2-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Сабақ тақырыбы |
3.Сызу аспаптары және сызудағы геометриялық салулар |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтары олардың қолданылуы мен жұмыс істеу жолдары жайлы түсіндіру. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||||||
|
|
Сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтары жайлы мәліметтермен танысады. |
Сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтарының көмегімен дәптерге практикалық жұмыс орындауды меңгереді. |
Сабақ барысында жұмыстарын аяқтайды. |
||||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
- Аспаптардың не үшін қажеттілігін түсіндіру; - Құрал-жабдықтардың түрлері және жұмыс орнын қалай ұйымдастыру керек екенін түсіндіру; -Өз беттерімен білім алу дағдыларын қалыптастыру. С.Т.О. А.К.Т. Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер. ОүБ және ОБ Оқытуды басқару ж/е көшбасшылық - Оқушыларға сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтарымен таныс болады. Олардың қолданылуы мен жұмыс істеу жолдары жайлы біледі. |
||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
9 «Б» |
9 «В» |
9 «Г» |
9 «Д» |
9 «Е» |
9 «Ж» |
|||
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Сергіту сәті: «Менің таңдаған мамандығым» Әр топ өздері түскен топтағы мамандықтардың атымен таныстырып, ол мамандарқандай жұмыс істейтінін және сызу пәні оларға не үшін керек екенін айтады. Үй тапсырмасын еске түсіру. 1. Сызу нені зерттейді? 2.Сызба дегеніміз не? 3.Сызу пәні оқушыға не береді? 4.Сызбалар адам өмірінде қандай орын алады? 5.Өздерінің қызметтерінде сызбаларды пайдаланған қандай ғалымдар мен өнертапқыштарды білесіңдер? 6.Сендер өз өмірлеріңде сызбаны қажет деп ойлайсыңдар ма? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім барлық топқа дайындалуға сұрақ береді. 1. Рейсшина,сызғыш және сызба бұрыштықтары не үшін қажет? 2.Транспортир, даярша не үшін қажет? 3.Қағаз ,өшіргіш, лекало жайлы не білесің? 4.Қарындаштарды жұмысқа қалай дайындайды? 5.Сызбаны орындау барысында неліктен бірнеше қарындашты пайдаланады? 6. Сызбаны орындау үшін жұмыс орнын қалай ұйымдастыру керек? Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 1, 2 – тақырып, 3-6 бет оқып келу |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Мамандықтардың атымен: 1. Сәулетші 2. Инженер 3.Монтаждаушы 4. Конструктор 5. Тігінші 6. Дәрігер Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызу аспаптары және сызудағы геометриялық салулар
2-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Сабақ тақырыбы |
3.Сызу аспаптары және сызудағы геометриялық салулар |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушыларға сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтары олардың қолданылуы мен жұмыс істеу жолдары жайлы түсіндіру. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
||||||||
|
|
Сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтары жайлы мәліметтермен танысады. |
Сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтарының көмегімен дәптерге практикалық жұмыс орындауды меңгереді. |
Сабақ барысында жұмыстарын аяқтайды. |
||||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
- Аспаптардың не үшін қажеттілігін түсіндіру; - Құрал-жабдықтардың түрлері және жұмыс орнын қалай ұйымдастыру керек екенін түсіндіру; -Өз беттерімен білім алу дағдыларын қалыптастыру. С.Т.О. А.К.Т. Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер. ОүБ және ОБ Оқытуды басқару ж/е көшбасшылық - Оқушыларға сызба аспаптары, материалдары мен жабдықтарымен таныс болады. Олардың қолданылуы мен жұмыс істеу жолдары жайлы біледі. |
||||||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
9 «Б» |
9 «В» |
9 «Г» |
9 «Д» |
9 «Е» |
9 «Ж» |
|||
|
Күні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Сергіту сәті: «Менің таңдаған мамандығым» Әр топ өздері түскен топтағы мамандықтардың атымен таныстырып, ол мамандарқандай жұмыс істейтінін және сызу пәні оларға не үшін керек екенін айтады. Үй тапсырмасын еске түсіру. 1. Сызу нені зерттейді? 2.Сызба дегеніміз не? 3.Сызу пәні оқушыға не береді? 4.Сызбалар адам өмірінде қандай орын алады? 5.Өздерінің қызметтерінде сызбаларды пайдаланған қандай ғалымдар мен өнертапқыштарды білесіңдер? 6.Сендер өз өмірлеріңде сызбаны қажет деп ойлайсыңдар ма? Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Тексті оқып танысады 2-тапсырма Мұғалім барлық топқа дайындалуға сұрақ береді. 1. Рейсшина,сызғыш және сызба бұрыштықтары не үшін қажет? 2.Транспортир, даярша не үшін қажет? 3.Қағаз ,өшіргіш, лекало жайлы не білесің? 4.Қарындаштарды жұмысқа қалай дайындайды? 5.Сызбаны орындау барысында неліктен бірнеше қарындашты пайдаланады? 6. Сызбаны орындау үшін жұмыс орнын қалай ұйымдастыру керек? Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 1, 2 – тақырып, 3-6 бет оқып келу |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Мамандықтардың атымен: 1. Сәулетші 2. Инженер 3.Монтаждаушы 4. Конструктор 5. Тігінші 6. Дәрігер Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы Дәптер, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
||||||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
шағым қалдыра аласыз


