Қысқа мерзімді жоспар . 6 -сабақ Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Сабақ тақырыбы |
Сызба қаріптері |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға МЕСТ тағайындаған қаріптердің жазылу жолдарын үйрету. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||||||||
|
|
Сызба қаріптері олардың орындалуы және өлшемдерімен танысады. . |
Сызба қаріптерінің МЕСТ белгілеген өлшемдері және қолданылуы жайлы мәліметтерді меңгеріп, графикалық жұмысты бастайды. |
Сызба қаріптеріне графикалық жұмысты орындайды. |
||||||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-Политехникалық білім бере отырып қаріптердің өлшемдері жайлы түсініктерін қалыптастыру; - Топпен жұмыс орындау барысында сыйластыққа, өз білімдері үшін жауапкершілікке үйрену; -Пішімді таза ұстауға, аспаптармен дұрыс жұмыс істеуге дағдыландыру. С.Т.О. А.К.Т Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. -Қаріптер туралы мәліметтерді меңгеріп, өз беттерінше сыза алады. -Оларды қалай орындау керек екенін және өлшемдерін біледі. |
||||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
9 «Б» |
9 «В» |
9 «Г» |
9 «Д» |
9 «Е» |
9 «Ж» |
|||||
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру . Топқа бөлу. Стикерлердің көмегімен. 1. Стандартты пішімдер деген не? Сызбаны шектейтін сызықтар қалай жүргізіледі? 2. Негізгі жазу деген не? Онда қандай мәліметтер болады? 3. Сызба сызықтарын кім тағайындайды? Негізгі тұтас жуан сызық пен тұтас жіңішке сызық туралы не білесің? 4. Тұтас ирек сызық пен штрихпунктир жіңішке сызық туралы не білесің? 5. Жазбада бүгу сызығын қандай сызықпен көрсетеді ? Оны қалай сызады? 6.Жуандатылған штрихпунктир сызық не үшін қолданылады? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын хабарлау. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. 1. Стандартты қаріптің қандай өлшемдері тағайындалған? 2. Бас әріптің ені неге тең? 3. Қандай әріпті көлбетпей жазуға болмайды? 4. Негізгі жазбаны толтыру барысында қаріптің биіктігін қандай етіп алады? 3-тапсырма № 2-Графикалық жұмыс. А4 пішіміне алфавиттегі қазақ әріптері мен таңбаларын, цифрларды, аты –жөндеріңді, мектептің атын және ауылдың атын шрифтімен жазып көрсету керек .Тапсырманы сыныпта орындап бастаймыз. Қорытынды-4 мин Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 8 – тақырып, 17-19 бет оқып келу. Қаріптерді аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз Стикерлердің көмегімен. 4-топ 1. Қызыл 2.Жасыл 3.Сары 4.Көк Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Графикалық жұмысты орындауды бастайды. Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары А4 пішімі, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||||||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызба қаріптері
Қысқа мерзімді жоспар . 6 -сабақ Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Сабақ тақырыбы |
Сызба қаріптері |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға МЕСТ тағайындаған қаріптердің жазылу жолдарын үйрету. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||||||||
|
|
Сызба қаріптері олардың орындалуы және өлшемдерімен танысады. . |
Сызба қаріптерінің МЕСТ белгілеген өлшемдері және қолданылуы жайлы мәліметтерді меңгеріп, графикалық жұмысты бастайды. |
Сызба қаріптеріне графикалық жұмысты орындайды. |
||||||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-Политехникалық білім бере отырып қаріптердің өлшемдері жайлы түсініктерін қалыптастыру; - Топпен жұмыс орындау барысында сыйластыққа, өз білімдері үшін жауапкершілікке үйрену; -Пішімді таза ұстауға, аспаптармен дұрыс жұмыс істеуге дағдыландыру. С.Т.О. А.К.Т Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. -Қаріптер туралы мәліметтерді меңгеріп, өз беттерінше сыза алады. -Оларды қалай орындау керек екенін және өлшемдерін біледі. |
||||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
9 «Б» |
9 «В» |
9 «Г» |
9 «Д» |
9 «Е» |
9 «Ж» |
|||||
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру . Топқа бөлу. Стикерлердің көмегімен. 1. Стандартты пішімдер деген не? Сызбаны шектейтін сызықтар қалай жүргізіледі? 2. Негізгі жазу деген не? Онда қандай мәліметтер болады? 3. Сызба сызықтарын кім тағайындайды? Негізгі тұтас жуан сызық пен тұтас жіңішке сызық туралы не білесің? 4. Тұтас ирек сызық пен штрихпунктир жіңішке сызық туралы не білесің? 5. Жазбада бүгу сызығын қандай сызықпен көрсетеді ? Оны қалай сызады? 6.Жуандатылған штрихпунктир сызық не үшін қолданылады? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын хабарлау. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. 1. Стандартты қаріптің қандай өлшемдері тағайындалған? 2. Бас әріптің ені неге тең? 3. Қандай әріпті көлбетпей жазуға болмайды? 4. Негізгі жазбаны толтыру барысында қаріптің биіктігін қандай етіп алады? 3-тапсырма № 2-Графикалық жұмыс. А4 пішіміне алфавиттегі қазақ әріптері мен таңбаларын, цифрларды, аты –жөндеріңді, мектептің атын және ауылдың атын шрифтімен жазып көрсету керек .Тапсырманы сыныпта орындап бастаймыз. Қорытынды-4 мин Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 8 – тақырып, 17-19 бет оқып келу. Қаріптерді аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз Стикерлердің көмегімен. 4-топ 1. Қызыл 2.Жасыл 3.Сары 4.Көк Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Графикалық жұмысты орындауды бастайды. Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары А4 пішімі, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||||||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
шағым қалдыра аласыз


