|
Мектептің атауы |
|
|
Мұғалім аты - жөні |
|
|
Сыныбы |
6 – класс |
|
Өткізген мерзімі,уақыты |
|
|
Тақырыбы |
Сызықтық алгоритмдерді програмалау |
|
Мақсаты |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Сабақ барысында оқушылардың бойында төмендегідей құзытеттіліктер қалыптасуы керек:
|
|
Ресурстар |
Сілтемелер, слайд, видео, таратпа қағаздар. |
|
Уақыты |
Өтілу кезеңдері |
Іс-әрекеттер |
Мұғалімнің (тыңдаушының) іс-әрекеті |
Қолданылған құралдар |
|
3 минут |
Ұйымда-стыру |
Оқушылармен амандасу. Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. Word wall платформасындағы тапсырма арқылы сызықтық алгоритм ұғымын еске түсіреміз. Сыныпты стикерлер арқылы топқа бөлу. 1- топ:Программа 2- топ :Алгоритм 3 – топ:Айнымалылар
|
Назарын мұғалімге аударады. Сәлемдеседі.
|
Слайд1
|
|
10 минут |
Кіріспе |
Жаңа сабақ Сызықтық алгоритмдерді программалау ұғымына презентация арқылы ақпарат беріледі.
|
Жаңа тақырып бойынша ақпарат алады |
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6 |
|
20 минут
|
Негізгі бөлім.
|
Практикалық тапсырмалар 1-тапсырма Сынып бөлмесінің ауданын есептеу жобасы Ұзындығы а және b тіктөртбұрышты бөлме. Осы бөлменің периметрі P және ауданы S –ті есептейтін программасын құрыңдар . Python программасында программасын есептеп шығару керек. Жіберілген ссылка арқылы кіріп есептің программасын құру керек. https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/ Дескриптор:
2-тапсырма. Берілген есепке қарап блок-сызбасын құру керек.
Дескриптор: 1.Берілген есепке қарап сызықтық алгоритмнің блок- сызбасын құрады. 2. Программасын жазады. |
Оқушылар Python программасында есептің программалық кодын жазады. Берілген есептің сызықтық алгоритмінің блок-схемасын құрып, программасын жазады. |
Бағдар -ламаға сілтеме https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/
Слайд
|
|
5 минут |
Бекіту. |
Word wall платформасы арқылы бекітуге арналған тапсырмаларлы орындау.
|
Word wall платформасында тапсырма орындайды. |
Сілтеме https://wordwall.net/ru/resource/28456486 |
|
2 минут |
Кері байланыс |
|
Сабақтан алған әсері туралы ұсыныс, пікірлерін айтады. |
Слайд 10 |
Бағалау критерийі
|
Бағалай критерийі |
Ұпай саны |
1-тапсырма |
2 – тапсырма |
|
Өрнектің мәнін Python тілінде есептейді |
2 |
|
|
|
Сызықтық алгоритмнің блок-сызбасын құрады |
3 |
|
|
|
Python тілінде программалық кодын жазады. |
5 |
|
|
9-10 – «5»
7-8 – «4»
4-6 – «3»
0-3 – «2»
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызықтық алгоритмдерді программалау
Сызықтық алгоритмдерді программалау
|
Мектептің атауы |
|
|
Мұғалім аты - жөні |
|
|
Сыныбы |
6 – класс |
|
Өткізген мерзімі,уақыты |
|
|
Тақырыбы |
Сызықтық алгоритмдерді програмалау |
|
Мақсаты |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Сабақ барысында оқушылардың бойында төмендегідей құзытеттіліктер қалыптасуы керек:
|
|
Ресурстар |
Сілтемелер, слайд, видео, таратпа қағаздар. |
|
Уақыты |
Өтілу кезеңдері |
Іс-әрекеттер |
Мұғалімнің (тыңдаушының) іс-әрекеті |
Қолданылған құралдар |
|
3 минут |
Ұйымда-стыру |
Оқушылармен амандасу. Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау. Word wall платформасындағы тапсырма арқылы сызықтық алгоритм ұғымын еске түсіреміз. Сыныпты стикерлер арқылы топқа бөлу. 1- топ:Программа 2- топ :Алгоритм 3 – топ:Айнымалылар
|
Назарын мұғалімге аударады. Сәлемдеседі.
|
Слайд1
|
|
10 минут |
Кіріспе |
Жаңа сабақ Сызықтық алгоритмдерді программалау ұғымына презентация арқылы ақпарат беріледі.
|
Жаңа тақырып бойынша ақпарат алады |
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6 |
|
20 минут
|
Негізгі бөлім.
|
Практикалық тапсырмалар 1-тапсырма Сынып бөлмесінің ауданын есептеу жобасы Ұзындығы а және b тіктөртбұрышты бөлме. Осы бөлменің периметрі P және ауданы S –ті есептейтін программасын құрыңдар . Python программасында программасын есептеп шығару керек. Жіберілген ссылка арқылы кіріп есептің программасын құру керек. https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/ Дескриптор:
2-тапсырма. Берілген есепке қарап блок-сызбасын құру керек.
Дескриптор: 1.Берілген есепке қарап сызықтық алгоритмнің блок- сызбасын құрады. 2. Программасын жазады. |
Оқушылар Python программасында есептің программалық кодын жазады. Берілген есептің сызықтық алгоритмінің блок-схемасын құрып, программасын жазады. |
Бағдар -ламаға сілтеме https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/
Слайд
|
|
5 минут |
Бекіту. |
Word wall платформасы арқылы бекітуге арналған тапсырмаларлы орындау.
|
Word wall платформасында тапсырма орындайды. |
Сілтеме https://wordwall.net/ru/resource/28456486 |
|
2 минут |
Кері байланыс |
|
Сабақтан алған әсері туралы ұсыныс, пікірлерін айтады. |
Слайд 10 |
Бағалау критерийі
|
Бағалай критерийі |
Ұпай саны |
1-тапсырма |
2 – тапсырма |
|
Өрнектің мәнін Python тілінде есептейді |
2 |
|
|
|
Сызықтық алгоритмнің блок-сызбасын құрады |
3 |
|
|
|
Python тілінде программалық кодын жазады. |
5 |
|
|
9-10 – «5»
7-8 – «4»
4-6 – «3»
0-3 – «2»
шағым қалдыра аласыз


















