|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі Сызбадағы геометриялық құрылым Графика және жобалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: А.А.Исаева Сынып: 10 А Сабақиың тақырыбы: 4.1 Параллель және өзара перпендикуляр түзулерді салу. Кесіндіні және бұрыштарды тең бөліктерге бөлу |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Шеңберлерді және бұрыштарды ,кесіндіні тең бөліктерге бөлу |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.1.4.1 Сызбада геометриялық салуларды әр түрлі сызба құралдарымен орындау (кесіндіні бөлу,шеңберлерді және бұрыштарды тең бөліктерге бөлу) |
|
Сабақтың мақсаты |
Параллель және перпендикуляр түзулерді салу дағдыларын меңгерту. Кесіндіні және бұрыштарды тең бөліктерге бөлу әдістерін түсіндіру және қолдану. Оқушылардың графикалық сауаттылығын және шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен және жоспары таныстыру. |
Сабаққа зейіндерін аударады |
Мадақтау |
Оқулық Қағаздар |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Тақырып бойынша түсіндіру:
|
Тақырыпты түсінеді Оқулықпен жұмыс жасайды Дескриптор: Түзулер бір-біріне перпендикуляр болуын қамтамасыз етеді. Тік бұрыштың дұрыстығын тексереді. Дескриптор: Түзулердің арақашықтығын дәл анықтайды. Циркуль мен сызғышты дұрыс пайдаланады. Дескриптор: Кесіндіні тең бөліктерге дәл бөледі. Белгілеулерді дұрыс қолданады. Дескриптор: Бұрыштарды тең бөледі. Алынған әр бөліктің 30° екенін тексереді. |
Ынталандыру Мақтау сөздері Жарайсыңдар! Мадақтау! |
Циркуль Карандаш Өшіргіш |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Оқушылардың жұмыстарын тексеру. Сабақ нәтижелерін талқылау. Үй тапсырмасы: әртүрлі бұрыштар мен кесінділерді тең бөліктерге бөлу бойынша жаттығулар орындау. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызбадагы геометриялык салулар 10 класс
Сызбадагы геометриялык салулар 10 класс
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі Сызбадағы геометриялық құрылым Графика және жобалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: А.А.Исаева Сынып: 10 А Сабақиың тақырыбы: 4.1 Параллель және өзара перпендикуляр түзулерді салу. Кесіндіні және бұрыштарды тең бөліктерге бөлу |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Шеңберлерді және бұрыштарды ,кесіндіні тең бөліктерге бөлу |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.1.4.1 Сызбада геометриялық салуларды әр түрлі сызба құралдарымен орындау (кесіндіні бөлу,шеңберлерді және бұрыштарды тең бөліктерге бөлу) |
|
Сабақтың мақсаты |
Параллель және перпендикуляр түзулерді салу дағдыларын меңгерту. Кесіндіні және бұрыштарды тең бөліктерге бөлу әдістерін түсіндіру және қолдану. Оқушылардың графикалық сауаттылығын және шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен және жоспары таныстыру. |
Сабаққа зейіндерін аударады |
Мадақтау |
Оқулық Қағаздар |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Тақырып бойынша түсіндіру:
|
Тақырыпты түсінеді Оқулықпен жұмыс жасайды Дескриптор: Түзулер бір-біріне перпендикуляр болуын қамтамасыз етеді. Тік бұрыштың дұрыстығын тексереді. Дескриптор: Түзулердің арақашықтығын дәл анықтайды. Циркуль мен сызғышты дұрыс пайдаланады. Дескриптор: Кесіндіні тең бөліктерге дәл бөледі. Белгілеулерді дұрыс қолданады. Дескриптор: Бұрыштарды тең бөледі. Алынған әр бөліктің 30° екенін тексереді. |
Ынталандыру Мақтау сөздері Жарайсыңдар! Мадақтау! |
Циркуль Карандаш Өшіргіш |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Оқушылардың жұмыстарын тексеру. Сабақ нәтижелерін талқылау. Үй тапсырмасы: әртүрлі бұрыштар мен кесінділерді тең бөліктерге бөлу бойынша жаттығулар орындау. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















