Қысқа мерзімді жоспар. 7-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі____________ А.Айдаркулова
|
Сабақ тақырыбы |
9. Сызбаларға өлшемдерді түсіру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға өлшем және өлшем сызықтары жайлы мәлімет беру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||
|
|
Өлшем сызықтары, олардың орындалуы және қолданылуымен танысады. . |
Өлшем және өлшем сызықтары жайлы мәліметтерді меңгереді. Графикалық жұмысты бастайды. |
Өлшем сызықтарына графикалық жұмысты орындап аяқтайды. |
||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-МЕСТ тағайындаған өлшем нормалары жайлы мәліметпен таныстыра отырып, олардың дұрыс қойылуын қадағалау; -Уақытты үнемді пайдалануға дағдыландыру; -Политехникалық білімді меңгерту. С.Т.О. А.К.Т. Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер. ОүБ және ОБ Оқытуды басқару ж/е көшбасшылық -Өлшем және өлшем сызықтары жайлы мәліметтерді меңгереді; -Жеке графикалық жұмыстарды орындай алады |
||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
|||||
|
Күні |
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Стикерлердің көмегімен. Карлы кесек ойыны: Оқушылар үй тапсырмасы бойынша өздері дайындап келген сұрақтарын келесі топқа қояды. 1. Стандартты қарпінің қандай өлшемдері тағайындалған? 2. Бас әріптің ені неге тең? 3. Қандай әріпті көлбетпей жазуға болмайды? 4. Негізгі жазбаны толтыру барысында қаріптің биіктігін қандай етіп алады? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын хабарлау. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. 1.Сызықтық өлшемдер қандай бірліктер арқылы өрнектеледі? 2. Қандай өлшемдер габариттік өлшемдер деп аталады? 3. Шығару сызықтары өлшем сызықтарының сыртына қанша миллиметр шығып тұруы керек? 4. Вертикаль сызықтарға өлшем сандарын қалай жазады? Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 9– тақырып, 20-22 –ші бет оқып келу. Сызбаны аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз Стикерлердің көмегімен. 4-топ 1. Қызыл 2.Жасыл 3.Сары 4.Көк Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар
Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызбаларға өлшемдерді түсіру.
Қысқа мерзімді жоспар. 7-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі____________ А.Айдаркулова
|
Сабақ тақырыбы |
9. Сызбаларға өлшемдерді түсіру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға өлшем және өлшем сызықтары жайлы мәлімет беру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||
|
|
Өлшем сызықтары, олардың орындалуы және қолданылуымен танысады. . |
Өлшем және өлшем сызықтары жайлы мәліметтерді меңгереді. Графикалық жұмысты бастайды. |
Өлшем сызықтарына графикалық жұмысты орындап аяқтайды. |
||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-МЕСТ тағайындаған өлшем нормалары жайлы мәліметпен таныстыра отырып, олардың дұрыс қойылуын қадағалау; -Уақытты үнемді пайдалануға дағдыландыру; -Политехникалық білімді меңгерту. С.Т.О. А.К.Т. Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер. ОүБ және ОБ Оқытуды басқару ж/е көшбасшылық -Өлшем және өлшем сызықтары жайлы мәліметтерді меңгереді; -Жеке графикалық жұмыстарды орындай алады |
||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
|||||
|
Күні |
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Стикерлердің көмегімен. Карлы кесек ойыны: Оқушылар үй тапсырмасы бойынша өздері дайындап келген сұрақтарын келесі топқа қояды. 1. Стандартты қарпінің қандай өлшемдері тағайындалған? 2. Бас әріптің ені неге тең? 3. Қандай әріпті көлбетпей жазуға болмайды? 4. Негізгі жазбаны толтыру барысында қаріптің биіктігін қандай етіп алады? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын хабарлау. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. 1.Сызықтық өлшемдер қандай бірліктер арқылы өрнектеледі? 2. Қандай өлшемдер габариттік өлшемдер деп аталады? 3. Шығару сызықтары өлшем сызықтарының сыртына қанша миллиметр шығып тұруы керек? 4. Вертикаль сызықтарға өлшем сандарын қалай жазады? Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 9– тақырып, 20-22 –ші бет оқып келу. Сызбаны аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз Стикерлердің көмегімен. 4-топ 1. Қызыл 2.Жасыл 3.Сары 4.Көк Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар
Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
шағым қалдыра аласыз


