Сабақтың тақырыбы: Сызықтық алгоритмдерді программалау.
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Назарбаева Динара |
|
Күні: |
29.02.2024 ж |
|
Сыныбы: 6 Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сызықтық алгоритм анықтамасын біледі, сызықтық алгоритмге есептер шығарады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. 2. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру 3. «Билеттер» әдісі бойынша топқа бөлу І топ. «PRINT» тобы ІІ топ. «INPUT» тобы «Билеттер сөйлейді » әдісі. Өткен сабақтар бойынша сұрақтар беру арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Мұғаліммен сәлемдеседі, жағымды ахуал қалыптастырады Әр топ өз топ аттары туралы айтады. |
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды Дұрыс жауап үшін 1000 теңге |
Оқулық, дәптер Интербелсенді тақта
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
7 мин |
«Пайымдау» әдісі.
Тақтада программалық код беріледі, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру: Мұғалім сызықтық алгоритмдерді программалау ұғымы бойынша түсініктеме береді Сызықтық алгоритм – іс-әрекет тер бірінен кейін бірі тізбектей орындалатын алгоритм.
x = int (input(″х-ке мəн бер:″)) print("натиже",x**2/2+2*x+x/5)
|
Оқушылар тақтада берілген программалық кодқа қарап, өзара ұжымдық талқылау жасап, сабақтың тақырыбын анықтайды
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта
С |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
7 мин
10 мин
|
1-тапсырма. Жеке жұмыс Орындалу реттілігін анықта S, R S=a+b, R=a-b Алг.соңы а=2,b=7 Алг.басы Дескриптор:
2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Жұптас-ойлан-бөліс»әдісі. Келесі өрнекті Python тілінде жазыңдар
Дескриптор: -Берілген өрнекті Python программалау тілінде жазады
3-тапсырма. Практикалық тапсырма
Д -Python программалау тілінде берілген өрнекті есептейтін сызықтық алгоритмге программа құрады; |
Берілген тапсырма бойынша алгоритмді реттілігімен орналастырады
Python программалау тілінде жазады
Python программалау тілінде код жазып, нәтижесін шығарады
|
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды 3 000 теңге
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды 3 000 теңге
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды Дұрыс жазылған программалық код үшін 3 000 теңге |
Слайд Таратпа материалдар
Оқулық Таратпа материалдар
Python бағдарламасы
|
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс 3 мин Үй тапсырмасы |
Сабақты бекіту Socrative қосымшасы арқылы берілген қорытындылау сұрақтарына жауап береді “Білім әлеміне саяхат” әдісі Сабақ барысында алған маңызды мәліметтерін және қорытынды ойларын жазады Бірнеше сызықтық алгоритм құрастырыңдар. 116-бет |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, нәтижелері экранға шығады Сабаққа кері байланыс жасайды |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды |
h |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызықтық алгоритмдерді программалау
Сызықтық алгоритмдерді программалау
Сабақтың тақырыбы: Сызықтық алгоритмдерді программалау.
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Назарбаева Динара |
|
Күні: |
29.02.2024 ж |
|
Сыныбы: 6 Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сызықтық алгоритм анықтамасын біледі, сызықтық алгоритмге есептер шығарады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. 2. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру 3. «Билеттер» әдісі бойынша топқа бөлу І топ. «PRINT» тобы ІІ топ. «INPUT» тобы «Билеттер сөйлейді » әдісі. Өткен сабақтар бойынша сұрақтар беру арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Мұғаліммен сәлемдеседі, жағымды ахуал қалыптастырады Әр топ өз топ аттары туралы айтады. |
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды Дұрыс жауап үшін 1000 теңге |
Оқулық, дәптер Интербелсенді тақта
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе
7 мин |
«Пайымдау» әдісі.
Тақтада программалық код беріледі, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру: Мұғалім сызықтық алгоритмдерді программалау ұғымы бойынша түсініктеме береді Сызықтық алгоритм – іс-әрекет тер бірінен кейін бірі тізбектей орындалатын алгоритм.
x = int (input(″х-ке мəн бер:″)) print("натиже",x**2/2+2*x+x/5)
|
Оқушылар тақтада берілген программалық кодқа қарап, өзара ұжымдық талқылау жасап, сабақтың тақырыбын анықтайды
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Интербелсенді тақта
С |
|
Сабақтың ортасы 5 мин
7 мин
10 мин
|
1-тапсырма. Жеке жұмыс Орындалу реттілігін анықта S, R S=a+b, R=a-b Алг.соңы а=2,b=7 Алг.басы Дескриптор:
2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Жұптас-ойлан-бөліс»әдісі. Келесі өрнекті Python тілінде жазыңдар
Дескриптор: -Берілген өрнекті Python программалау тілінде жазады
3-тапсырма. Практикалық тапсырма
Д -Python программалау тілінде берілген өрнекті есептейтін сызықтық алгоритмге программа құрады; |
Берілген тапсырма бойынша алгоритмді реттілігімен орналастырады
Python программалау тілінде жазады
Python программалау тілінде код жазып, нәтижесін шығарады
|
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды 3 000 теңге
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды 3 000 теңге
ҚБ: «Теңге» әдісі арқылы бағалайды Дұрыс жазылған программалық код үшін 3 000 теңге |
Слайд Таратпа материалдар
Оқулық Таратпа материалдар
Python бағдарламасы
|
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс 3 мин Үй тапсырмасы |
Сабақты бекіту Socrative қосымшасы арқылы берілген қорытындылау сұрақтарына жауап береді “Білім әлеміне саяхат” әдісі Сабақ барысында алған маңызды мәліметтерін және қорытынды ойларын жазады Бірнеше сызықтық алгоритм құрастырыңдар. 116-бет |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, нәтижелері экранға шығады Сабаққа кері байланыс жасайды |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды |
h |
шағым қалдыра аласыз

лайд














