|
Пәннің аты Дүниетану |
Уақыты: 15.11.2017ж |
|
Мұғалім:Кемелова Г.С. |
|
|
Сабақтың атауы |
Су.Табиғаттағы су айналымыЖер асты сулары.Минералды сулар. |
|||
|
Мақсаты Күтілетін нәтиже |
Білімділік. Судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастыру. Дамытушылық. Оқушылардың оқыған тақырып бойынша ойын жинақтап, өз бетінше қорытынды жасай білуге машықтандыру. Тәрбиелік.Тіршілік судың қатысымен жүзеге асатынын ұғындыра отырып, суды қорғауға, табиғатты сүюге тәрбиелеу. Сабақ түрі: жаңа сабақ Сабақтағы әдіс-тәсілдер: Психологиялық тренинг, тест тапрсырмалары, СТО стратегиялары, шығармашылық жұмыс, Сабақ көрнекілігі: сабаққа презентация, электронды оқулық, бейне таспа, оқулық, су айналымы салынған кесте, дәптер, тест тапсырмалары, тақырыпқа сай схемалар. |
|||
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал |
«Күн шуағы»Қол ұстасып бәріміз,Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсіреп жүрейік. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану |
Мұғалімнің түсіндірмесі : Су-ғажайып зат.Сусыз тіршілік етпейтін ағза кездеспейді. Су-табиғатты ең көп таралған зат.Жер бетінің үштен екі бөлігін су қабаты алып жатыр.Қалған үштен бір бөлігі ғана құрлық.(Глобустан көрсету) Судың кереметі- оның жер бетінде тынымсыз айналыста жүруі./Судың табиғаттағы айналымы слайд б-ша түсіндіріледі./ 1. Күн сәулесінің қызуынан мұхит,теңіз,көл,өзен суы буланып,ауа қабатына барады.Сонымен қатар топырақ,өсімдік,жануарлардан буланған субуы ауа қабатына көтеріледі. Ауаның салқын қабатында су буы қоюланып,бұлт түзеді.Бұлт ауаның ағысымен қозғалысқа түседі.Ол жауын-шашынға айналып,құрлыққа оралады.Жауын-шашынның бір бөлігі топыраққа сіңеді./Бұлт туралы білімдерін еске түсіру./ Күн қыздырғаннда қайтадан буланып,ауаға көтеріледі. Мәтінмен жұмыс.Білімді алғашқы бекіту. Оқушыларға тізбектей оқыту. Ойын «Иә», «Жоқ» -Жер бетінің үштен бір бөлігін су алып жатыр./жоқ/ -Су табиғатта тынымсыз айналыста болады./иә/ -Күн сәулесінің қызуынан су буланып, ауа қабатына бармайды./жоқ/ -Ауаның салқын қабатында су буы бұлт түзбейді./жоқ/ -Сусыз тіршілік ететін ағза кездеседі./жоқ/ -Ағзалар денесі ден пайызына дейін судан тұрмайды./жоқ/ |
|||
|
Сергіту сәті |
Беспайда бар5 іні, |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс |
Деректер мен дәйектер. 1,5 литр су адам ағзасында азайса, адам шөлдейді. 6-8 % су азайса адам есінен танады. 10% азайса, сілекейін жұтады. 12 % азайса, адам өліп кетеді. Адам су ішпей 1 апта ғана шыдай алады. Кім жылдам? |
|||
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді түсініп оқып, мазмұндау. |
Күнделіктеріне жазып беремін |
||
|
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
Бағалау парақшасын толтырады. |
||
|
Кері байланыс |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су.Табиғаттағы су айналымыЖер асты сулары.Минералды сулар
Су.Табиғаттағы су айналымыЖер асты сулары.Минералды сулар
|
Пәннің аты Дүниетану |
Уақыты: 15.11.2017ж |
|
Мұғалім:Кемелова Г.С. |
|
|
Сабақтың атауы |
Су.Табиғаттағы су айналымыЖер асты сулары.Минералды сулар. |
|||
|
Мақсаты Күтілетін нәтиже |
Білімділік. Судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастыру. Дамытушылық. Оқушылардың оқыған тақырып бойынша ойын жинақтап, өз бетінше қорытынды жасай білуге машықтандыру. Тәрбиелік.Тіршілік судың қатысымен жүзеге асатынын ұғындыра отырып, суды қорғауға, табиғатты сүюге тәрбиелеу. Сабақ түрі: жаңа сабақ Сабақтағы әдіс-тәсілдер: Психологиялық тренинг, тест тапрсырмалары, СТО стратегиялары, шығармашылық жұмыс, Сабақ көрнекілігі: сабаққа презентация, электронды оқулық, бейне таспа, оқулық, су айналымы салынған кесте, дәптер, тест тапсырмалары, тақырыпқа сай схемалар. |
|||
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал |
«Күн шуағы»Қол ұстасып бәріміз,Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсіреп жүрейік. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану |
Мұғалімнің түсіндірмесі : Су-ғажайып зат.Сусыз тіршілік етпейтін ағза кездеспейді. Су-табиғатты ең көп таралған зат.Жер бетінің үштен екі бөлігін су қабаты алып жатыр.Қалған үштен бір бөлігі ғана құрлық.(Глобустан көрсету) Судың кереметі- оның жер бетінде тынымсыз айналыста жүруі./Судың табиғаттағы айналымы слайд б-ша түсіндіріледі./ 1. Күн сәулесінің қызуынан мұхит,теңіз,көл,өзен суы буланып,ауа қабатына барады.Сонымен қатар топырақ,өсімдік,жануарлардан буланған субуы ауа қабатына көтеріледі. Ауаның салқын қабатында су буы қоюланып,бұлт түзеді.Бұлт ауаның ағысымен қозғалысқа түседі.Ол жауын-шашынға айналып,құрлыққа оралады.Жауын-шашынның бір бөлігі топыраққа сіңеді./Бұлт туралы білімдерін еске түсіру./ Күн қыздырғаннда қайтадан буланып,ауаға көтеріледі. Мәтінмен жұмыс.Білімді алғашқы бекіту. Оқушыларға тізбектей оқыту. Ойын «Иә», «Жоқ» -Жер бетінің үштен бір бөлігін су алып жатыр./жоқ/ -Су табиғатта тынымсыз айналыста болады./иә/ -Күн сәулесінің қызуынан су буланып, ауа қабатына бармайды./жоқ/ -Ауаның салқын қабатында су буы бұлт түзбейді./жоқ/ -Сусыз тіршілік ететін ағза кездеседі./жоқ/ -Ағзалар денесі ден пайызына дейін судан тұрмайды./жоқ/ |
|||
|
Сергіту сәті |
Беспайда бар5 іні, |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс |
Деректер мен дәйектер. 1,5 литр су адам ағзасында азайса, адам шөлдейді. 6-8 % су азайса адам есінен танады. 10% азайса, сілекейін жұтады. 12 % азайса, адам өліп кетеді. Адам су ішпей 1 апта ғана шыдай алады. Кім жылдам? |
|||
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді түсініп оқып, мазмұндау. |
Күнделіктеріне жазып беремін |
||
|
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
Бағалау парақшасын толтырады. |
||
|
Кері байланыс |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||
шағым қалдыра аласыз













