаз мезгілі де кеп жетті Ең қызық ойындар ойналатын кез. -Немен ойнағанды жақсы көресіңдер? - Өзіңе ұнаған допты таңдап ал Ал енді доп өзімізде қалу үшін берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдап көріңдер Тапсырма: Берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдау жаса Дескриптор: - бірінші сөзді талдайды; - екінші сөзді талдайды; - үшінші сөзді талдайды; Тапсырманың дұрыс жауабы тақтадан көрсетіледі, оқушылар өз жұмыстарын тексереді Қызыл, жасыл ЕББҚ тапсырма: Берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдау жаса Дескриптор:
(ЕББҚ жұбының көмегімен жасайды) Жаз мезгілінде қандай тұлға өмірге келген екен? Шара Жиенқұлова Бүгінгі күнгі өзіңнің жұмысыңды бағала, жиғаныңды есепте қорытынды жаса « Менің жеміс ағашым» әдісі арқылы оқушылар жинаған заттарының түсіне қарай келіп тұрады
Күз мезгілінде қандай тұлға өмірге келген екен? Мұхтар Әуезов |
Оқушылар спорттық шаңғы мен коньки суреттерінің артындағы сөздергі қарап өзіне тиесілі автобус жанына барады
Думанқызы Салиха
өз жұптарын табиғат белгілері арқылы табады
Жұптаса отырып орындайды
Оқушылар мәтінді оқып, қате жазылған сөздерді түзеп дәптерге жазады Тапсырмаларын тақтада көрсетілген дұрыс жауабымен тексеріп, бағалайды, белгісін қояды
Қалымқызы Айша
Домбыралар, емхана, күйші
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Абай атындағы орта мектебі
МДШО КММ Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: Өнер Педагогтің аты
жөні: Азимканова Динара
Джумакожаевна Күні: 18.01.23 Сынып: 3 Сабақтың
тақырыбы: Негізгі және туынды зат
есім Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 3.4.2.4. негізгі, туынды зат
есімдерді анықтау
Сабақтың
мақсаты:
шығарманы іштей
оқиды
қажетті ақпараттарды
щығармадан белгілейді
ЕББҚ
шығарманы іштей
оқиды қажетті ақпаратты шығармадан
табады Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыты Педагогтің
әрекеті
Оқушының
іс
әрекеті Бағалау Рессурстар
Сабақтың
басы
3мин 1
мин
Аудиозаписьтен
табиғат мезгіліне қарай
дыбыстарды естіртемін
Алдымен уілдеген
боран дыбысы, одан соң жаңбыр, одан соң аққан су, сайраған бұл-бұл
дауысы, боран дыбысымен
аяқталады.
Жетелеуші сұрақтар
қою арқылы «Жыл мезгілдері қонақта» ұғымына
жетелеу
Әр мезгіл бізге
тосын сый дайындаған екен
Сонымен қатар осы
жыл мезгілінде туған ұлы тұлғалар жайында мағлұматтарды да білетін
боламыз Біз әр белестен мүдірмей өтуге уәде
берейік
Қыс мезгілі
қатулы
Қыстық олимпиадаға
бару үшін үй тапсырмасын
оқиық
ТЖ оқып
бағалату
ЕББҚ тапсырманы
орындауға қолдау көрсетемін
Сабақтың
тақырыбы:
Мақсатымыз:
ДЖ күн реті мен көркем
жазу минуты
Оқушылар көзін
жұмып, дыбысты таңдай отырып, қандай белгілер, қай мезгілге қатысты
екенін айтады
-қыс
-көктем
-жаз
-күз Мұғалім нің
бағала уы
Сабақтың
ортасы 5мин
Ұжымдық
жұмыс
Қыс
мезгілі
Екі аялдамада
автобустар жүруге дайын тұр
Орын саны алдын-ала
белгіленген.
Ол үшін қай спорттық
жарысқа барғыларың келеді. Сол жарыс спортын таңдап алып автобусқа
отыру үшін сөздерді ажырата алуымыз
керек.
Тапсырма:
Зат есім сөздерінің
қайсысы негізгі, қайсысы туынды екенін
ажырат
Дескриптор:
- сөзді құрамына
қарай ажырата алады
Қыс мезгілінде қандай
тұлға өмірге келген
екен? Роза Тәжібайқызы
Бағланова
Көктем
мезгілі Ең көп болатын құбылыс
жаңбырдың көп жауы Қолшатыр
көмекке
келеді Ол үшін жұптаса отырып жұмыс
жасайық Жұптық
жұмыс
25-жаттығу
Тапсырма:
Мәтіннің қатесін
тауып түзеп жаз
Дескриптор:
-бірінші қатені
табады
-екінші қатені
табады
1. зергердер-
зергерлер
2. сақыйна-
сақина «Білгенге
маржан» әдісі
Сөз мағыналарын
ашу
Ерлерге арнап кісе -
белдік
Шақша -
ыдыс
Балдақ – құсқа арналған
қону үшін немесе жарақат алған тіреп жүруге арналған
құрал Көктем мезгілінде
қандай тұлға өмірге келген
екен? Нұрғиса
Атабайұлы
Тілендиев
Жаз мезгілі де
кеп жетті
Ең қызық ойындар
ойналатын кез.
-Немен ойнағанды
жақсы көресіңдер?
- Өзіңе
ұнаған допты таңдап
ал
Ал енді доп өзімізде
қалу үшін берілген сөздерді сөз құрамына қарай талдап
көріңдер
Тапсырма:
Берілген сөздерді
сөз құрамына қарай талдау
жаса
Дескриптор:
- бірінші сөзді
талдайды;
- екінші сөзді
талдайды;
- үшінші сөзді
талдайды;
Тапсырманың дұрыс
жауабы тақтадан көрсетіледі, оқушылар өз жұмыстарын
тексереді
Қызыл,
жасыл
ЕББҚ
тапсырма:
Берілген сөздерді
сөз құрамына қарай талдау
жаса
Дескриптор:
Бірінші сөзді сөз
құрамына талдайды
(ЕББҚ жұбының
көмегімен жасайды) Жаз мезгілінде қандай
тұлға өмірге келген
екен? Шара
Жиенқұлова
Бүгінгі күнгі
өзіңнің жұмысыңды бағала, жиғаныңды есепте қорытынды
жаса
« Менің жеміс ағашым»
әдісі арқылы оқушылар жинаған
заттарының түсіне қарай келіп
тұрады
Күз мезгілінде қандай
тұлға өмірге келген
екен? Мұхтар
Әуезов көк негізгі ақ туынды Бала Ойын Орын Сурет Өнер Балық Су Егін Кітап Ас Дәрі Оқу зергер бал Бала Ойыншық Орындық Суретші Өнерпаз Балықшы Сушы Егінші Кітапхана Асхана Дәріхана Оқулық Зергерлік балық
Оқушылар
спорттық шаңғы мен коньки
суреттерінің артындағы
сөздергі қарап өзіне тиесілі автобус жанына
барады
Думанқызы
Салиха
өз жұптарын табиғат
белгілері арқылы табады
Жұптаса отырып
орындайды
Оқушылар мәтінді
оқып, қате жазылған сөздерді түзеп дәптерге жазады Тапсырмаларын
тақтада көрсетілген дұрыс жауабымен тексеріп, бағалайды, белгісін
қояды
Қалымқызы
Айша
Домбыралар, емхана,
күйші
|
















