«Бекітемін»
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
______ Г.Е.Мамытова
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сызықтық алгоритмдерді программалау
|
Пәні: |
Информатика |
|
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алмаханова А |
|
|
Күні: |
04.03.2025ж |
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, сызықтық алгоритмдерге бағдарламалар жазады *Сызықтық алгоритмдерді жазып үйренеді. |
|
|
Құндылық |
-өзгерістер мен жаңашылдыққа дайын болуды дәріптеу; -өз шешімдері мен жаңа идеяларын ұсына білуге дағдыландыру; -цифрлы әлем туралы білім жинақтауды қалыптастыру; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2"Сиқырлы қорап" – ішінде жағымды сөздер немесе тілек жазылған қағаздар салынған қораптан әр оқушы біреуін алып, оқиды. 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. input() және print() функцияларын қолдана отырып, пайдаланушыдан аты-жөнін сұрап, экранға "Сәлем, <аты-жөні>!" деп шығару программасын жаз print() және input() функцияларын қолдану арқылы калькулятордың қарапайым программасын құр print() функциясының sep және end параметрлерінің айырмашылығын түсіндіріңіз және мысал келтір input() функциясы арқылы енгізілген мәліметті float типіне қалай түрлендіруге болады? Бір жолда бірнеше input() қолдану мүмкін бе? Егер мүмкін болса, мысал келтір |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Тапсырмаларды орындайды Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру Программалау барысында қолданылатын негізгі үш алгоритм түрі бар. Оларға сызықтық тармақталу циклдік алгоритмдер жатады. Сызықтық алгоритмдердің командаларын бір реттен тізбектей орындай отырып, нәтиже аламыз. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). "Инсерт" әдісі. Оқушылар мәтінді арнайы белгішелермен белгілеу арқылы оқиды V—Мен мұны білемін; + — бұл мен үшін жаңа ақпарат; - — мен басқаша ойладым, бұл менің білгеніме қайшы келеді; ? — бұл маған түсініксіз, нақтылау қажет. Жеке тапсырма: Төменде берілген бағдарлама кодының синтаксисіндегі қателерді анықтаңыз. Бұл бағдарламада не есептеледі? a = int(input()) b = int(input)) c = int(input()) v: = a * bc S = 2 (a * b + b * c + ac) print (V, S) *Сызықтық алгоритмдерді программаға жазады; Білімді бекіту
Сергіту сәті
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескрипторлар: - анықтаманы жазады - ерекшелігін жазады Көз жаттығуларын орындайды - программа кодын жазады - блок-сызбаға қарап, программа кодын жазады
- интерактивті тапсырманы орындайды |
«Шапалақтау» әдісі ФБ |
Презентация, оқулық Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер https://wordwall.net/resource/87215138 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Өз бөлмелеріңнің ауданын табатын программа жазу Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызықтық алгоритмдерді программалау
Сызықтық алгоритмдерді программалау
«Бекітемін»
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары
______ Г.Е.Мамытова
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сызықтық алгоритмдерді программалау
|
Пәні: |
Информатика |
|
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алмаханова А |
|
|
Күні: |
04.03.2025ж |
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, сызықтық алгоритмдерге бағдарламалар жазады *Сызықтық алгоритмдерді жазып үйренеді. |
|
|
Құндылық |
-өзгерістер мен жаңашылдыққа дайын болуды дәріптеу; -өз шешімдері мен жаңа идеяларын ұсына білуге дағдыландыру; -цифрлы әлем туралы білім жинақтауды қалыптастыру; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2"Сиқырлы қорап" – ішінде жағымды сөздер немесе тілек жазылған қағаздар салынған қораптан әр оқушы біреуін алып, оқиды. 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. input() және print() функцияларын қолдана отырып, пайдаланушыдан аты-жөнін сұрап, экранға "Сәлем, <аты-жөні>!" деп шығару программасын жаз print() және input() функцияларын қолдану арқылы калькулятордың қарапайым программасын құр print() функциясының sep және end параметрлерінің айырмашылығын түсіндіріңіз және мысал келтір input() функциясы арқылы енгізілген мәліметті float типіне қалай түрлендіруге болады? Бір жолда бірнеше input() қолдану мүмкін бе? Егер мүмкін болса, мысал келтір |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Тапсырмаларды орындайды Сұрақтарға жауап береді, әр оқушы өз пікірімен бөліседі. |
Мақтау «Бес саусақ» әдісі бойынша бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру Программалау барысында қолданылатын негізгі үш алгоритм түрі бар. Оларға сызықтық тармақталу циклдік алгоритмдер жатады. Сызықтық алгоритмдердің командаларын бір реттен тізбектей орындай отырып, нәтиже аламыз. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). "Инсерт" әдісі. Оқушылар мәтінді арнайы белгішелермен белгілеу арқылы оқиды V—Мен мұны білемін; + — бұл мен үшін жаңа ақпарат; - — мен басқаша ойладым, бұл менің білгеніме қайшы келеді; ? — бұл маған түсініксіз, нақтылау қажет. Жеке тапсырма: Төменде берілген бағдарлама кодының синтаксисіндегі қателерді анықтаңыз. Бұл бағдарламада не есептеледі? a = int(input()) b = int(input)) c = int(input()) v: = a * bc S = 2 (a * b + b * c + ac) print (V, S) *Сызықтық алгоритмдерді программаға жазады; Білімді бекіту
Сергіту сәті
|
Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды Дескрипторлар: - анықтаманы жазады - ерекшелігін жазады Көз жаттығуларын орындайды - программа кодын жазады - блок-сызбаға қарап, программа кодын жазады
- интерактивті тапсырманы орындайды |
«Шапалақтау» әдісі ФБ |
Презентация, оқулық Оқулық, Жұмыс дәптерлері, жұмыс парағы, компьютер https://wordwall.net/resource/87215138 |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Өз бөлмелеріңнің ауданын табатын программа жазу Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз
















