Қысқа мерзімді жоспар . 4-сабақ Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Сабақ тақырыбы |
6. Сызбаны оны шектейтін сызықпен (жиектемемен) және негізгі жазумен безендіру. 7. Сызба сызықтары. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Оқушыларды пішімді әскездеу жолдарымен және негізгі жазумен таныстыру; -Сызба сызықтары жайлы мәлімет беріп олардың орындалуы және қолданылуымен таныстыру. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||||||||
|
|
Пішімді әскездеу жолдары, негізгі жазу, сызба сызықтары жайлы мәлімет алып, олардың орындалуы және қолданылуымен танысады. |
Сызба сызықтары қай жерде қолданылатынын, қалыңдықтары қандай екенін айтып береді |
Пішімді әскездейді, негізгі жазуды толтырады; Сызба сызықтарын пішімге түсіру жолдарын меңгереді. |
||||||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-Жиектеме, негізгі жазу жайлы мәліметті меңгеру; - Топпен жұмыс орындау барысында сыйластыққа, өз білімдері үшін жауапкершілікке үйрену; -Уақытты үнемді пайдалануға дағдыландыру С.Т.О. А.К.Т. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер - Жиектеме, негізгі жазу туралы мәліметтерді меңгереді; -Оларды қалай орындау керек екенін біледі. -Сызба сызықтарының аттарын және сызылуы мен қолданылуын сызып бере алады. |
||||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
9 «Б» |
9 «В» |
9 «Г» |
9 «Д» |
9 «Е» |
9 «Ж» |
|||||
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Оқушы қандай болуы керек?
Үй тапсырмасын сұрау. Тізбекті сұрақтар.
1. Стандарт деген не? Ол не үшін енгізілген? 2.МЕСТ 13309-90 жазуы нені білдіреді? Мектеп жабдықтарынан осындай жазуларды тауып, мысал келтір. 3. Масштаб дегеніміз не? 4. Масштаб қандай қызмет атқарады? 5. Сызбада масштабты қалай жазып көрсетеді. 6. Үлкейту және кішірейту масштабтарында тетіктің қандай өлшемдері көрсетіледі? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. 1. Стандартты пішімдер деген не? Сызбаны шектейтін сызықтар қалай жүргізіледі? 2.Негізгі жазу деген не? Онда қандай мәліметтер болады? 3. Сызба сызықтарын кім тағайындайды? Негізгі тұтас жуан сызық пен тұтас жіңішке сызықтуралы не білесің? 4. Тұтас ирек сызық пен штрихпунктир жіңішке сызық туралы не білесің? 5. Жазбада бүгу сызығын қандай сызықпен көрсетеді ? Оны қалай сызады? 6.Жуандатылған штрихпунктир сызық не үшін қолданылады? Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 4, 5 – тақырып, 10-12 бет оқып келу |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Оқушылар өздері жауап береді: 1. Үлгілі 2. Үздік 3.Кішіпейіл 4. Адал 5. Қамқор 6. Мейірімді Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||||||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар
Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызбаны оны шектейтін сызықпен (жиектемемен) және негізгі жазумен безендіру. Сызба сызықтары.
Қысқа мерзімді жоспар . 4-сабақ Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Сабақ тақырыбы |
6. Сызбаны оны шектейтін сызықпен (жиектемемен) және негізгі жазумен безендіру. 7. Сызба сызықтары. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Оқушыларды пішімді әскездеу жолдарымен және негізгі жазумен таныстыру; -Сызба сызықтары жайлы мәлімет беріп олардың орындалуы және қолданылуымен таныстыру. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||||||||
|
|
Пішімді әскездеу жолдары, негізгі жазу, сызба сызықтары жайлы мәлімет алып, олардың орындалуы және қолданылуымен танысады. |
Сызба сызықтары қай жерде қолданылатынын, қалыңдықтары қандай екенін айтып береді |
Пішімді әскездейді, негізгі жазуды толтырады; Сызба сызықтарын пішімге түсіру жолдарын меңгереді. |
||||||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
-Жиектеме, негізгі жазу жайлы мәліметті меңгеру; - Топпен жұмыс орындау барысында сыйластыққа, өз білімдері үшін жауапкершілікке үйрену; -Уақытты үнемді пайдалануға дағдыландыру С.Т.О. А.К.Т. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер - Жиектеме, негізгі жазу туралы мәліметтерді меңгереді; -Оларды қалай орындау керек екенін біледі. -Сызба сызықтарының аттарын және сызылуы мен қолданылуын сызып бере алады. |
||||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
9 «Б» |
9 «В» |
9 «Г» |
9 «Д» |
9 «Е» |
9 «Ж» |
|||||
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Оқушы қандай болуы керек?
Үй тапсырмасын сұрау. Тізбекті сұрақтар.
1. Стандарт деген не? Ол не үшін енгізілген? 2.МЕСТ 13309-90 жазуы нені білдіреді? Мектеп жабдықтарынан осындай жазуларды тауып, мысал келтір. 3. Масштаб дегеніміз не? 4. Масштаб қандай қызмет атқарады? 5. Сызбада масштабты қалай жазып көрсетеді. 6. Үлкейту және кішірейту масштабтарында тетіктің қандай өлшемдері көрсетіледі? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. 1. Стандартты пішімдер деген не? Сызбаны шектейтін сызықтар қалай жүргізіледі? 2.Негізгі жазу деген не? Онда қандай мәліметтер болады? 3. Сызба сызықтарын кім тағайындайды? Негізгі тұтас жуан сызық пен тұтас жіңішке сызықтуралы не білесің? 4. Тұтас ирек сызық пен штрихпунктир жіңішке сызық туралы не білесің? 5. Жазбада бүгу сызығын қандай сызықпен көрсетеді ? Оны қалай сызады? 6.Жуандатылған штрихпунктир сызық не үшін қолданылады? Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 4, 5 – тақырып, 10-12 бет оқып келу |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Оқушылар өздері жауап береді: 1. Үлгілі 2. Үздік 3.Кішіпейіл 4. Адал 5. Қамқор 6. Мейірімді Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды. Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||||||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар
Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
шағым қалдыра аласыз


