Қысқа мерзімді жоспар . 10-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі :____________А.Айдаркулова
|
Сабақ тақырыбы |
13.Сызықтардың түйіндесулері. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға сызбаларды орындау барысында кездесетін сызықтың түйіндесулерін үйрету |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
|||||
|
Оқушылар сызықтың түйіндесулерін қалай орындау жолдарымен танысады. . |
Оқушыларға сызбаларды орындау барысында кездесетін сызықтың түйіндесулері жайлы мәліметтерді меңгеріп, дәптерге өз беттерінше тапсырмалар орындайды. |
Тапсырмаларды А4 пішіміне орындайды. |
||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
- Сызықтың түйіндесулерін орындау барысында сызбаларды орындау жолдарын меңгерту. -Жеке жұмыс орындау кезінде өз біліміне жауапкершілікті сезіну; -Түйіндесу нүктелерін. центрін табуды, өлшемдерді дұрыс қоюын, қадағалау. С.Т.О. А.К.Т. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. -Сызбаны орындаған кезде сызықтың түйіндесулерін пішімге дұрыс орналастырады. -Кеңістікте ойлау қабілеттері дамиды. -Шығармашылық қабілеттері іс-әрекетте көрінеді |
|||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
||||||
|
Күні |
|
|
||||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Көпбұрыштардың атымен. Үй тапсырмасын сұрау: 1.Шеңберді тең төрт және сегіз бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 2. Шеңберді тең үш және алты бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 3. Шеңберді тең он екі бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 4. Шеңберді тең бес бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 5.Шеңберді тең жеті бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 6. Шеңберді кез келген тең бөліктерге бөлу жолдарын көрсет. Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. Постерге немесе тақтаға сызып көрсету керек. 1. Түйіндесу деген не? 2. Кез келген түйіндесудегі міндетті элементтерді атап көрсет. 3.Тікелей түйіндесу деп нені атайды? 4. Аралас түйіндесудің іштей және сырттай түйіндесулерден айырмашылығы қандай? 3-тапсырма 10 мин Графикалық жұмыс: А4 пішіміне түйіндесулерді орындай отырып, тетіктің жазық контурының кескінін салыңдар. (78-сурет) Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым. Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 13– тақырып, 30-33-ші беттердегі 66-75 суреттерді пайдалана отырып графикалық жұмысты аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Көпбұрыштардың атымен. 1. Үшбұрыш 2. Төртұрыштар 3.Бесбұрыш 4. Алтыбұрыш 5.Жетібұрыш 6. Сегізбұрыш Әр топ шеңберді тең бөліктерге бөлуді тақтаға сызып көрсетеді. Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды А4 пішімді сызба парағына: 1-4-топ 78-ші сурет(А) 2-5-топ 78-ші сурет(Ә) 3-6-топ 78-ші сурет(Б) Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы 12-ші тақырып 26-29 беттер. 50-64-ші суреттер. Дәптер немесе тақта, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары Сызу кітабы 13-ші тақырып 30-34-беттер. 66-78-ші суреттер. А4 пішімі сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
|||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызықтардың түйіндесулері.
Қысқа мерзімді жоспар . 10-сабақ
Оқу ісінің меңгерушісі :____________А.Айдаркулова
|
Сабақ тақырыбы |
13.Сызықтардың түйіндесулері. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға сызбаларды орындау барысында кездесетін сызықтың түйіндесулерін үйрету |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар |
Оқушылардың басым бөлігі |
Кейбір оқушылар |
|||||
|
Оқушылар сызықтың түйіндесулерін қалай орындау жолдарымен танысады. . |
Оқушыларға сызбаларды орындау барысында кездесетін сызықтың түйіндесулері жайлы мәліметтерді меңгеріп, дәптерге өз беттерінше тапсырмалар орындайды. |
Тапсырмаларды А4 пішіміне орындайды. |
||||||
|
Міндеттері Қолданылатын модулдар Күтілетін нәтиже |
- Сызықтың түйіндесулерін орындау барысында сызбаларды орындау жолдарын меңгерту. -Жеке жұмыс орындау кезінде өз біліміне жауапкершілікті сезіну; -Түйіндесу нүктелерін. центрін табуды, өлшемдерді дұрыс қоюын, қадағалау. С.Т.О. А.К.Т. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқытуды басқару және көшбасшылық. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. -Сызбаны орындаған кезде сызықтың түйіндесулерін пішімге дұрыс орналастырады. -Кеңістікте ойлау қабілеттері дамиды. -Шығармашылық қабілеттері іс-әрекетте көрінеді |
|||||||
|
Сынып |
9 «А» |
9 «Ә» |
||||||
|
Күні |
|
|
||||||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін? Кіріспе Сыныпты ұйымдастыру .Топқа бөлу. Көпбұрыштардың атымен. Үй тапсырмасын сұрау: 1.Шеңберді тең төрт және сегіз бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 2. Шеңберді тең үш және алты бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 3. Шеңберді тең он екі бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 4. Шеңберді тең бес бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 5.Шеңберді тең жеті бөлікке бөлу жолдарын көрсет. 6. Шеңберді кез келген тең бөліктерге бөлу жолдарын көрсет. Негізгі бөлім Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Сабақ жоспарын интерактивті тақтада көрсетіп қою. 1-тапсырма Мұғалім жеке топтарға дайындалуға сұрақ береді. Постерге немесе тақтаға сызып көрсету керек. 1. Түйіндесу деген не? 2. Кез келген түйіндесудегі міндетті элементтерді атап көрсет. 3.Тікелей түйіндесу деп нені атайды? 4. Аралас түйіндесудің іштей және сырттай түйіндесулерден айырмашылығы қандай? 3-тапсырма 10 мин Графикалық жұмыс: А4 пішіміне түйіндесулерді орындай отырып, тетіктің жазық контурының кескінін салыңдар. (78-сурет) Қорытынды Мұғалім қорытынды бағасын шығарады. Рефлексия жасау."Екі жұлдыз, бір тілек" Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым. Оқушыларға үйге тапсырма беріледі: 13– тақырып, 30-33-ші беттердегі 66-75 суреттерді пайдалана отырып графикалық жұмысты аяқтау. |
Оқушылардың іс-әрекеті Оқушыларды топқа бөлеміз. Көпбұрыштардың атымен. 1. Үшбұрыш 2. Төртұрыштар 3.Бесбұрыш 4. Алтыбұрыш 5.Жетібұрыш 6. Сегізбұрыш Әр топ шеңберді тең бөліктерге бөлуді тақтаға сызып көрсетеді. Миға шабуыл. Сұрақ-жауап беру. Топ болып жұмыс жасайды Топпен жұмыс жасайды. Талқылайды. Дәптерге жазады. Баяндамашы қорғайды. Бір-бірін бағалайды А4 пішімді сызба парағына: 1-4-топ 78-ші сурет(А) 2-5-топ 78-ші сурет(Ә) 3-6-топ 78-ші сурет(Б) Не білдім? Не білгім келеді? Менің ұсынысым Тақтаға ілу |
Ресурстар Сызу кітабы, Дәптер Сызу кітабы 12-ші тақырып 26-29 беттер. 50-64-ші суреттер. Дәптер немесе тақта, сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары Сызу кітабы 13-ші тақырып 30-34-беттер. 66-78-ші суреттер. А4 пішімі сызғыш, қарындаш, сызба аспаптары стикер |
|||||
Сабақтың ұтымды жері
Нені жетілдіруім керек
Кездескен қиыншылықтар Сызу пәні мұғалімі: Ж.Бегманов
шағым қалдыра аласыз


